Saturday, 4 January 2014

kosmiczne ciasteczka Paulette

Wazne ogloszenie Radio Armageddon nadaje czyli Jakub Zulczyk i Zdrada Palki razem. Mezczyzna z jajem i kobieta z jajami! Bedzie sie dzialo i to na bogato. Serdecznie polecam i postaram sie jeszcze o tym wydarzeniu poinformowac w pozniejszym terminie.
http://www.wteatrw.pl/index.php/strefa-kontaktu#opis

RADIO ARMAGEDDON – słuchowisko wg książki Jakuba Żulczyka Radio Armageddon
12.01. [niedziela], godz. 20.00
Słuchowisko transmitowane na żywo z Dużej Sceny WTW przez Akademickie Radio „Luz” i Telewizję Internetową „Styk” Politechniki Wrocławskiej

scenariusz: Jakub Żulczyk
reżyseria i muzyka: Tomasz Hynek
występują: Aleksandra DytkoMaria KaniaZina KersteBeata RakowskaMaciej KowalczykTadeusz Ratuszniak,Michał Szwed
oraz zespoły m.in. z kręgu Muzyki Młodego Wrocławia: ContactKultura UpadłaPeople of The HazeUkryte Zalety SystemuZdrada Pałki.


1_WSZYSTKO JUŻ BYŁO, WIĘC SKORO MAMY WSZYSTKO, NIE MAMY NIC.
2_WSZYSTKO JUŻ BYŁO. OPRÓCZ NAS.
3_PRZEPOWIADAMY UTRATĘ WSZELKIEJ NADZIEI NA PIĘĆ MINUT PRZED FAKTEM.
4_MÓWIMY: ZACZNIJ SAM NISZCZYĆ, ZANIM ZOSTANIESZ ZNISZCZONY.
5_MÓWIMY: WYMIOTUJ.
6_MÓWIMY: PANIKUJ.
7_MÓWIMY: NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK TY.
8_MÓWIMY: WYMYŚLONO CIĘ, ZANIM SIĘ URODZIŁEŚ.
9_MÓWIMY: WYRAZY I ZDANIA SIĘ SKOMPROMITOWAŁY. WRZASK JESZCZE NIE.
10_MÓWIMY: UMRZESZ. WIĘC NIE MASZ NIC DO STRACENIA.
11_MÓWIMY: ŻYCIE JEST JAK GRA VIDEO BEZ SZANS NA WYGRANĄ.
12_NIC NIE JEST PRAWDZIWE, WSZYSTKO JEST DOZWOLONE. TO JEST ROZKAZ.
13_JESTEŚMY RADIEM ARMAGEDDON.
[Jakub Żulczyk Radio Armageddon, wydanie zmienione, Świat Książki, Warszawa 2014]

System. Słowo-klucz wszystkich rewolt młodzieżowych XX w. Słowo-wytrych bitnikow, hippisów, punków, ale i polityków, ministrów spraw zagranicznych, posłów do parlamentu europejskiego... System, czyli wszystko i nic. Jak Al-Kaida. Coś czego nie można pokonać. Coś, co nawet własną śmierć pośmiertnie sprzeda i ogłosi jako nowy program wyborczy. Coś, co jest w nas. Bo dziś bunt nie jest sexy. Bunt to zaburzenie, z którym należy udać się do specjalisty jednego z kilkuset jest w nas. Bo dziś bunt nie jest sexy. Bunt to zaburzenie, z którym należy udać się do specjalisty jednego z kilkuset nurtów psychoterapeutycznych. Ale cichuteńko gra w każdym z nas. Zagłuszany szumem konformizmu, uwikłań, odpowiedzialności, przedmiotów. Gra w Radio Armageddon. Z Systemem nie wygra. Ale może może nie przegrać? Tylko jaka jest cena? [Tomasz Hynek].
Kochani oprocz Zycia Adeli, genialnego skadinad filmu, kilka trafilo  sie cioci obrazow bardzo dobrych. Sa to; Gravity, Butler,

Gravity z Sanda Bullock. Genialna rola aktorki juz nie mlodej za to pieknej i o twarzy zawsze zafrasowanej. Bullock gra astronautke,Ryan Stone, ktora walczy a to ze zepsutym silnikiem a to potem cala stacja kosmiczna. Potem lata po orbicie, ratuje sie najpierw w chinskiej stacji potem radzieckiej. Wyskakuje z kosmosu, leci na ziemie jak jakis meteoryt. Zdjecia filmu i same wrazenia wspaniale. Tylko mam male ale, ze tam daleko w niebie to tylko lataja same smieci kosmiczne a w stacjach opuszczonych to znajduja sie zwloki kosmonautow. Tak czy inaczej film na trzy glosy i Brzydal Clooney jako Matt Kowalsky pije ruska wodke.Butler. Ba kogo tam nie ma.  Forest Whitataker, Mariah Carey, John Cusack,  Jane Fonda, Terrence Howard, Lenny Krawitz. az do najwiekszej gwiazdy Oprah Winfrey. Ta ostatnia to pewna zdobywczyni Oscara . Az pali sie do spelnienia marzenia o nagrodzie. Dala pieniadze 2 mld $ na kampanie Baracka Obamy i wygrala caly film.(Na marginesie sama Oprah urodzila sie w miasteczku ...Kosciuszko) Coz to za historia. 8 prezydentow UsRA i jednen kamerdyner, ktory jak rekawiczki przechodzil gladko od kadencji do kadencji kazdego glownego mieszkanca Bialego Domu.  W tle zmiany spoleczne i polityczne nie tylko Stanow ale i calego swiata. Film oparty na wspomnieniach Eugien`a Allena, ktory zrelacjonowal swe wspomnienia na lamach Washington Post a dziennikaz tej gazety Will Haygood spisal je i wydal pod tytulem Kamerdyner. Taki tez film nosi nazwe i koniecznie i ksiazke i film trzeba zobaczyc.
Rezyser Lee Daniels przychyli sie czlonkow akademi filmowej a w szczegolnosci Spike Lee i tak mniej wiecej 9 Oscarow w kieszeni! Jak myslicie?


Babcia Gandzia. Co zrobic gdy nie ma pieniedzy na zycie a juz sil do pracy nie starcza? Zwsze przychodzi kosciol do pomocy, opieka spoleczna. Ale i gdy te zawodza/ Co wtedy! Wtedy trzeba rozejrzec sie za ... rozprowadzaniem narkotykow. Na taki wlasnie pomysl wpadla dziarka emerytka francuska Paulette. Zawzieta katoliczka, rasistka i wspaniala przedsiebiorcza babka. Smiechu i gagow w filmie nie brakuje. Calosc z jajem podana i okraszona niezlymi dialogami. Pomysl francuskiej kinomatografii trafiony i oby nie znalazl ... nasladowczyn.

 Nie tykajcie!!! Powtornie narodzony. Po mimo, ze  wystepuje Penelope Cruz to film nie wiadomo o czym jest! Niby wojna. Sarajewo. Milosc. Strata dziecka potem staranie sie o nie. Na koncu nie wiadomo o co chodzi?


American Hustle. Niby o oszuscie finansowym, ktory wspolpracowal z agencja federalna. Wystepuje kupa znanych aktorow  jak Christian Bale, Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Jeremy Renner ale niestrawne i kupa ostatecznie z tego wyszla. A tak to jest nachalnie reklamowane wszedzie???


Muzyka to cioci gra wylacznie sciezka dzwiekowa do Zycia Adeli. A tam Lykke Li, Sporto Kantes, kilka latynoskich brzmien i jedna piesn rewolucyjna zwiazkowcow i socjalistow francuskich On lache Rien zespolu HK & Les Saltimbanks. Lomoce to juz dzien trzeci i nie moge sie opedzic od tej plyty!

 a tak na koniec- idac za ciosem i za fala Zycia Adeli- SOKO i pytanie co dalej?
 Muzyka troszke ciezawa ale za to teledysk mocny jak i wiekszosc wydawnictwa SOKO.
i te pytania stawiane przez wokalistke?
Nothing, Nothing! ja odpowiadam!No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.