Sunday, 18 November 2012

wiem skad mam nalog klamstwa! to od Sierotki Marysi-nabralam zlych cech!


Jak nie lubie serwisu Onet, to musialam zacytowac ta wypowiedz. Minal 11 listopada. Dzien Niepodleglosci w calej Europie jedno z najwazniejszych swiat w roku.
Wrocmy jednak do spoko koko kraju. Gdy w Poznaniu jest Swieto Ulicy i normalny pochod w Warszawie wojna. Marsz tolerancyjnych zbiegl sie z narodowcami.
W sobote w Pozku byl Marsz Rownosci. O dziwo nic sie nie stalo. Ludzi jak zwykle garstka ale zawsze. Skinow tez niewielu. Sledzilam dzis relacje z WTK. regionalnej tivi. Rzetelny obraz i zdjecia. Za to komentarze((. Szkoda, ze gdy Europa upada i potrzeba wojny cala wine zrzuca sie na mniejszosci.
Ile zlosci wyrzadzam narodowcom za to ze istnieje?
Zwiazek nasz byl tez glowna karta przetargowa z Swiadkami Jehowy. Grzecznie i skutecznie Panie uciekly, dowiedziawszy sie o fakcie powyzszym. Tylko dlaczego trzeba uciekac sie do ciezkich dzial by ktos sie odpierdolil i dal nam spokoj? I dlaczego chcielismy mieszkac tam, gdzie bedzie spokoj a ciagnie sie za nami smrod wlasnie prawicowcow. Jak nie w postaci homofobow to w postaci niby swietych mezow?
Dzis takze wyciekly dane z portali takich jak Inna Strona, Kobiety-Kobietom, Homiki((
Wojna z homikami przenosi sie do netu. Czyli skiny rozgarniete zwierza i nie rzucaja kamieniami na szkole. Przynajmniej na informatyce i religii nie spali!

Dla mnie to głupie i śmieszne. Może warto byłoby Artura Zawiszę przebadać pod kątem używania dopalaczy? Może się czegoś naćpał - tak Krystyna Kofta w rozmowie z Onetem komentuje słowa Artura Zawiszy, że można by karać za "kłamstwo konopnickie".

Czym jest owo "kłamstwo konopnickie"? To twierdzenie, że Maria Konopnicka była lesbijką i żyła w związku z inną kobietą. Artur Zawisza, polityk o narodowych poglądach i współorganizator Marszu
Niepodległości stwierdził, że kłamstwo konopnickie mogłoby być tak samo karalne jak kłamstwo oświęcimskie.
Z kolei "teza o rzekomym lesbiźmie Marii Konopnickiej to kłamstwo propagandy feministycznej".
Kofta: to zaćmienie mózgu

O opinię nt. "kłamstwa konopnickiego" zapytaliśmy Krystynę Koftę, pisarkę i felietonistkę, która ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kofta, znana z feministycznych poglądów, mówi Onetowi, że słowa Artura Zawiszy o "kłamstwie konopnickim" to efekt "zaćmienia mózgu" tego polityka i stanu "pomroczności ciemnej", w jakim znajduje się jego umysł.

Byłego posła Kofta uważa za "marionetkę", która nawet w swoim środowisku jest wykorzystywana, bo umie zaistnieć w mediach.

Konopnicka lesbijką? Ależ oczywiście

A czy można w ogóle mówić o kłamstwie nt. homoseksualności Marii Konopnickiej? Czy była ona lesbijką? - pytamy. - Ależ oczywiście, że była. Wtedy się jednak o tym nie mówiło - stwierdza rozmówczyni Onetu.

Zwraca też uwagę, że to nie jedyna znana polska pisarka o takiej orientacji seksualnej, bo lesbijką była też choćby Maria Dąbrowska. - Już w czasie moich studiów się o tym przebąkiwało - dodaje.

- Obecnie większą uwagę zwraca się na te sprawy. Wtedy to było zakamuflowane, bo bardzo krytykowane, ale było obecne w takim samym stopniu jak i dziś - mówi o istnieniu orientacji homoseksualnej wśród kobiet.

Feminoteka dla narodowców

Całe zamieszanie wyniknęło wokół "kłamstwa konopnickiego" zaczęło się tuż 11 listopada i Marszu Niepodległości. Wtedy to z dedykacją dla narodowców Fundacja Feminoteka przygotowała obrazek, który narodowcom - wyciągającym na sztandary autorkę "Roty" - przypomina, że była ona lesbijką i przez 20 lat żyła z Marią Dulębianką.

Narodowcy kwestionują taką orientację seksualną Konopnickiej.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.