Thursday, 20 October 2011

falszywka czy fakt

Muammar Kaddafi nie żyje. W internecie pojawiły się pierwsza zdjęcia martwego dyktatora. Na fotografii został uwieczniony ekran najprawdopodobniej kamery, na którym widać zmasakrowane ciało osoby bardzo podobnej do Muammara Kaddafiego. Zdjęcie jest jednak w bardzo słabej jakości. W libijskiej telewizji pojawił się też film ze schytwania tyrana. Żywy, ale ciężko ranny Kaddafi jest wleczony przez bojowników. Kiedy umiera tłum ciągnie jego zwłoki po ziemi.
lRzekomo udało mu się przekonać do pomysłu potentatów wydobycia ropy naftowej.
Przypomnijmy, że podobnie było ze zdjęciem martwego Osamy bin Ladena, które krążyło w sieci. Internauci bardzo szybko wykryli, że jest ono fałszywe. Czy tak samo będzie w przypadku Kaddafiego?
Telewizja Russia Today ma intrygującą teorię na temat śmierci Kaddafiego. Zdaniem dziennikarzy nie chodzi wcale o ludność cywilną. Kaddafi planował stworzyć walutę opartą na złocie - złotego denara afrykańskiego. Miałby on być walutą dla wszystkich krajów afrykańskich.
To oznaczałoby błyskawiczne odsunięcie dolara i euro od najważniejszych operacji finansowych na świecie. W efekcie waluty Stanów Zjednoczonych i Europy zostałyby zepchnięte na całkowity margines. Kraj byłby tym potężniejszy, im więcej miałby złota - a nie dolarów amerykańskich.
Gdyby taka waluta powstała, kraje OPEC mogłyby zmusić resztę świata do płacenia za ropę naftową w denarze afrykańskim - a NIE w dolarze amerykańskim
Libia ma w tej chwili 144 ton złota.
Jak przypominają dziennikarze Russia Today, podobna sytuacja miała miejsce już w 2000 roku.Saddam Husajn zadeklarował, że za ropę naftową z Iranu należy płacić w euro, a nie w dolarach. Kraj został natychmiast najechany przez Stany Zjednoczone, a Saddam Husajn powieszony.


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.