Thursday, 23 April 2015

os glupoty


Nie ustepuja slowa wypowiedziane przez dyrektora FBI pana James`a Commey`a, ktory to sugerowal, ze Polska byla wspolodpowiedzialna za Holocaust. Nie przeprosil za swe slowa. Dodal, ze wymieniajac Polske, wyrwany byl z kontekstu i dodal, ze podtrzymuje swoje twierdzenie, ze Polacy kolaborowali z nazistami! Tlumaczy sie, ze zostal zle zrozumiany i odebrany na opak. 
Ambasada polska nie dostala jak dotad zadnej odpowiedzi na protesty wladz Polski. Slowa niefortunne juz padly i mleko sie rozlalo. Swiadczy to o glupocie takich osobnikow, ktorzy dostaja sie do rzadzenia odpowiedzialnymi firmami a wiadomo, ze sieczke dyrektorstwo ma w glowie.

15 kwietnia podczas organizowanych przez Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie obchodów Dnia Pamięci o Holokauście. W przemówieniu tym, przedrukowanym przez dziennik "Washington Post", Comey wyraził opinię, że najbardziej przerażającą lekcją Holokaustu jest to, iż pokazał on, że ludzie są w stanie zrezygnować z indywidualnej moralności i przekonać się do prawie wszystkiego, poddając się władzy grupy.

"W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić" - dodał Comey.
To samo tyczy sie ze swieza sprawa wloskiego historyka, Sergio Romano. Wloski dziennikarz i historyk na lamach gazety Corriere della Sera, obarczyl Polske za odpowiedzialnosc za storzenie paktu Ribbentrop - Molotow. 
"Kiedy stało się oczywiste, że Hitler chce wojny, Francja i Wielka Brytania próbowały stworzyć front przeciw agresji, wysłały więc delegację do Moskwy, żeby uzgodnić program współpracy. Sowieci nie wykluczyli możliwości zawarcia umowy, stwierdzając, że przyjmą propozycję, pod warunkiem że jednostki Armii Czerwonej (...) dostaną zgodę na przejście przez terytorium polskie. Rząd Warszawy, dumny i podejrzliwy, odrzucił żądanie, a Sowieci zinterpretowali tę reakcję jako objaw nieufności pod swoim adresem. Nie doszłoby prawdopodobnie do paktu Ribbentrop-Mołotow (a może również do II wojny światowej), gdyby Polacy nie wierzyli tak mocno w swoją zdolność przeciwstawienia się wojsku niemieckiemu. Co do sowieckiego wkroczenia na terytorium Polski, sowiecka decyzja była zrozumiała. Skoro Polska, zgodnie z intencjami Niemiec, miała zniknąć, dlaczego Rosja nie miałaby ograniczyć niemieckiej ekspansji, biorąc sobie część tego kraju?".

Na ta notke rowniez zaaregowal rzad Polski wystosowujac sposobna notke. Idac retoryka to zgwalcona kobieta sama sie o to prosila. Moze rzad wloski wytlumaczy sie i pochyli nad tym, ze wojka polskie rowniez wyzwalaly Wlochy? I to one a nie Polska nalezaly do Osi Zla!


Do maratonu glupcow dobiega Nigel Farage ze stwierdzeniem, ze Polacy sa odpowiedzialni za robienie korkow na autostradach!
W cioci krew sie gotuje ale takie przekrecanie historii jest naprawde obrzydliwe. Wymienionym panom dedykuje refren piosenki Psycho, zespolu Muse.
No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.