Monday, 31 December 2012

z kulturka swiatecznie no 2


Odkrycie roku Jakub Zulczyk we Wprost i Klan- cyk z Maciejem Stuhrem.  Zaskakujace i ciagle ciocia wraz z Mala Czarna zawiazuje komitet sporowadzeina Pisarza do Ediego. Wczoraj skonczyla ciocia Jakuba Zulczyka, Zrob mi jakas krzywde-czyli wszystkie gry wideo sa o milosci.

 Kurde co za styl. Obraz rabie po lbie a slowa oboraja juz nie mozg ale cala galaktyke. Toz to wyrabane w kosmos. Zrob juz kolejna powiesci i na pewno siegne po nastepne. Zmorojewo, Instytut, Swiatynia, Radio Armageddon, oraz Nowa Fantastyke badz od biedy Wprost i Playboya. Kto zna Witkowskiego, Shuty, Rusinka,Lipczyca, Olszewskiego siegnie i po dalsze z Ha!artu rzeczy)))
Kto nie lubi Hlaski i Maslowskiej niech nie siega po Zulczyka. Kto nie lubi przeklinac niech zamilknie.

Jest taki dzień, że po prostu, w pewnym momencie, musisz się, kurwa, rozpłakać.
a teraz pare dokumentow)))
Biseksualizm nowa sztuka zycia.
Autorzy filmu próbują zgłębić problem coraz powszechniejszych w krajach Europy Zachodniej postaw biseksualnycZdeklarowani biseksualiści twierdzą, że ich postawa życiowa jest wyrazem wolności polegającej na obdarzaniu uczuciem partnerów bez względu na płeć. Niektórzy z nich przewrotnie mówią, że jest kwestią wyboru polegającego na niedokonywaniu wyboru. O ile homoseksualizm przestaje być w świadomości społecznej tematem tabu, o tyle biseksualizm wydaje się być kwestią nadal budzącą liczne kontrowersje, również w środowiskach homoseksualnych. Jak przekonują autorzy filmu odwołując się do badań Alfreda Kinseya, skłonności biseksualne nieuświadomione bądź tłumione tkwią w bardzo wielu z nas, a indywidualne preferencje określa cała gama pośrdnich orientacji zawierających się między skrajnym heteroseksualizmem i homoseksualizmem. 


czytaj wiecej: http://www.canalplus.pl/dokument-biseksualizm-nowa-sztuka-zycia_31661#ixzz2Gd1Fux1n
Dokument francuski z 2008 roku. Spojrzenie na bi ze strony hamerykanskiej, niemieckiej i francuskiej. I tak mamy kolekcjonera Tamary Lempickiej. Kolekcjoner z Norymbergii pokazuje angrogenicznosc i przedmiotowoac malowanych przez lempicka kobiet. Dodatkowo umysl ciociny byl rozpalony przez berlinska scene. Dodatkowo saganka i Collette.  Mozna obaczyc i poznac trafne stwierdzenia, ze zdwajamy swoje szanse plus to jak mozna kochac sie w plci przeciwnej? Znosic wszystkie kaprysy i nie poznac czegos co do nas nalezy i co nas samych okresla. Trafne przemyslenie. Po co??

Drugi dokument koniecznie do obejrzenia to Jiro sni o sushi. Uwielbienie cioci co do sushi znacie a do kina jeszcze wieksze. To jest pasja mistrza sushi z Tokio Jiro. Mistrz ma 85 lat i nie ma zamiaru odpuszczac. Synowie maja swoje restauracje uczyli sie u ojca ale nie moga jeszcze liczyc na spadek i zapis strarego bo ten sie nie zgadza i nie popuszcza. Raz tylko opuscil miejsce pracy z powodu pogrzebu znajomego. Sam dobiera  ludzi. Sam zamawia. Sam szkoli i przygotowuje zarcie. Na pytanie czy jest zadowolony z tego co robi mowi, ze tak ale nie do konca. Chce nadal udoskonalac swe zajecie kierujac sie zasada. Jedzac dobrze jestesmy szczesliwi. I tego sie trzymajmy.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.