Monday, 2 January 2012

apel o info w sprawie choroby


Pajęczynówka

Rysunek przedstawiający górną część czaszki z uwidocznionymi oponami mózgowo-rdzeniowymi
Pajęczynówka, opona pajęcza (łac. arachnoidea) – jedna z trzech opon mózgowo-rdzeniowych, znajdująca się pomiędzy oponą twardą i miękką. Od strony zewnętrznej zrasta się z oponą twardą. Od wewnątrz oddzielona jest od opony miękkiej wąską przestrzenią wypełnionąpłynem mózgowo-rdzeniowym, składającym się głównie z wody. Jest bardzo cienka i delikatna. Z oponą miękką łączy się za pomocą pasm przypominających pajęczynę (beleczek pajęczynówki). Jest nieunaczyniona i nieunerwiona.
lub to 
Kleszczowe zapalenie mózgu i borelioza – obie te choroby przenoszą kleszcze. Nie są to jednak choroby powodowane przez samego kleszcza, ale przez drobnoustroje, którymi ten pajęczakjest  zainfekowany. Kleszczowe zapalenie mózgu jest więc de facto zapaleniem odkleszczowym. Tereny endemiczne kleszczowego zapalenia mózgu Nie wszędzie na świecie istnieje takie samo ryzyko zarażenia się kleszczowym zapaleniem ..
ZA malo mam info. ... i na dwoje babka ip,
 stan pacjentki jest zly, prosze jesli, ktos to czyta, mieszka w Polsce miala, lub slyszal o tych objawach zapalneiu pajeczowki lub boreliozy
prosze o kontakt. elfroga@gmail.com
Dopadlo to takie cholerstwo moja kuzynke. Mloda samotna kobiete wychowujaca trojke dzieci.
 Najgorsze to dowiadywac sie takich smaczkow wlasnie w sylwestra. Od znajomych, dla ktorych powiedzenie pocalujcie mnie wszystcy w dupe i dajcie mi spokoj od takich info!!!
A wczoraj juz q. ciocia musiala telefon wylaczyc by pozbyc sie znajomych z pijacko nacpanymi wywodami! Dlatego wkorw osiagnal zenitu. Odciecie od linii tel. potem dlugie wiatry w glowie na rajdzie noworocznym z Instytycja Zony! Dlatego jesi ktos jest bliski a poczul sie urazony to napewno nie bylo do niego. Nie moge sie tlumaczyc, pisze to co w danym momencie czuje. A blog po to stworzylam by wypisywac te moje wkorwienie na swiat!

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.