Monday, 29 February 2016

eroticko i z majtkami rijany czyli jak przebiegaly Oscary 2016

Oscary 2016 mocno polityczne. Zaangazowane. Przegadane. Roszczeniowe. Ciesze sie, ze nowe Gwiezdne Wojny nic nie dostaly. Natomiast z entuzjazmem przyjelam wiesc o wyczolganym Leonie i o 6 Oscarach dla Mad Maxa. Smuci mnie Carol, cieszy Alicia z Dutch Girl. Nie rozumiem Roomu. Nie ogladalam Syna Szawla. Sympatia dla wywlekania brudow dla Spotlight i za wklad Wroclawia dla roli drugoplanowej. Do calosci wchodzi duma gejowska raprezentowana przez Sama Smitha. Czyli mamy komplet. Wszyscy wyrazili swoje zale ale czy nastapilo posypanie glow Akademii popiolem? Tego sie nie dowiemy.
Dodaje bardzo brzydkie zdjecia. Zawieraja one tresci pedofilskie, zabojstwa honorowego i przesladowanie oraz   pride homo. Wszem wiadmo, ze lepiej popatrzec na dwie dziewczyny)

Tegoroczna mowa otwierająca oscarową galę okazała się mocno polityczna i zaangażowana. Chris Rock cały monolog poświęcił problemom nierówności rasowej i braku równych szans dla mniejszości.- Czemu protestujemy akurat przy tych Oscarach? To 88 gala - co znaczy, że już 71 razy nie mieliśmy żadnego czarnoskórego nominowanego. (...) W latach 50. i 60. czarni nie protestowali. Byliśmy zbyt zajęci rzeczywistymi problemami. Byliśmy zbyt zajęci byciem gwałconymi i linczowanymi, by przejmować się tym, kto zostanie nagrodzony za zdjęcia. Kiedy twoja babcia zwisa z drzewa, trudno martwić się najlepszym nieanglojęzycznym krótkim metrażem - powiedział Rock.Komik nie stronił od innych mocnych żartów: po stwierdzeniu, że w tym roku cała sekcja In Memoriam zostanie poświęcona czarnoskórym zastrzelonym w drodze na plan filmowy, cała sala na moment zamarła. Aplauz zebrało porównanie branży filmowej do zasad, jakie panują na kampusie ("Czy Hollywood jest rasistowskie? Oczywiście, że jest, ale nie w taki sposób, do jakiego przywykliśmy. Hollywood jest rasistowskie w taki sposób, jak korporacja studentek, na zasadzie: 'lubimy cię, Rhonda, po prostu nie pasujesz do stowarzyszenia Kappa'"). Rock nie oszczędził jednak także drugiej strony barykady: dostało się m.in. Jadzie Pinkett-Smith ("Jada bojtkotująca Oscary to tak, jakbym ja bojkotował majtki Rihanny. I tak nie byłem zaproszony"). 
Wystąpienie Chrisa Rocka na Oscarach 2016 spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Ellen DeGeneres, która prowadziła galę dwa lata temu, określiła je jako "nadzwyczajne". Aktor Josh Gad napisał na Twitterze, że Rock "miażdży", a Bill Lawrence stwierdził, że dzięki prowadzącemu Oscary "wyjątkowo mogą się w tym roku choć trochę liczyć". Magazyn "People" nazwał wystąpienie Rocka "najbardziej niesamowitym w historii Oscarów".
http://film.onet.pl/wiadomosci/oscary-2016-kontrowersyjna-przemowa-chrisa-rocka/lp2w9x


Nie chodzi nam o bojkot. Chcemy tylko szans. Chcemy, by czarni aktorzy mieli takie same szanse jak biali, to wszystko. Ale nie tylko jeden raz. Leo co roku dostaje świetne role, wszyscy ci goście wciąż dostają świetne role, ale co z czarnymi aktorami? Spójrzcie na Jamiego Foxxa, który jest jednym z najlepszych aktorów na świecie. Jamie Foxx był tak dobry w "Rayu", że aż odłączono prawdziwego Raya Charlesa, bo uznano, że nie potrzeba aż dwóch - powiedział Rock, mocnym żartem wieńcząc całkiem poważne przesłanie.


Wśród wręczających Oscary 2016 znaleźli się m.in. Charlize Theron, Emily Blunt, Ryan Gosling, Russell Crowe, Kerry Washington, Tina Fey, Jared Leto i Andy Serkis.Oscary 2016: lista laureatów

Oscary 2016 - najlepszy film:"Spotlight", Michael Sugar, Steve Golin, Nicole Rocklin, Blye Pagon Faust
Oscary 2016 - najlepszy aktor:Leonardo DiCaprio, "Zjawa"
Oscary 2016 - najlepsza aktorka: Brie Larson, "Pokój"
Oscary 2016 - najlepszy aktor drugoplanowy: Mark Rylance, "Most szpiegów"
Oscary 2016 - najlepsza aktorka drugoplanowa: Alicia Vikander, "Dziewczyna z portretu"
Oscary 2016 - najlepsza reżyseria: Alejandro G. Inarritu, "Zjawa"
Oscary 2016 - najlepszy scenariusz oryginalny: Tom McCarthy, Josh Singer, "Spotlight"
Oscary 2016 - najlepszy scenariusz adaptowany: Adam McKay i Charles Randolph, "Big Short"
Oscary 2016 - najlepszy film animowany: "W głowie się nie mieści", Pete Docter i Jonas River
Oscary 2016 - najlepszy film nieanglojęzyczny: "Syn Szawła", Węgry
Oscary 2016 - najlepsze kostiumy: "Mad Max: Na drodze gniewu", Jenny Beavan
Oscary 2016 - najlepsza charakteryzacja: "Mad Max: Na drodze gniewu", Lesley Vanderwalt, Elka Wardega and Damian Martin
Oscary 2016 - najlepsze zdjęcia: "Zjawa", Emmanuel Lubezki
Oscary 2016 - najlepszy montaż: "Mad Max: Na drodze gniewu", Margaret Sixel
Oscary 2016 - najlepszy utwór: "Writing's On The Wall" z filmu "Spectre", Jimmy Napes, Sam Smith
Oscary 2016 - najlepsza muzyka: "Nienawistna ósemka", Ennio Morricone
Oscary 2016 - najlepszy krótkometrażowy film aktorski: "Stutterer", Benjamin Cleary, Serena Armitage
Oscary 2016 - najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny: "A Girl in the River: The Price of Forgiveness", Sharmeen Obaid-Chinoy
Oscary 2016 - najlepszy dokument: "Amy", Asif Kapadia, James Gay-Rees
Oscary 2016 - najlepszy dźwięk: "Mad Max: Na drodze gniewu", Chris Jenkins, Gregg Rudloff i Ben Osmo
Oscary 2016 - najlepszy montaż dźwięku: "Mad Max: Na drodze gniewu", Mark Mangini, David White
Oscary 2016 - najlepsze efekty specjalne: "Ex Machina", Andrew Whitehurst, Paul Norris, Mark Williams Ardington, Sara Bennett
Oscary 2016 - najlepsza scenografia: "Mad Max: Na drodze gniewu", Colin Gibson, Katie Sharrock, Lisa Thompson
Oscary 2016 - najlepszy animowany film krótkometrażowy: "Bear Story", Gabriel Osorio, Pato Escala

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.