Tuesday, 17 May 2016

antku swirze


Antek, swirze. To cytat Radka Sikorskiego. Nie ma sie co dziwic. Nerwy puszczaja kazdemu. Kazdemu normalnemu. Jesli rzecznik MInisterstwa Obrony Narodowej szuka w Eurowizji spisku na przegranie Michala Szpaka?
Niedosc, ze spoko koko kraj straje sie niebezpieczny sam dla siebie, to jeszcze sen wariata staje sie faktem. Witamy w psychiatryku.
Uczestnicy programu "Kawa na ławę" w TVN24 dyskutowali dziś m.in. o agencji Moody's, która oceniała wiarygodność kredytową Polski. Agencja utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2/P-1, ale zmieniła perspektywę ratingu "ze stabilnej na negatywną".Wiceminister obrony Bartosz Kownacki wymienił trzy powody, dla których jego zdaniem agencja obniżyła perspektywę. Pierwszy to zamieszanie z Trybunałem Konstytucyjnym, które jest "winą Platformy". Dwa kolejne to spisek zewnętrznych agencji: bo, "agencje chciałyby, żebyśmy nie rozwiązali problemu kredytów frankowych" oraz "kwestia dużego programu modernizacji Polski, którego agencje zagraniczne się obawiają".

Jednak czwarty powód spowodował, że pozostali uczestnicy programu zrobili dziwne miny. - Co więcej, jeśli chodzi o analityków to mam bardzo ambiwalentne podejście - zaczął minister Kownacki. - Wczorajsza Eurowizja pokazała, że nasz kandydat, gdybyśmy polegali tylko i wyłącznie na widzach zająłby trzecie miejsce, a analitycy, znakomici specjaliści doprowadzili do tego, że był przedostatni. To pokazuje jak funkcjonują zewnętrzne agencje - zakończył.

Co na to inni uczestnicy dyskusji: Sławomir Neumann z PO: - Jeśli zbijacie rating poważnej agencji z Eurowizją, to nic dziwnego, że macie takie opinie, jakie macie. Adam Szłapka z Nowoczesnej. - Pana wypowiedź zawiera wszystkie elementy kanonu wystąpień Antoniego Macierewicza: poważny temat, groteska i spisek.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,20078419,miejsce-michala-szpaka-na-eurowizji-dowodem-na-bledy-w-ratingu.html

"Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że "Rosja wkrótce będzie członkiem NATO" – napisał w niedzielę na Twitterze.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.