Thursday, 19 May 2016

Kryni(c)a debilizmu i pelzajacy zamach stanu

Do hordy grotesek a raczej krynic bujd dobilo wczoraj stwierdzenie o klauzuli sumienia fizjoterapeutow. Ci, moga powolywac sie na swoja dusze moga odmowic kobiecie masazu. jesli ta, ma wkladke domaciczna. 
Projekt sugerowala poslanka z prawa Bernadeta Krynicka.

Posłanka pytała z mównicy sejmowej, dlaczego Konwencją nie zajmie się Komisja Wenecka. Jej zdaniem, pod przykrywką zwalczania przemocy wprowadza ona "filozofię genderową, pełną patologii psychologicznej, społecznej, medycznej oraz narusza prawa obywatelskie".

Temat podchwicila Monika Olejnik. Zapytala co z mezczyznami bioracymi viagre. Macin Meller dopisla, by sadownicy uwazali na plody rolne o ksztaltach fallicznych. Eliza Michalik stwierdzila, ze umysly z prawej strony polityki maja czyste, bo nieuzywane. 
Premier Szydla jest obrazona na Billa Clintona i domaga sie przeprosin. Mariusz Kaminski zlapal rosyjskiego szpiega nim ten wysla okret na Morze Egejskie! Cholera ubiegl Antka Swira.
Do Clintona dobil prezydent Holland. Vive la France-
 Nikolas Sarkozy przekonuje, że współpracował z polskim rządem w czasie, gdy nad Wisłą rządzili bliźniacy Kaczyńscy i nic złego się nie działo. 
 "Widzę, że były prezydent Republiki myśli, że to, co się dzieje na Węgrzech i w Polsce jest cudowne. Cóż, ja nie chcę takiego społeczeństwa" – odpowiada byłemu prezydentowi Francois Hollande. 

a wracajac do spoko koko krajuRedaktor naczelny "GW" określił działania PiS mianem "pełzającego zamachu stanu" i zaznaczył, że jeśli Jarosław Kaczyński w końcu przestanie być prezesem, scena polityczna przestanie być zabetonowana. "Znam go od wielu lat i nie sądziłem, że może tak skostnieć, stać się dla ludzi taki niewyrozumiały. Nie sądziłem, ze może swoją wewnętrzną opozycję potraktować tak okrutnie" – powiedział o Kaczyńskim Michnik.
Kościół katolicki. "Tak jak ja obserwuję, pewne pęknięcie nastąpiło po śmierci Jana Pawła II. Teraz pewne hamulce zaniknęły zupełnie, przestały istnieć. Teraz można odnieść wrażenie, że najważniejszym duchownym jest o. Rydzyk" i ks. Medlar. Co zrobi rzad i kosciol gdy przyjedzie papiez Franciszek?

Pomiedzy Franciszkiem a ks. Medlarem jest OCEAN!

Adam Michnik: nie tylko Polacy zwariowali

- Wszędzie widać tego wirusa, który wciąż nie ma dobrej definicji. To pełzający zamach stanu: krok po kroku rozmontowują demokratyczne państwa - ocenia Adam Michnik na łamach "Gazety Wyborczej". Jak zauważa, sytuacja polityczna w wielu krajach świadczy o tym, że "nie tylko Polacy zwariowali". Jednocześnie zaznacza: Komitet Obrony Demokracji dzisiaj już wygrał.
Adam Michnik udzielił wywiadu dla "Gazety Wyborczej" po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywał na stypendium. Opowiada w nim, że Amerykanie pytali go o to, dlaczego taki kraj sukcesu, jak Polska wybiera polityków dążących do państwa "orbanowsko-putinowskiego". W odpowiedzi Michnik zwracał im uwagę, że z kolei w USA popularnością cieszy się Donald Trump. - To jest empiryczny dowód na to, że nie tylko Polacy zwariowali. To zjawisko międzynarodowe - mówi. Jako przykład tego politycznego trendu wskazuje też kraje z naszego regionu: Rosję, Ukrainę, Słowację, Węgry.
- Wszędzie widać tego wirusa, który wciąż nie ma dobrej definicji. Gdy ktoś mówi, że to faszyzm, to jest to nieporozumienie. To raczej pełzający zamach stanu: krok po kroku rozmontowują demokratyczne państwa - wskazuje Michnik, podkreślając, że za taką sytuację należy winić m.in. klasę polityczną, która nie potrafiła zbudować alternatywy dla pewnej części społeczeństwa. - W Polsce nigdy nie było silnej chrześcijańskiej demokracji, była tylko endecja - komentuje.


  Redaktor naczelny "GW" uważa, że Platforma Obywatelska popełniała błędy, ale "wiele rzeczy zrobiła dobrych, i to było w ramach przyzwoitości". - A teraz masz władzę, która robi z Polski państwo autorytarne - ocenia, dodając, że PO fatalnie zareagowała na aferę podsłuchową, podczas gdy partia Jarosława Kaczyńska prowadziła "sprawną propagandę". -Z tego, że ktoś zamówił ośmiorniczki, potrafili zrobić opowieść o rozpasaniu elit i władzy. Przecież to absurd, ale w ogłupianiu ludzi - mistrzostwo świata - zaznacza.
  Według Adama Michnika wyborców narodowych fascynuje w Jarosławie Kaczyńskim jego siła. Jednak jak ocenia, nie wiąże się ona z rzeczywistą odnową państwa. - Wszystkie reformy Kaczyńskiego oznaczają destrukcję państwa polskiego. Tego wszystkiego, co udało się zbudować przez ostatnie 27 lat - stwierdza.
  Rozmówca Dominiki Wielowieyskiej odniósł się również do pozycji Komitetu Obrony Demokracji. Przyznał, że jest zaskoczony tym zjawiskiem i widzi w nim "rewitalizację społeczeństwa obywatelskiego". - Jeżeli ktoś mnie pyta, czy KOD wygra, czy przegra mówię: Na dzisiaj już wygrał. Pokazał, że wielka część polskiego społeczeństwa nie godzi się z tym, co wyprawia ta władza. I nie godzi się w sposób spektakularny - mówi.
  i natemat

  No comments:

  Post a Comment

  Note: only a member of this blog may post a comment.