Thursday, 15 January 2015

zdarzy sie w tym roku

                                3687 cc35 420

Teraz slow kilka o roku 2015 czyli jak go ogloszono i jakie imprezy patronackie beda sie dziac. 
Otoz rok 2015 ogloszono Rokiem czytania. Czyli o wyzszosci Wokulskiego od wampira ze zmierzchu. Czytelnicy i ciocia swietnie to wiedza i taka akcje popieraja ale na prade juz nie w glowie mi przezucanie sie tytulami i szafowanie trescia. nadrobilam polskie czytelnictwo w ubieglym roku. teraz przeznaczam czas na wybrane pozycje i zabieram sie za naprawde swoja bibliteke. Znaczy za albumy i ciezkie objetosciowo ksiazki. Dlaczego- Bo juz trudno mi literature przenoscic z kata w kat a po drugie to juz sil nie mam przenosic knigi na druga wies/miasto/dzielnice itp. Slowem pozbywanie sie tego co zbedne i rozrachunek z ciezarami swemi. Troche mnie zenuje akcja przeczytaj 52 ksiazki w rok ale gdy ktos chce to prosze bardzo. Zachecam.
Tutaj wycinek z Gazety Wybiorczej, poswieconej tematowi powyzszemu i pytanie sie dzieci co by chcialy a co by nie chcialy czytac. przeciez kazdy wie, ze to co nakazane to sie tego nie lubi. I po co drazyc temat. 5 % spoleczenstwa bedzie istnialo zawsze i po co reszte 95 % uswiadamiac.


Przez chwilę, w latach 90., tak myślałem. Wydawało mi się wtedy, że z czytaniem będzie jak z muzyką barokową, która, choć nadal grana, straciła wartość rozwojową. Nie komponuje się już przecież kantat barokowych. Uznałem wtedy, że czytelnicy książek to będzie grupa maniaków, jakieś 5 proc. społeczeństwa.
Dziś już wiem, że nic nie zastąpiło literatury i nic nie jest w stanie jej zastąpić.

To juz ambitniejszy tekst Katarzyny Nosowskiej, Sypnij ziarnem szczerych slow. Moze ktos sypnie?

                                  
  

Rok 2015 ogłoszono

  • Nie wiem kto to Kazimierz Pazdzior jest?

Spodziewane wydarzenia w spoko koko kraju

Filmy i rozrywka; 5 nominacji dla Oscara 2015! Ida, Joanna, Nasza klatwa, Anna Biedrzycka- Sheppard za kostiumy dla Czarownicy! Czekamy do 22 lutego 2015 roku.

Wydarzenia we wszechswiecie- oprocz jasnej gwiazdy cioci!

Film

Święta ruchome....nie myslic z czym innym

Moja refleksja jest taka, że ludzie są popierdoleni.
— Jakub Żulczyk - Ślepnąc od świateł

Dzis o roku 2015. Ciocia to wredota i mami horoskopami i pierdolami. Zaczynam o przedstawienia roku 2015 jako roku Drewnianej Kozy - Owcy?
Chiński rok Kozy (Owcy) rozpocznie się dnia 19 lutego 2015 r. (według kalendarza księżycowego), a zakończy się dnia 07 lutego 2016 r.
Koza (Owca) patronuje w chińskim zodiaku rozwojowi sztuki, nowym trendom w modzie. Jest to znak artystów i kreatywności. Każdy aktywny i pomysłowy człowiek może w tym roku liczyć na pomyślny los. Wyobraźnia będzie w 2015 roku bardzo ważną cechą. Od niej wszystko się zaczyna.

Prognoza na rok Kozy (Owcy) 2015 roku

Co czeka cię w roku Kozy (Owcy) 2015-2016? Chińska astrologia ma konkretną odpowiedź na to pytanie. Mimo 5000 lat istnienia tej dziedziny nauki (a więc i rozwijania wiedzy astrologicznej), odpowiedzi, jakie otrzymasz, mogą okazać się zaskakująco aktualne i miarodajne.

Rok Kozy (Owcy) 2015 – co czeka świat?

2014 rok Kozy (Owcy)
Koza (Owca) reprezentuje energię Yin, czyli symbol pokoju, harmonijnego współistnienia i wyciszenia. Taki jest właśnie nadrzędny nastrój tego roku. Choć na świecie są wojny (również w Polsce istnieje realne zagrożenie), a wielu z nas rozpoczęło odliczanie do kolejnej wojny światowej – w tym roku groźba wojny będzie zażegnana i pojawi się okazja do znalezienia kompromisu. Pokój zostanie utrzymany.

Koza (Owca) jest symbolem kultury; odnosi się do czasu relaksu, pielęgnowania i zbierania sił. Ten rok wspiera proces leczenia w odniesieniu do przeszłych zdarzeń spowodowanych przez osoby, które mają mało szacunku dla ludzkiego życia. 2015 będzie rokiem wiary w to, że dobro zwycięży nad siłami, które chcą zniszczyć pokojowy styl życia wielu ludzi. Zaufaj dobrym siłom tego świata, a czeka cię szczęście i satysfakcja.
W tym roku ludzie poczują silniejszą potrzebę zwalczania zła. To może nawet – w skrajnych przypadkach – doprowadzić do rewolucji, której celem będzie obalenie złych rządów. Ludzie zapragną powrócić do korzeni i rozwiązać trapiące ich problemy w sposób pokojowy. Będą się przy tym kierować intuicją i wewnętrznymi przekonaniami o tym, co jest dobre.
Nie oszukujmy się – bardzo dużo w naszym życiu zależy od stabilności światowej gospodarki oraz nastrojów społecznych. Większość z nas pragnie pokoju i bezpieczeństwa, choć ostatnie wydarzenia nie napawają nadzieją. Choć wielkie mocarstwa wygrażają sobie nawzajem, uspokajająca energia Kozy (Owcy) rozprzestrzeni się nad nimi i zwycięży zdrowy rozsądek. Agresja przerodzi się w chęć pokojowego rozwiązania problemów.
Podobnie jak w wielkiej polityce, również w rodzinach coś się przemieni. Ludzie zaczną baczniejszą uwagę zwracać na swoje uczucia; będą próbowali jednoczyć się zamiast walczyć ze sobą. Gniew ostygnie, a nieprzyjemne decyzje zostaną odłożone na później. Rok 2015 jest czasem uzdrawiania na wszystkich poziomach. Zamiast więc wyrzucać sobie niespełnione obietnice, ludzie pozwolą ranom goić się i zabliźniać. To może prowadzić – jeśli tylko pozwolimy – do prawdziwego oczyszczenia.
Energia Kozy (Owcy) stopniowo będzie promieniować na wszystkich ludzi. Prędzej czy później dotrze do każdego. Niemniej możemy spodziewać się burzliwych okresów – szczególnie w marcu i kwietniu oraz na przełomie lat 2015/2016. Zanim jednak do tego dojdzie, pozwól sobie na odpoczynek i zregenerowanie nadwątlonych sił.
Rok 2015 będzie się charakteryzował prymatem umysłu i mądrości nad brutalną siłą.

                       5413 c641


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.