Thursday, 7 February 2013

akcja homoterapia


 "Akcja homoterapia!" taaaa wystarczy teraz by ciocia napisala list i podpisala to.... panstwa byla anomalia! no i wczoraj pacze... toz to moje korytarze...... taki wstyd/ Nie mowilo sie w tamtych czasach a oni znaczy sygantariusze tego listu?? to uczyli i nie wiem czy ich pojebalo do reszty! czy byli tym betonem?
brak mi slow! wstyd czuje! a przecie niby rozgarnieci??? z numerem 84 to spijalo sie kawki! a numer 65 (lista czlonkow KLUBU AKADEMICKIEGO) http://ako.poznan.pl/czlonkowie/ byla dla mnie mentorka i naprawde, naprawde mila osoba. to ona zachecala nas do wyjazdow. Do korzystania z tego co mamy. Do bycia odwaznym. I co? Oszukana sie czuje.
Wyjechalam!!!

Dziewczyna z domalowanym wąsikiem i bródką oraz chłopak w damskiej sukience i z torebką chodzili we wtorek po Wydziale Historycznym UAM. Szukali tam prof. Stefana Zawadzkiego, jednego z sygnatariuszy listu Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego, w którym pada stwierdzenie, że "z punktu widzenia ewolucji homoseksualizm jest anomalią".
W internecie krąży link do 3,5-minutowego filmu umieszczonego w serwisie Vimeo.com. Widać na nim młodą dziewczynę z domalowanym wąsikiem i bródką i młodego chłopaka w sukience i z torebką. Nagranie jest słabej jakości, widać na nim, jak ta dwójka chodzi po wydziale historycznym UAM, szuka tam prof. Stefana Zawadzkiego, specjalisty od starożytności. Dlaczego?

Zaczęło się od listu w obronie poseł Pawłowicz

Prof. Zawadzki jest jednym z 268 sygnatariuszy listu otwartego Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego. Podpisało się pod nim wielu pracowników naukowych i absolwentów UAM oraz innych poznańskich uczelni. W liście bronią posłanki PiS prof. Krystyny Pawłowicz przed atakami za "jej publicystycznie sformułowane wypowiedzi na temat roszczeń wysuwanych przez homoseksualistów i transseksualistów". Chodzi o wystąpienie Pawłowicz podczas sejmowej debaty na temat projektów ustaw o związkach partnerskich oraz jej wypowiedzi ze spotkania z Klubem "Gazety Polskiej", podczas którego mówi, że "To nie jest tak, że jak się człowiek nażre hormonów i zrobi sobie operację, to się staje kobietą. Kod genetyczny decyduje", co jest aluzją do transseksualnej posłanki Anny Grodzkiej z Ruchu Palikota. Na tym samym spotkaniu Pawłowicz mówiła też o Grodzkiej "No, jaka pani? No, twarz boksera!". W liście AKO pada też stwierdzenie, że "z punktu widzenia ewolucji homoseksualizm jest anomalią".List AKO wywołał burzę, poświęcono mu sporo komentarzy i polemik, odpowiedziało na niego też 193 pracowników naukowych, studentów i absolwentów UAM. Napisali m.in. "Wypowiadane z poczuciem wyższości, pełne pogardy, uwłaczające osobom homoseksualnym i transpłciowym wypowiedzi posłanki Krystyny Pawłowicz uważamy za oburzające i nielicujące z powagą posła i naukowca".

Będziemy u Was w łóżku!

Kolejną odsłoną tego sporu jest wspomniany film na Vimeo.com, który nosi tytuł „Akcja homoterapia!”. Chłopak i dziewczyna nie spotykają prof. Zawadzkiego, rozmawiają za to ze studentami historii, mówią im, że „Zawadzki orzekł, że pedalstwo to choroba”, przeprowadzają prześmiewające homofobiczne postawy ankiety na temat zachowań seksualnych studentów. W opisie filmu na Vimeo.com czytamy m.in. „Deklarację zaglądania nam do łóżka i ingerowania w to, jak się bawimy, podpisało 268 impotentów, którzy o tym, jak mamy żyć, wiedzą najlepiej. Postanawiamy wam pomóc, »Geniusze «! Nie martwcie się, odwiedzimy Was wszystkich! O nikim nie mamy zamiaru zapomnieć! Będziemy u Was w pracy, na przerwie, podczas spaceru, oczywiście także w łóżku, by zobaczyć, jak to jest normalnie!”.

By przez chwilę poczuli się jak homoseksualiści

Ania, jedna z organizatorów akcji, mówi: - To nasza spontaniczna reakcja na bzdety wypisane w liście AKO. Dodatkowo prof. Zawadzki mówił na antenie telewizji WTK, że homoseksualistów trzeba leczyć. Chcieliśmy pokazać, że wśród studentek i studentów są osoby homoseksualne, dlatego w naszym żartobliwym happeningu wypytujemy studentów wydziału historycznego o ich preferencje. Chcieliśmy, by przez chwilę poczuli się jak homoseksualiści wypytywani na ten temat, którym sugeruje się leczenie. Miałam wrażenie, że UAM jest dość tolerancyjną uczelnią. Takie piętnujące homoseksualistów wypowiedzi profesorów tej uczelni, jak ta prof. Zawadzkiego, to duży problem. Będziemy na niego reagować kolejnymi prześmiewczymi akcjami.

Co na to prof. Zawadzki? - Mam złe doświadczenia z jedną z lokalnych telewizji, dlatego teraz będę udzielał tylko wypowiedzi autoryzowanych. Proszę wysłać mi pytania e-mailem, odpowiem jutro, bo dziś jestem w Warszawie - powiedział nam prof. Zawadzki. Wysłaliśmy do niego link do filmu na Vimeo.com z prośbą o komentarz, czekamy na odpowiedź.

http://vimeo.com/59001057?__utma=248360923.1079952989.1360228320.1360228320.1360228320.1&__utmb=248360923.1.10.1360228321&__utmc=248360923&__utmx=-&__utmz=248360923.1360228321.1.1.utmcsr=google|utmccn=(organic)|utmcmd=organic|utmctr=(not%20provided)&__utmv=-&__utmk=100739586

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.