Tuesday, 8 January 2013

z kulturka

Tango libre to ubiegloroczny belgijski obraz pokazywany na festiwalu w Wenecji. Zwyciezca WFF. Tak naprawde tango to taniec wykonywany przez dwoch mezczyzn. Potem dopisywano, ze to taniec pelen expresji i namietnosci tylko tyle, ze w pojeciu facetow tego nie ma. Gdy zeszli z pastwisk i dorwali kobiety mozna by ow wczesniejszy akapit przypasowac. Historia dwoch swiatow brutalnego meskiego- bo wiezienie i kobiety, ktora w tymze miejscu ma meza a  ktora wikla sie  w romans z klawiszem. Resocjalizacja jest tango. Dalej ocencie sami. Polska jako jeden z nielicznych panstw udostepnia ekipom filmowym  placowki wiezienne. Totez mamy podany na deser kaliski Zaklad Karny. Coz to za piekny budynek i ciekawy. Ile to wspomnien laczy sie z tymze przybytkiem. Ile to lat patrzylo sie z okien na te mury. Ile to szyfrow machanych na rece chcialo sie zlamac. Ile to kolejek w soboty rano na widzenia sie mijalo. Eh stare dobre czasy. A teraz prosze- mamy to w kinie i od srodka! Zycie jest przewrotne!

YUMA- dzikie lata 90. Mlodziez przygraniczna z Niemcami wpada do Reichu na tutuowa jume. Rzeki spirytusu, dobra materialne, pierwsze porachunki mafijne. Pierwsze lokale discopolowe. Degrengolada srodowiska w zderzeniu z kolorowym swiatem zachodu. Film dobry- zainicjowany prawdziwymi zdarzeniami. Bez zbytnich glupot i dodatkow. Genialny poczatek, gdy mlody chlopak pragnie uzyc sobie na rosyjskiej dziewczynie w lasku nie placac za usluge. Wtem ochrona mezczyzne dopada, kazac robic mu to co robila mu kobieta plus rosly gangster(w tej roli widzimy Tomasza Kota) nakazuje zmiane barana i zapinanie go  od tylu. Prawdziwa nauczka dla nieuczciwego klienta!!!! Film polecam goraco!
Internet jest przystępnym źródłem informacji. Młodzi ludzie często szukają w nim odpowiedzi na dręczące ich pytania. Anonimowość daje im poczucie wolności, niweluje lęk przed ośmieszeniem. Jednak nigdy nie wiadomo, czy osoba, z którą rozmawiają, jest tym, za kogo się podaje. Rachel Dretzin nakręciła dokument, który pokazuje, że Internet pozwala pokonać ograniczenia, ale jest też źródłem zagrożeń. Powszechna cyfryzacja wpływa na życie nastolatków i ich rodziców. Gdy dzieci korzystają z Internetu bez ograniczeń, może dojść do tragedii. Chlopakowi inny idiota nakazal sie powiesic. Ojciec czytal skrzynke wyraznie poruszony. Na link o tym iz to chyba dzisiaj zrobie- ktos inny dopisal- cholernie nareszcie! Zjebow nie brakuje - wiecie o tym sami!
Zycie po scjentologii. Nie ma chyba bardziej kontrowersyjnej współcześnie wyznawanej religii, niż scjentologia. Otoczona aurą skandalu, krytykowana ze wszystkich stron, wciąż przyciąga jednak nowych wyznawców. Pod adresem kościoła scjentologicznego pada wiele zarzutów. Mówi się o malwersacjach finansowych, fizycznym i psychicznym znęcaniu się nad członkami wspólnoty czy też zmuszaniu wyznawczyń do poddawania się aborcji (gdyż wychowywanie dzieci przeszkadzałoby im w pracy na rzecz kościoła). Podstawy tego kultu stworzył we wczesnych latach 50. pisarz SF, L. Ron Hubbard. Wykreowana przez niego "stosowana filozofia religijna" zdobyła znaczne grono wyznawców. Powiększa się ono do dziś i według szacunków samego kościoła liczy już kilka milionów ludzi. O bezpłatną reklamę dla kontrowersyjnej religii dbają najsłynniejsi jej wierni - popularni aktorzy Tom Cruise i John Travolta. Dokument ma na celu obnażenie mechanizmów działania tej osobliwej wspólnoty wyznaniowej.
Tajemnicze trzesienia Ziemi w Europie. Trzesienia Ziemi w Szwajcarii dokonywaly zniszczen a fale wywolane drganiami zamienione w tsunami niszczyly wszystko w promieniu setek kilometrow. Zaglebie Ruhry to istny wulkan a piasek wydobywajacy sie z pod powierzcni ziemi zamienia sie w swego rodzaju plyn wydobywa sie na pwierzchnie. Skutkiem tego jest zapadanie sie fundamentow. Belgia cala polozona jest na uskoku i tam w latach 80 XX bylo najwiecej wstrzasow. Wszystko wszystkim ale jak do cioci w tamtym roku wieczorem dzwonila mama i zaintonowala, ze w Wielkopolsce bylo trzesienie Ziemi to juz we wszystko ciocia juz uwierzy.
A wiecie gdzie teraz jest najwieksze prawdopodobienstwo wystapienia trzesienia Ziemi i gdzie katastrofa ta zebrala by najwieksze zniwo???  to Wam powiem- -OTOZ TO LONDEK!
Przesadna nie jestem-ale???

I najgorsze co spotkalo ciocie to film Dziennik nimfomanki.
Dziennik nimfomanki - autobiograficzna powieść Francuzki Valérie Tasso.

Valerie Tasso zaczęła żyć z prostytucji w Hiszpanii, gdy okradł ją ukochany chłopak. Jako urodziwa i pełna wdzięku Francuzka - cieszyła się niezwykłym powodzeniem[1]. Jej przypadkowi partnerzy są ludźmi z różnych środowisk, których spotyka w niezwykłych okolicznościach.

Gdy przeżywa załamanie nerwowe z powodu wcześniejszego związku z psychopatą, trafia do domu publicznego i zostaje luksusową prostytutką. Będąc w agencji przeżywa wzloty i upadki, poznaje słabości mężczyzn, aż w końcu znajduje miłość.

Na podstawie powieści w 2008 w Hiszpanii Christian Molina nakręcił film Dziennik nimfomanki. To z Vikipedii a film .. nie wiem mozecie obejrzec ale???

aaaa i zalegly Mikolaj przyszedl)))) Banksy - Wall and Piece. Mozna to nadac do Wojny i Pokoju lub wojna na sciany. Uliczny artysta, buntownik czy machina biznesowa. Slowem szacunek dla pomyslow i dla Niego samego jesli jest sam> Wspanialy ciocia album dostala i juz z lapsk nie wypusci! Bo z Banksym ma juz dwie koszulki i chce nastepnych takich ze szczurem i ehhh przynajmniej w Londku jest zawsze.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.