Tuesday, 1 May 2012

wszystkiego najlepszego z okazji swieta pracy


Święto Pracy obchodzimy 1 maja już od 1890 roku. Święto to zostało ogłoszone w 1899 roku przez stowarzyszenie partii i organizacji socjalistycznych zwanych II. Międzynarodówką. Data została wybrana na 1 maja aby upamiętnić strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku.
Budzę się i myślęDzis z racji swieta zlozylam wszystkim we Dworze zyczenia. Otrzymalam niemile komentarze nie nie zwrotne bo na glupoty I odpisywania szkoda czasu I grzecznosci tylko pomruki ze sie pierdolami zajmuje. Grzecznosc I zlozenie zyczen, ze osobnik pracuje I zycze mu jak najlepiej to takie zle?. To takie kurwa chamskie z mojej strony??
Coraz rzadziej ludzie mówią sobie dziękuję, przepraszam lub proszę. Za to coraz częściej widzi się osoby głośno rozmawiające przez telefon w autobusie lub publicznie przeklinające. Czy kultura osobista i dobre maniery wyszły już z mody? Czy jesteśmy skazani na dyktat chamstwa? Wypowiadająca się z filmie specjalistka od etykiety...
 Trzeci doc. To a crude awakening - the oil crash  Cudne umowy OPEC I o tym jak to hammer o pojemniosci 6.0 zre rope. Najladniejsze okreslenie nazwy ropa jako krwi dinozaurow.

Trzeci film to Chodorkowski. http://www.imdb.com/title/tt1733525/
 Dochodzenie do wladzy oligarchow rosyjskich. Korupcja I uzycia sily wobec rodzacej sie demokracji.. taa demokracji?? Poki Putin jest na Kremlu Chodorkowski na wolnosc nie wyjdzie to znane haslo powtarzane przez wszystkich. http://www.dw.de/dw/article/0,,14833178,00.html,tutaj wspanialy artykul bohaterze dokumentu.

Odkrywcza nie bede Trans _akcja juz dawno przebrzmiala. Wzruszajacy film o rezesce Annie Grodzkiej. Brawa dla Bohaterki dokumentu I jej bliskich I wspolpracownikow. http://transfuzja.org/pl/artykuly/media_o_nas/transakcja_premiera_filmu_dokumentalnego_o_annie_grodzkiej_prezesce_transfuzji.htm,

Kochani tak mnie przewialo, ze dzis nie ruszam morda. Popuchniete nawet powieki!. Boli wszystko a moze to dusza boli??

cZasem to te glupie dzieci na forach czyms blysna?Matura 
to tez jest fajne jak dla prostego nie zajmujacego rzecz umysluPLAGA History Channel - The Plague part 1 - YouTubeplaga / the plague  [Lektor] (2005)

no i cos na rozrywkeajc boli!))

a jutro

Międzynarodowy Dzień Emigrantów


W Polsce Dzień Emigranta Polskiego ustanowiono w 1929 roku z inicjatywy Ireny Puzynianki, założycielki w 1926 roku stowarzyszenia "Opieka Polska nad Rodakami na Obczyźnie" (uznanego za katolickie przez kard. Augusta Hlonda 11 listopada 1929) i obchodzony był w listopadzie.  
W 1973 roku Konferencja Episkopatu Polski wydała dekret, na mocy którego dniem szczególnych modlitw w intencji rodaków mieszkających za granicą został 3 maja. Obchody nie były aprobowane przez władze komunistyczne. Do jednej z większych manifestacji doszło 3 maja 1981 na Placu Zamkowym w Warszawie (zgromadziła ponad 2 tys. uczestników).
W III RP w 2001 roku Senat RP uchwalił, a w 2002 roku Sejm ustanowił ostatecznie dzień 2 maja, Dniem Polonii i Polaków za Granicą, przy czym patronat nad Polonią za granicą
.Argentyna jest jedynym państwem, w którym obchodzony jest 8 czerwca Dzień Polaka Emigranta (arg. "Día del Colono Polaco"). Obchodzi się go jako święto narodowe od 1995 roku. Z tej okazji w Buenos Aires, pod auspicjami Ambasady Polski, Związku Polaków oraz organizacji: la Asociación Cultural Argentino Polaca i la Fundación Argentina, odbywa się tydzień imprez kulturalnych poświęconych Polsce i Polakom.
Obchody Dnia Polonii i Polaków w Berlinie 2012 miały dotychczas kameralny charakter. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się z tej okazji wielka impreza na świeżym powietrzu i Sali koncertowej, która zaprezentuje działalność Polonii i Polaków zamieszkałych w Berlinie.
 Ambasada RP w Budapeszcie, w dniu 21 kwietnia 2012 r. zorganizowała spotkanie dla Węgierskiej Polonii i Polaków żyjących, przebywających na Węgrzech. Po wprowadzeniu konsul Anny Derbin, życzenia dla Węgierskiej Polonii i Polaków żyjących na Węgrzech przekazał Ambasador Roman Kowalski. Posłanka Małgorzata Gosiewska, członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą i jednocześnie parlamentarnej grupy polsko-węgierskiej w Sejmie RP oraz Regina Jurkowska, wicedyrektor Departamentu Współpracy z Polonią MSZ, które przybyły specjalnie na tę okazję z Polski,  zapewniały o trosce Państwa Polskiego, jaką otacza ono rodaków za granicą, zapewniając jednocześnie o wsparciu działalności Polonii.
Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w uroczystościach obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą organizacji polskich kijowskiego okregu konsularnego, które odbędą się w Kirowogradzie w dniach 12-13 maja 2012 roku.Proste prawdy... –
a jak tam u was w miescie, dzieje sie cos???Weekendowe ostrzeżenie

zawsze mowilam ze popitka jest najgorsza!
Magiczne buty
Zatem kochani wszystkiego najlepszego!

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.