Monday, 14 January 2013

z kulturka dzis dokumentyhttp://www.alterkino.org/ to adres jak modlitwa co wieczor odmawiana!
Az tu nagle zeszlej zimy
a tu tak samo glupie Wlochy jak spoko koko kraj! Luca i Gustavo jak rycerze droge przecieraja i walcza kamera o prawa swoje! Zjeby prawicowe tak samo glupie jak wszedzie.Ponizej link do dokumentu zrealizowanego przy ustawach DICO o zachowaniu praw branzy i konkubinatu. Liczne nagrody na festiwalach gwarantuja swietna rozrywke i gorzkie lzy!
http://www.alterkino.org/gender/az-tu-nagle-zeszlej-zimy/

Wiezniowie konsumpcji
http://www.alterkino.org/kultura_media/wiezniowie-konsumpcji/
Jak sie nudzimy to szukamy tego co nas zaspokoi i wciagnie. Potrzebujemy ciagle nowej podniety i nowych doznac. Kiedys wystarczyla jedna izba dla rodziny teraz caly dom. Przyklady mozna mnozyc. Musimy kupowac i wyrzucamy calkiem nowe rzeczy tylko po to by byc na tzw topie. Tylko tak faktycznie po co? Czy wszystko przez ten cholerny konsumpcjonizm??Kymatica
http://www.paranormalium.pl/kymatica,film.html   
"Nie szukaj na zewnątrz lecz zwróć się do samego siebie, bo prawda mieszka we wnętrzu człowieka" - Św. Augustyn. 
Kolejny film twórców "Esoteric Agenda" starający się wyjaśnić naturę rzeczywistości - czym jest otaczający nas świat i w jaki sposób jest kształtowany, jak działa proces ewolucji świadomości i dlaczego społeczeństwo oddaje władzę nad sobą w ręce psychopatów i tyranów.Film omawia głębsze kwestie metafizyczne, łącząc umiejętnie antyczną mitologię i historię ze współczesną polityką.Postawiona zostaje teza, iż ludzkość jako zbiorowy organizm na skutek pewnych traumatycznych zdarzeń w zamierzchłej przeszłości zapadła na rodzaj choroby psychicznej przejawiającej się jako niezdolność do kierowania sobą samym, co w skali makro przejawia się obecnie jako rządy i zorganizowane religie...
"Przestań obwiniać wszystkich i wszystko inne. Przestań obawiać się globalnej tyranii i katastrofy i ZWRÓĆ UWAGĘ na to, co pokazuje Ci świat. Dowiesz się wtedy dokładnie, co jest nie tak z Tobą i jak to naprawić"
to juz z opisu. Film tak dziwny, ze nie w sposob go opowiedziec?? a moze za madry dla cioci:-))
http://www.alterkino.org/ekologia/zarowkowi-sciemniacze/
No na tym dokumencie to juz sie wkurzylam. Pamietace na chemii uczono ciocie, ze jak sie rozbije zarowka lub termometr to trec trzeba skorka od chleba zbierac. Ano nie? Osram robi takie przekrety w zastosowaniu i dopuszcznieu zarowek energooszczednych do obrotu, ze w pale sie nie miesci. Najgorsze, ze rtec zawarta w zarowkach jest 100- krotnie wyzsza niz w standartowych zarowkach. Slowem okropnie, manipuluja rynkiem ale czy tylko oni. 
W poszukiwaniu Shangri- La
Przez wieki podróżnicy z wielu krajów szukali utopijnej społeczności ukrytej gdzieś w Tybecie i odizolowanej od zepsucia współczesnego świata. Shangri-La, mityczna kraina będąca rajem na Ziemi, pełna szczęścia harmonii i duchowego poznania. Czy taka kraina rzeczywiście istnieje? Według legend, każdy, kto tu przypadkiem trafi, musi pozostać na zawsze.
Droge do Shangri-la chca odnalezsc wszyscy. Pierwszym byl amerykanski baradcz pochodzenia rosyjskiego Mikolaj Relich ze swoja wyprawa do Tybetu w latach 1925-28.  Stalo sie cos niemozliwego? co odkryl faktem jest, ze szybko ustanowiono tzw. Pakt Relicha o tym, ze 21 panstw podpisalo w Bialym Domu za rzadow Roosewelta o przestrzeganiu praw zabytkow narodowych pomimo wojen toczonych miedzy panstwami. 
Roosewelt nazwal prezydencka rezydencje wlasnie Shangri-la a  dzisiejsza nazwa to Camp David.
Nazisci, ktorzy szukali mitycznych nadludzi i przekopujac poklady w kopalniach by wejsc do Hagarty. Hagarta,to podziemne krolestwo.  Mityczna kraina wiecznej szczesliwosci. Spiski nazistow i piekno dachu swiata zrobla takie wrazenie na cioci, ze Samsare to juz musze obejrzec. Podobno   Dalajlama- czyli Ocean madrosci wie gdzie znajduje sie  shangri-la. Ale czy to jest krolewstwo z tego swiata czy piekno w nas tego nie sposob okreslic. 
Shangri-La – fikcyjna kraina opisana przez Jamesa Hiltona w powieści Zaginiony horyzont wydanej w 1933 roku.
Jest to odosobniona dolina, położona w Tybecie u stóp fikcyjnej góry Karakal (w miejscowym narzeczu „Błękitny Księżyc”) wyższej odMount Everestu. Dolina rządzona jest sprawiedliwie przez lamów z górującego nad nią klasztoru. Ludzie z Shangri-La są długowieczni, szczęśliwi, żyją w harmonii i oddają się kultywowaniu mądrości. Kontakty ze światem zewnętrznym są sporadyczne, ograniczają się do sprowadzania sprzętów uznanych za potrzebne (np. urządzeń sanitarnych), a także cennych dla ducha jak np. książki czy instrumenty muzyczne. Wędrowcy, którzy przypadkiem trafili do Shangri-La, mają zakaz jej opuszczania.
W kulturze masowej nazwa doliny zaczęła funkcjonować jako synonim mitycznej, orientalnej utopii żyjącej swoim rytmem z dala od zgiełku świata, ma oznaczać miejsce odosobnienia intelektualnego, kryjówkę przed hałasem świata zewnętrznego, naciskami polityki i wymogów kariery. Shangri-La to miejsce, w którym uczeni i pisarze mogą bez przeszkód oddawać się swoim rozmyślaniom i tworzyć swój własny świat. Tym samym miejsce to stało się w pewnym sensie synonimem pojęcia „wieży z kości słoniowej”. Tak okresla to Wikipedia a czy nie jestescie ciekawi co tam jest. Mnie juz Palac w LLasie urzekl?
.

Substance. LSD- Albert Hoffman. 
Alem bym chciala tak raz sprobowac.. i widziec te obrazy kolorowe i wizje jakies. Na razie to z filmow i opowiadan dziwnej tresci co tam po zebranych grzybkach ktos mial? Slowem dzialanie substancji na organizm ludzki. Dokument mocny bo przedstawia etapy badan najpierw na wojsku potem na cywilach. Do tego hippisi i mocne lata 60 to jest to! Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello

Bohaterem filmu jest nawigator na dziwnym, niepowtarzalnym statku. Jest to obywatel niezwykłego miasta, dotkniętego nieznaną epidemią dziesiątkującą mieszkańców. W trakcie jednej ze swoich wypraw Morello staje się sprawcą wypadku, w którym ginie jeden z członków załogi. Nękany poczuciem winy nawigator chce porzucić karierę żeglarza, ale daje się namówić na udział w wyprawie w nieznane, której organizatorem jest tajemniczy naukowiec. Czy nowa wyprawa i spotkanie z dziwnymi istotami zaowocuje znalezieniem lęku na nękającą rodzinne miasto Morello zarazę?
 

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.