Wednesday, 14 October 2015

amerykanie wygrali Grunwald czyli halinka od dwoch matek


I znow niepotrzebne wkorw na nasze spoko koko panstwo. Nie mozna dokonczyc rejestracji internetowej na wybory z powodu braku drugiego imienia. Nie zrazona  tym ciocia postanawia dalej rejestrowac sie elektronicznie!
Druga wiesc tez nie lepsza. Prawo krwi jest interpretowane wg. urzednikow panstwowych. Tygodnik Polityka nadalo taki artykow o nabywaniu obywatelstwa dzieci homoseksualistow. 
Krew mnie zalewa, ze skutecznie mozna spoko kraj sobie obrzydzic. Nie starym ale i mlodym. Dopiero co urodzonym. 
Majac lat 3 w rozwoju dziecka (tak kolo tego) zaczyna sie dopytywanie (czytaj dreczenie starych i wokol wszystkich) pytaniami. Z cyklu: a dlaczego?  a po co?  a co to?.
Polskie dziecko tego homoseksualisty czy tej homoseksualistki zapyta sie urzednikow o te gwiazde Allaha na sztandarze? Co Ci odpowiedza?
I bedzie Polak maly- dziecko homoseksualistow takie niedouczone, niewydarzone takie z bruzda w glowie jak ci urzednicy?
ale siegnijmy do zrodel!

Zasada jest taka: jeżeli przynajmniej jedno z rodziców ma polskie obywatelstwo, to dziecko automatycznie, z mocy prawa, także staje się Polakiem. To ius sanguinis – prawo krwi, zgodnie z którym obywatelstwo nabywa się od rodziców. Zasada ta dotyczy także dzieci przysposobionych przez polskich obywateli. Para hetero, nawet niebędąca małżeństwem, taki dokument uzyska bez problemu. Para homoseksualna – już nie, nawet jeżeli w innym kraju zawarła legalny związek i ma prawo wychowywać dzieci.
Anna i Sarah mieszkają w Londynie. To Sarah urodziła Olę, ale w akcie urodzenia wpisane są obydwie kobiety. W rubryce „matka” – matka biologiczna, w rubryce „rodzic” – Anna. Kobiety żyją w formalnym związku (civil partnership), a Wielka Brytania uznaje je obydwie za równoprawne opiekunki dziewczynki.
Jako pełnoprawny rodzic Anna chciała potwierdzić polskie obywatelstwo swojej córki. Poprosiła o transkrypcję, czyli przepisanie aktu urodzenia sporządzonego w innym kraju. – Na początku wydawało mi się to tylko formalnością. Pani konsul była bardzo miła i pomocna. Na koniec odmówiła jednak, powołując się na względy formalne – opowiada Anna.– Inne panie w konsularnym okienku były całą sytuacją zmieszane, ale odesłały mnie z tą sprawą do Polski. Za to panie w USC w Łodzi wykrzykiwały głośno: Halinko, to ta pani od dwóch matek!
Urzędnicy poprosili MSWiA o zajęcie stanowiska – dostali ściśle określoną instrukcję, że nie należy naruszać porządku prawnego RP.
6729 867d 390

Tu juz nastepny artykul.
Co to jest inflacja? Tytuł filmu z Leonardo DiCaprio. Jak się nazywa gwiazda umieszczona na fladze Izraela? Gwiazda Allaha. Po czyjej stronie Amerykanie walczyli pod Grunwaldem? Po naszej.
Internetowa telewizja „Matura to bzdura” (MTB) od kilku lat tydzień w tydzień dostarcza tego rodzaju hitów. Adam Drzewicki, jej twórca i producent, nie sprawia wrażenia człowieka skłonnego do intelektualnego wywyższania się. Przeciwnie, przyznaje, że sam niejednokrotnie stwierdzał niepokojące luki we własnej wiedzy. Na pomysł ulicznych testów naprowadził go program gwiazdora amerykańskiej TV Jaya Leno. Oraz doświadczenia z edukacji w Polsce i we Francji, które przywiodły go do wniosku, że coś ze współczesną szkołą musi być nie tak, skoro owe bzdury wygadują osoby dorosłe, zwykle legitymujące się maturą, ba, wielkomiejscy studenci (bo to oni choćby dla zabawy najczęściej stają do konfrontacji z kamerą; osoby powyżej czterdziestki zwykle uciekają). Większość raczej nie wygląda na zażenowanych.
Ten rozrywkowy program potwierdza tylko to, czego dowodzą liczne badania, również międzynarodowe. W lawinie informacji kompletnie gubi się kanon tego, co wiedzieć po prostu należy. Czego nie wiedzieć najzwyczajniej wstyd. A miliony Europejczyków czy mieszkańców USA – mimo ukończenia formalnej edukacji – pozostają analfabetami. Albo w sensie ścisłym, albo funkcjonalnym – ze zdobytej wiedzy nie potrafią zrobić racjonalnego użytku.
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/wbiezacymnumerze

9785 585d 500

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.