Wednesday, 16 October 2013

z kulturka muzycznie - gnioty


12:22
7917_b3b5


Stworze chyba nowa rubryke na blogu- nazywac sie bedzie- Najgorsze plyty- gnioty. Myslala ciocia, ze Kwas Siarkowy ze Zbierska i Czorne Koty z Filutowa byly najgorszymi kapelami na ziemi. Okazuje sie, ze nie!
Istnieje jeszcze Asia i Koty z albumem Miserable Miaow. Solowa plyta Joanny Kuzmy z zespolu Folder. Band ten tworza Asia, Kicek i Micek?
a taki opis zamieszcza Wirtualna Polska
Wokalistka wciela się w rolę singer/songwritera, przywołując skojarzenia ze złotymi latami 60.

Akompaniując sobie na gitarze lub na pianinie śpiewa piękne, melodyjne i niezwykle smutne piosenki. Jej przejmujący głos i pełne emocji interpretacje nasuwają skojarzenia z takimi artystkami jak PJ Harvey, Tori Amos czy Cat Power. Hipnotyzujące songi Asi często opierają się zaledwie na kilku prostych akordach. Wystarczy jednak, by Asia zaczęła śpiewać, a akompaniament (a w zasadzie całe otoczenie) przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Asia i Koty to muzyka skrajnie introwertyczna. Nie flirtuje z publicznością, nie kokietuje słuchaczy. Samoistnieje we własnym wszechświecie, do którego trzeba się wybrać osobiście.
Od siebie dodam. Tak zespol wysyla sluchacza ale na tamten swiat!

Bosnian Rainbows, Bosnian rainbows to samo- no moze ciutke lepiej. Nie wiem nad czym ten zachwyt  na festiwalach alternatywy- ale chyba trzeba byc naprawde zjaranym by tego sluchac(


Pudzian Band, Tak to czuje. Ja daje wielkie 5 Mariuszowi Pudzianowskiemu za zrealizowanie marzen o zespole i spiewaniu. I na tym przestane pisac.


Urszula, Eony snu. A tak sie geby wszystkim nie moga zamknac od tego, ze Doda taka straszna, ze weekend to gowno- Moi drodzy chyba pani Urszula sie kogos nasluchala i to powiela!


Joanna Vorbrodt, Nie ma przypadkow, z jedynym  hitem : Ida droga gornicy;, Zal juz pomyslec by to przesluchac a co dopiero kupic piosenke. Bosze dzieki za nielegalny internet i mozliwosc odsluchu i chronisz przed wydawaniem pieniedzy.Ogolnie jedno wielkie WTF

12:29
2072_62b2No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.