Monday, 20 June 2016

demokracja niby

27 lat temu upadl komunizm w Polsce.
4 czerwca 1989 w wolnej Polsce byly pierwsze wolne wybory. Nastapil upadek komunizmu. Nastala demokracja. Festiwal Solidarnosci. Balanga wolnosci. Zachlysniecie sie powietrzem wolnym od smrodu komuchow.
Do czasu gdy trzeba dochodzic, ze premier Tadeusz Mazowiecki moze nie byl prawdziwym Polakiem a tylko agentem tak jak noblista i prezydent Lech Walesa.

Upadl Zwiazek Radziecki. Pokrajal sie Kraj Rad. Nastapila demokracja, ktora nie radzila sobie. Znalazl sie jeden co zaradzil za swiat. Zabral wszystkich za ryj. Tych, co niepokornych wyrail a sam narail sobie o wuilekosci i kultu jednostki.
Do czasu gdy nastapil nowy carat. Wilki Nocne zaczely toczyc i podkopywac niby demokracje. Do czasu gdy cerkiew nie zaczela kolaborowac z wladzami. Do czasu morderstw politycznych. Gniewu spolecznego. Nastania prawdziwych obywateli. Zabijanie prasy, mediow.

W 1989 roku w Pekinie Niebianskiego Spokoju??? nastapila masakra studentow. 27 lat po tym zdarzeniu nadal ci, ktorzy wymieniaja to zdarzenie sa zamykani w wiezieniach.

Tak latwo zapominamy czym jest niewola. Pamiec mamy krotka. Chcemy na swoje zadanie niewoli. Caratu, wiezien za przekonania. Wladzy koscielnej. Zamiatania pod dywan niejasnosci wladzy. Manipulowania przy historii. Czczenia kultu jednostki.
Malo Wam tego co bylo?


Polska, Iran i Rosja dołączyły do krajów, które nie zgodziły się na zapisy w rezolucji Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącej AIDS, apelujących o dekryminalizację homoseksualności.

W zeszłym roku ONZ zaprezentowała treść raportu, z którego wynika, że do 2030 roku możliwe jest zatrzymanie epidemii AIDS. "Zakończenie do 2030 roku epidemii AIDS, która stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego, jest planem ambitnym, ale realistycznym, jak pokazuje historia ostatnich 15 lat" - mówił sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki Moon, nawiązując do postępu medycyny i rozwoju leków.

W połowie czerwca państwa członkowskie ONZ przyjęły rezolucję dotyczącą tej tematyki.Okazało się, że początkowo w dokumencie znalazł się zapis wzywający do dekryminalizacji homoseksualności i używania narkotyków oraz traktowania tych tematów jako "kwestie praw człowieka". Ostatecznie w rezolucji znajdziemy podkreślenie potrzeby pomocy osobom przyjmującym narkotyki dożylnie, gejom i osobom transpłciowym, które mogą zakazić się HIV.

Zmiany w dokumencie zostały dokonane po interwencji Rosji, a także... m.in. Polski i Iranu.Przedstawicielka Rosji uzasadniała, że kraje powinny mieć suwerenność w kontekście prowadzenie polityki zdrowotnej. Rosja nie zgodziła się też na zapis dotyczący m.in. potrzeby dostarczania igieł narkomanom (chociaż to właśnie w tym kraju najwięcej zakażeń HIV odbywa się taką drogą), jak i chciała zmian w innych zapisach odnoszących się zwłaszcza do gejów. Dyplomaci ONZ powiedzieli Radiu Liberty, że zostały one odrzucone, gdyż obawiano się, że w krajach takich jak Rosja i Iran, gdzie są anty-LGBT prawa, gejom będzie odmawiało się możliwości leczenia antyretrowirusowego.


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.