Friday 31 July 2015

ELZBIETKA, zamienie cie na lepszy model!



Jedno z najlepszych zdan jakich uslyszalam w swoim calym ciocinym zyciu jest nastepujace; 

Jestes zaproszony z osoba towarzyszaca pod warunkiem, ze nie jest to mezczyzna!

To pado z ust rozmodlonej kobiety wzgledem swojego szwagra, ktory nie ukrywa jest gejem i to w dodatku ojcem chrzestnym, kobity dziecka. Nie bede sie tu wypowiadac o homofobii ludzi bo nie do tego pne. To wynika samo przez sie! Tylko, ze osoba to planujaca ma straszne poczucie humoru i zna historie. Dlaczego? Kiedy Henry Ford rozpoczal produkcje najslynniejszego modelu T w latach 1908-1928 kolor byl jeden czarny. Popularnie nazywane ELZBIETKAMI. Niezawodna konstrukcja dodam. 
The Ford Model T (colloquially known as the Tin LizzieTin LizzyT‑Model FordModel T, or T)
No wiec co z Fordem- jak sie powszechnie utarlo, Fordowi przypisywane jest zdanie. Produkujemy modele w kazdym kolorze, pod warunkiem ze jest to kolor czarny. 

ELZBIETKA tez nie byla dobrym autem, byla przeznaczona do  uzytkownikow o waskich gabarytach i  konstrukcjach lekkich, latwych i bardzo zzeranych przez korozje. Zaden model T nie przetrwal do czasow dzisiejszych. 
Fabryka, jak wiadomo miescila sie w Detroit, a to miasto to slynie z upadku technologicznego. Jest zdegradowane i ostatnio glosno bylo, ze swiatynia satanistyczna tam powstala. Dlatego ELZBIETKA ogarnieta jest przez zlo i nosi w sobie pewien ladunek nie przystosowujacy sie do jasnych wiekow XXI - pierwszych a tkwi w latach 20-tych XX wieku. Czasow rasizmu, prohibicji, zaklamania i purytanizmu psu na dupe sie zdanych. 


Czarna i zla mysli ELZBIETKI nanosze na kraje, ktore nie radza sobie zrozdwojeniem jazni wystepuje wszedzie i jak po sposobie patrzenia na paznokcie mozna ocenic geja! Wszystko to w audycji Macieja Nowaka i Mika Urbaniaka w Homolobby z dniza 27/07/2015 o sytuacji LGBTQ w krajach islamskich. Serdecznie polecam ta audycje jak i prace Queer a islam, prace dr Katarzyny Gorak - Sosnowskiej.



Queer a islam" 

Homoseksualista przegląda prasę o modzie i urodzie, także kobiecą, oraz plotkarską i dotyczącą wystroju wnętrz i gotowania. Ponadto ma co najmniej jedną sztukę markowej odzieży, a także ogląda paznokcie z oddali, by jak najlepiej ocenić ich kształt i ogólnywygląd. Z kolei heteroseksualistę łatwo rozpoznać po zainteresowaniu prasą komputerową oraz po tym, że zupełnie nie interesuje go wygląd paznokci ani marki ubrań – to cytat z jordańskiego internetowego magazynu LGBT „My.Kali”. Analizę portalu przedstawia Małgorzata Grzegorek w zbiorowej pracy naukowej „Queer a islam” pod redakcją Katarzyny Górak-Sosnowskiej. Książka właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Smak Słowa. To bardzo interesująca pozycja pełna informacji zaskakujących, czasem wręcz nie do uwierzenia. Ale też i takich, które brzmią trochę swojsko, jak ta cytowana powyżej. Znamy te stereotypy, prawda?



Homoseksualista przegląda prasę o modzie i urodzie, także kobiecą, oraz plotkarską i dotyczącą wystroju wnętrz i gotowania. Ponadto ma co najmniej jedną sztukę markowej odzieży, a także ogląda paznokcie z oddali, by jak najlepiej ocenić ich kształt i ogólnywygląd. Z kolei heteroseksualistę łatwo rozpoznać po zainteresowaniu prasą komputerową oraz po tym, że zupełnie nie interesuje go wygląd paznokci ani marki ubrań – to cytat z jordańskiego internetowego magazynu LGBT „My.Kali”. Analizę portalu przedstawia Małgorzata Grzegorek w zbiorowej pracy naukowej „Queer a islam” pod redakcją Katarzyny Górak-Sosnowskiej. Książka właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa Smak Słowa. To bardzo interesująca pozycja pełna informacji zaskakujących, czasem wręcz nie do uwierzenia. Ale też i takich, które brzmią trochę swojsko, jak ta cytowana powyżej. Znamy te stereotypy, prawda? Pedicure i Kylie w samolocie Jeszcze jeden cytat z tekstu o „My.Kali” - tym razem porady magazynu, jak gej może spędzać czas w trakcie podróży samolotem: Aby umilić sobie lot, można na przykład zrobić sobie małą sesję pedicure, nałożyć maseczkę w toalecie samolotu (gdy dozwolone jest odpięcie pasów), obejrzeć telewizję (jeśli jest dostępna) lub posłuchać najnowszego albumu Kylie Minogue. Po prostu… kamp – aż trudno się oburzyć. Grzegorek konkluduje, że jordański magazyn poświęca dużo miejsca tematyce związanej ze stylem życia, nie zauważając różnicy w sytuacji gejów i lesbijek w Jordanii i np. w USA czy we Francji. Jednocześnie jednak w kwestii coming outu doradza wyoutowanie się „wewnętrzne” – czyli bycie w Jordanii sobą tylko przed samym sobą. Wylicza przy tym środki ostrożności, które należy stosować, by homoseksualna orientacja nie wyszła na jaw (np. należy kasować wszelkie smsy czy mejle wskazujące na to, że ich nadawca lub odbiorca to gej). Czy temu należy się dziwić? Chyba nie bardzo. Generalnie rzecz ujmując, sytuacja gejów i lesbijek w kulturze muzułmańskiej jest dużo gorsza niż u nas, czyli w kulturze chrześcijańskiej – a właściwie coraz mniej chrześcijańskiej a coraz bardziej laickiej. Notabene, symptomatyczne, że mamy polskie opracowanie „Queer a islam”, a nie doczekaliśmy się na razie opracowania „Queer a chrześcijaństwo”. Hmmm… Uważaj, bo pokażą ci genitalia! 


http://queer.pl/artykul/187099/hidzry-waria-i-inne-dziewczyny-z-sasiedztwa