Wednesday, 11 March 2015

Sprawa oczywista - Szatan jest sadysta czyli Steak & BJ Day

To dzisiejsze motto normalnie wypalilo mi dzisiejszy dzien. Takie jak to sie mowi mejd maj dej! Cytat pochodzi z Gazety Wybiorczej a jest to zapis rozmowy Tomasza Kwasniewskiego z ekonomista Stanislawem Kluza. Rocznik 1972. Bankowiec, wiceminister i finansista. Rzecz tyczy sie: 

Brakuje nam 200 tysięcy Polaków rocznie! Kluza uświadamia Kwaśniewskiego

i poczatek: 
Najgorzej będzie miało pokolenie osób urodzonych w końcówce lat 60., w latach 70. i na początku 80. Bo dziś to pokolenie dużo łoży na system, który został stworzony kiedyś, a jednocześnie jest duże prawdopodobieństwo, że samo zostanie pozbawione pewnych praw.
A co z emigrantami. Tymi urodzonymi w tych latach i wyjezdnymi. To juz podwojnie przechlapane chyba?
Ale nie placzmy nad rozlanym mlekiem i pomimo, ze jest zle dzis obchodzimy Dzien Soltysa polaczonego z dniem tu szczegolnie obchodzonym czyli Steak and Blow J. Day. J odnosi sie do roboty oczywiscie.
BJ to nie jest srodek na poprawienie dzietnosci spoleczenstwa a mieso czerwone jak wiadomo prowadzi do skrocenia zycia w ogole. Po co pisze o tym. Ano o tym, bo mezczyzni na apel o Dniu Kobiet wymyslili napredce efemeryde sluzaca za podziekowanie za rzekome kwiatki i ogolnie wydawane pieniadze na utrzymanki, narzeczone, kochanki, matki, zony ogolnie mowiac.
Dziewczyny troja sie i dwoja bo nie dosc, ze Dzien Chlopaka tez obchodza to wieciej domagaja sie swieta tutejszego. Czyli wychodzi na to, ze Soltysi korzystaja dwa razy.
Czy to moze i wazne? Troska o dzietnosc czy tez o istnienie wogole. Chodzi o zniesienie traktatu o zbrojeniach konwencjonalnych w Europie przez Rosje. Ta wraca do wyscigu zbrojen. To taki potwor dzender, ktorym straszono pokolenia dla najmlodszych proste uzasadnienie dla cioci to wieczne przemarsze wojskowych defilad ze strony ruskich. Ze stony Hameryki to wieczny obrazek z Przyladka Canaveral i wystrzeliwania co raz to nowszych rakiet w kosmos. Do tego testy bomb atomowych na atolu Muroroa. Znika mi gdzies ten usmiech gdy spoko koko kraj podpisywal wejscie do NATO. Teraz wracamy do punktu wyjscia i albo tych Soltysow beda brac do wojska bo inaczej sprawa sie sama nie rozwiaze. 
Miś wtrącony między wrony,
U tronu Babilonu.
Echo wyje UUU!,
A miś na to buuu!,
Eco wyje uuu i straszy:

Wilkami, wojnami, kryzysami,
Kredytami, szaleńcami za sterami,
Ruskami, żydami,
Gejami, brudasami,
Rękawami z asami,
Forami ze specami,
Nocami z babami z wąsami.

Może nazajutrz, może już dziś,
Wybije godzina i stanie Super Miś,
Miś, a z nim istna misia buta,
Miś który nie jest misiem typu D.U.P.A.

Tym misiem raczej nie będę ja...

 Teraz cos lekkiego- Mózg nie ma mięśni, ale też potrzebuje ćwiczeń i troski. Badania dowodzą, że spadek intelektualnej formy to wynik nie tyle starzenia, ile zaniedbania. Tak donosza badania i Gazeta Wybiorcza.
Dalej czytamy, ze aby to zrobic nalezy; Cwiczyc pamiec, miec dobry sex, jesc ryby i pic- jak wiadomo rybka lubi plywac! Do tego kontrolowac cukier a najlepiej go unikac tak jak miesa, tluszczu, teleiwzji za to grac w gry. Mamy sie ruszac i zwalczac wszystkie zapalenia w swoim ciele. Grac, spiewac, plywac, uczyc sie nowych rzeczy. Pic duzo wody i duzo spac
Rzucic palenie, pic kawe od rana??? Najgorsze do spelnienia sa trzy punkty czyli:
14. Pracuj sam. Masz trudny problem do rozwiązania? Zmierz się z nim, zamiast - jak to modne dziś w korporacjach - zwoływać zespół. I liczyć na efekty burzy mózgów. Jak twierdzi dr Read Montague z Virginia Tech Carilion Research Institute, w towarzystwie innych drastycznie spada nam wydajność umysłowa, a wyniki wypracowane przez grupę są na ogół na poziomie takich, jakie opracowałby najsłabszy z jej członków.
17. Uwierz w siebie. Tu nie chodzi o zaklinanie rzeczywistości, tylko o motywację. Badania na Stanfordzie i Uniwersytecie Columbia pokazały, że nastolatki, które zostały umocnione w przekonaniu (niezależnie od ich realnych umiejętności i możliwości), iż mają duże zdolności matematyczne, najlepiej wypadają w rozwiązywaniu zadań. Zresztą znamy ten mechanizm wszyscy z własnych obserwacji: największym wrogiem naszego sukcesu bywa obawa, że sobie nie poradzimy.
21. Bądź towarzyski. Interakcja z ludźmi poprawia pamięć i zmusza mózg do zachowania plastyczności. Psychologowie z University College London przeanalizowali skany mózgów 125 studentów i zauważyli, że ci z nich, którzy mogli się poszczycić największą liczbą znajomych, mają najlepiej rozwinięte obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i reakcje emocjonalne.
Logika

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.