Tuesday, 17 April 2012

litosci???

Proces tego idioty bedzie trwal do 20 lipca. Na dzien dzisiejszy proces zawieszony. Jeden z lawnikow byl za kara smierci. A jak kare chca pozostali ?? Ciocia sie pyta!  Dostanie max. 21 lat. Potem bedzie przedluzana. Media maja rozgrywke, rozrywke. Slowa sa tlumione ze wzg na trudny charakter sprawy. Slowa docieraj 2 minuty niz obraz wiec guzik media przyciskaja by nie bylo tak drastycznie??? A Morderca tryumfuje. Podnosi gest reka. Ma juz nasladowcow tak jak Manson i temu podobne barachola. Zgin przepadnij paskudo. Moja kara dla Brevika to zamkniecie w ciemnym pomieszczeniu i puszczanie krzykow i jekow zabijanych ludzi niech dogorywa! Zero litosci... ale.
Jestem po lekturze 12X Smierc. Podroz po krainie usmichu. Michala Pauli.
„Każdy system ma swojego robala. Toczy on krew swoich dawców, znieczulając ich mózgi jadem hipokryzji.”
Cytat to motto książki, która – jak słusznie zauważył jeden z recenzentów - zaczyna się tam, gdzie inne się kończą. Jej zbiorowym bohaterem jest jeden z najlepiej zorganizowanych systemów represji na świecie, którego siłę autor poznał na własnej skórze. Oto, młody Polak wyjeżdża do egzotycznej Tajlandii, gdzie daje się wplątać w przemyt narkotyków, za co zostaje skazany na 12 kar śmierci, zamienionych w drodze „łaski” na dożywocie – trafia do jednego z najcięższych więzień świata, owianego legendą Bang Kwang.
Nie mam litosci dla Pauli. Zasluzona kara dla czlowieka - jakby nie bylo mordercy. Przemytnika narkotykow... ale z drugiej strony to takze naginanie wladzy. Autor wskazuje takze na zasluzone nagrody dla skorumpowanych tajskich politykow, policjantow, ktorzy aresztuja farongow (Bialych) dla lapowki, okupu czy nagrody.
Swietne sposoby podrzucania towaru i w konsekwencji nieszczenia czlowieka. Warto sie zastanwic nad wyciecza do egzotycznych krajow i kupowania towarow tajskich.
Powoli rozgrzewam sie przed 2 seria Lip Service sluchajac sundtrack`a. Tam same rarytasy AIR, Paloma Faith feat Basement Jaxx. Gorillaz i jedna ulubiona Novelle Vague. Poleca ciocia. Gdyby Wam zabraklo bohaterek Lip Service a w szczegole ,Frankie, Ruty Gedmintas    to mozecie ja ogladac w 3 odcinku 2 serii Borgias. Powraca na krotko jako zakonnica??? 
Czytales!!!, Nie jedz!
http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114628,11535132,Przewrotna_kampania_spoleczna___Nie_czytaj__ksiazki.html, Przewrotna kampania Nie czytaj,  na swiatowy dzien ksiazki, ktory bedzie 23 aprila.
http://www.imdb.com/title/tt0401729/ JohnCarter to w sumie takie cos w podobie Stargate. Niezle fantasy dla niewybrednych.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.