Tuesday 1 May 2012

wszystkiego najlepszego z okazji swieta pracy


Święto Pracy obchodzimy 1 maja już od 1890 roku. Święto to zostało ogłoszone w 1899 roku przez stowarzyszenie partii i organizacji socjalistycznych zwanych II. Międzynarodówką. Data została wybrana na 1 maja aby upamiętnić strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku.
Budzę się i myślęDzis z racji swieta zlozylam wszystkim we Dworze zyczenia. Otrzymalam niemile komentarze nie nie zwrotne bo na glupoty I odpisywania szkoda czasu I grzecznosci tylko pomruki ze sie pierdolami zajmuje. Grzecznosc I zlozenie zyczen, ze osobnik pracuje I zycze mu jak najlepiej to takie zle?. To takie kurwa chamskie z mojej strony??
Coraz rzadziej ludzie mówią sobie dziękuję, przepraszam lub proszę. Za to coraz częściej widzi się osoby głośno rozmawiające przez telefon w autobusie lub publicznie przeklinające. Czy kultura osobista i dobre maniery wyszły już z mody? Czy jesteśmy skazani na dyktat chamstwa? Wypowiadająca się z filmie specjalistka od etykiety...
 Trzeci doc. To a crude awakening - the oil crash  Cudne umowy OPEC I o tym jak to hammer o pojemniosci 6.0 zre rope. Najladniejsze okreslenie nazwy ropa jako krwi dinozaurow.

Trzeci film to Chodorkowski. http://www.imdb.com/title/tt1733525/
 Dochodzenie do wladzy oligarchow rosyjskich. Korupcja I uzycia sily wobec rodzacej sie demokracji.. taa demokracji?? Poki Putin jest na Kremlu Chodorkowski na wolnosc nie wyjdzie to znane haslo powtarzane przez wszystkich. http://www.dw.de/dw/article/0,,14833178,00.html,tutaj wspanialy artykul bohaterze dokumentu.

Odkrywcza nie bede Trans _akcja juz dawno przebrzmiala. Wzruszajacy film o rezesce Annie Grodzkiej. Brawa dla Bohaterki dokumentu I jej bliskich I wspolpracownikow. http://transfuzja.org/pl/artykuly/media_o_nas/transakcja_premiera_filmu_dokumentalnego_o_annie_grodzkiej_prezesce_transfuzji.htm,

Kochani tak mnie przewialo, ze dzis nie ruszam morda. Popuchniete nawet powieki!. Boli wszystko a moze to dusza boli??

cZasem to te glupie dzieci na forach czyms blysna?Matura 
to tez jest fajne jak dla prostego nie zajmujacego rzecz umysluPLAGA History Channel - The Plague part 1 - YouTubeplaga / the plague  [Lektor] (2005)

no i cos na rozrywkeajc boli!))

a jutro

Międzynarodowy Dzień Emigrantów


W Polsce Dzień Emigranta Polskiego ustanowiono w 1929 roku z inicjatywy Ireny Puzynianki, założycielki w 1926 roku stowarzyszenia "Opieka Polska nad Rodakami na Obczyźnie" (uznanego za katolickie przez kard. Augusta Hlonda 11 listopada 1929) i obchodzony był w listopadzie.  
W 1973 roku Konferencja Episkopatu Polski wydała dekret, na mocy którego dniem szczególnych modlitw w intencji rodaków mieszkających za granicą został 3 maja. Obchody nie były aprobowane przez władze komunistyczne. Do jednej z większych manifestacji doszło 3 maja 1981 na Placu Zamkowym w Warszawie (zgromadziła ponad 2 tys. uczestników).
W III RP w 2001 roku Senat RP uchwalił, a w 2002 roku Sejm ustanowił ostatecznie dzień 2 maja, Dniem Polonii i Polaków za Granicą, przy czym patronat nad Polonią za granicą
.Argentyna jest jedynym państwem, w którym obchodzony jest 8 czerwca Dzień Polaka Emigranta (arg. "Día del Colono Polaco"). Obchodzi się go jako święto narodowe od 1995 roku. Z tej okazji w Buenos Aires, pod auspicjami Ambasady Polski, Związku Polaków oraz organizacji: la Asociación Cultural Argentino Polaca i la Fundación Argentina, odbywa się tydzień imprez kulturalnych poświęconych Polsce i Polakom.
Obchody Dnia Polonii i Polaków w Berlinie 2012 miały dotychczas kameralny charakter. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się z tej okazji wielka impreza na świeżym powietrzu i Sali koncertowej, która zaprezentuje działalność Polonii i Polaków zamieszkałych w Berlinie.
 Ambasada RP w Budapeszcie, w dniu 21 kwietnia 2012 r. zorganizowała spotkanie dla Węgierskiej Polonii i Polaków żyjących, przebywających na Węgrzech. Po wprowadzeniu konsul Anny Derbin, życzenia dla Węgierskiej Polonii i Polaków żyjących na Węgrzech przekazał Ambasador Roman Kowalski. Posłanka Małgorzata Gosiewska, członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą i jednocześnie parlamentarnej grupy polsko-węgierskiej w Sejmie RP oraz Regina Jurkowska, wicedyrektor Departamentu Współpracy z Polonią MSZ, które przybyły specjalnie na tę okazję z Polski,  zapewniały o trosce Państwa Polskiego, jaką otacza ono rodaków za granicą, zapewniając jednocześnie o wsparciu działalności Polonii.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą organizacji polskich kijowskiego okregu konsularnego, które odbędą się w Kirowogradzie w dniach 12-13 maja 2012 roku.Proste prawdy... –
a jak tam u was w miescie, dzieje sie cos???



Weekendowe ostrzeżenie

zawsze mowilam ze popitka jest najgorsza!
Magiczne buty
Zatem kochani wszystkiego najlepszego!

kat czy ofiara


 Trybunał ds. zbrodni wojennych w Sarajewie skazal Muzułmanke Raszeme Handanović na piec i pol roku wiezienia
39-letnia Handanović uczestniczyła w egzekucji bez sądu trzech cywilów i trzech żołnierzy chorwackich, którzy poddali się siłom muzułmańskim. Zbrodnię tę popełniono w kwietniu 1993 roku w wiosce Truszina na południu Bośni. Według prokuratury zabito wtedy 22 Chorwatów: 18 cywilów i czterech jeńców wojennych.
Kat czy ofiara?
Muzułmanka przyznała się do winy i wyraziła "głębokie ubolewanie". - Chciałabym złożyć moje kondolencje rodzinom ofiar. Jest mi naprawdę bardzo przykro. Popełniłam zbrodnię, lecz w tym czasie nie wiedziałam, że to jest zbrodnia -oznajmiła Handanović, która w 1993 roku miała 21 lat.
Raszema Handanović według adwokata sama była ofiarą zbrodni wojennej. Według Senad Kreho kobieta została zgwałcona przez serbskich żołnierzy, którzy zabili jej rodzinę.
Łaagodny wyrok za współpracę z sądem
Handanović należała w tym czasie do specjalnego oddziału "Zulfikar", który bezpośrednio podlegał dowództwu armii bośniackiej, złożonej głównie z Muzułmanów. Trybunał w Sarajewie zaakceptował w piątek układ pomiędzy Muzułmanką a prokuraturą, która w zamian za jej zeznania w innych procesach zażądała kary od 5 do 6 lat więzienia. Sądownictwo bośniackie przewiduje karę do 45 lat więzienia za zbrodnie w wojenne. Handanović składała już w marcu i kwietniu zeznania w procesie przeciwko jej dawnym towarzyszom broni. Sześciu dawnych żołnierzy muzułmańskich - w tym Zulfikar Alispago, dowódca jednostki Zulfikar - jest obecnie sądzonych za masakrę w w Truszinie.
Choć Muzułmanie i Chorwaci byli sojusznikami w wojnie z siłami serbskimi w czasie konfliktu w Bośni, w latach 1993-1994 w południowej części kraju toczyły się między nimi walki