Monday, 4 July 2016

holocaust czy modern holocaust?

Wczoraj Maria Peszek byla goscinia programu Lepiej Pozno niz Wcale w TokFM. Wspomniala o sobie jako korewnie zydowskiej. Ta nazwe wymyslila sama. Jak sami wiemy artystka nazwana jest takze lesba i gorzej. Maria Peszek jedna ze swoich piosenek nazwala Modern Holocaust. W niej to daje upust flustracja, jaka  palaja do siebie rodacy.
Modern Holocaust ogarnia takze i nazwy obrazliwe jak jebana uchodzczyni czy pierdolona repatriantka. Nieudacznik i ten co glosowal za obecna wladza w spoko koko kraju. 
To dziala i w druga strone gdy w piekle polskim jest juz siodmy krag tu otworzona puszke Pandory. 
Jesli kto mlody to tlumacze, ze tak nazywal sie jeden z utworow popowej grupy OMD. Starsi tanczyli na dyskach. Moze i tak sie to spodobalo, ze zapragneli tego sprobowac. Zaglosowali za uporzadkowaniem imigrantow i wysadzeniu nas na ksiezyc. Juz dnia nastepnego po Britexie. I juz. Natychmiast. Minal tydzien i Pandora osiagnela 57% wzrostu napasci rasistowskich na rodakow ze spoko koko kraju. Ba nie tylko nam jak sie okazuje. Ofiarami sa tez; Hiszpanie:Szwedzi.Finowie!
Rzad torysow sie rozpada. Traca glowy wszyscy politycy. Torysi uroili sobie raj podatkowy. Wkorwieni na cala Unie a raczej na to co dwa lata mialo miejsce. W Luxemburgu tak pokombinowano podatkami, ze ani banka nie pekla ani nikomu sie nic nie stalo. Ba premier Juncker nic nie zrobil by ten proceder ukrocic. Tzn zrobil ukaral zlych bankierow kara wiezienia w ...zawieszeniu????))) 
Premier Jean Cloude Juncker tymczasem zostal  prezydentem Komisji EU. Premier Cameron wkorwiony pragnal chronic Wielka Brytfanne przed Unia. Tymczasem sam strzelil sobie w stope.
Rozporzadzil referendum. Zawsze sie mowi, zeby nigdy ludziom nie dawac referenda. Wybory ale nie referenda. III Rzesza miala 32 referenda i miedzy innymi moja opowiesc zatacza krag powstal Holocaust!
Gdy wszyscy z pasja zra papke w postaci meczow pilki kopanej na jaw wychodzi LUXLEAK i to, ze spoko koko kraj nie ma juz wladzy sadowniczej. Austria bedzie miala ponowne wybory w ktorych zwycieza prawicowcy i populisci.
Populisci potem powiedza hmmm zartowalismy??? Znow rzad oklamie lud. Zarzadzi sie nowe referendum.
Gensek - Jaroslaw Polske zbaw w ustach ambasadora Witolda Sobkowa uspokaja imigrantow na ziemiach brytyjskich.
Gdy wszyscy spiewaja hymny panstwowe  na rozpoczecie meczow pilkarskich to prawdziwi potomkowie krola Artura spiewaja tak; 

Colin J Appleby
about a week ago
Last night I heard a group of people singing Rule Britannia as they walked up Drury Lane. This is Drury Lane in Covent Garden, London, it's the home two two theatres, a plethora of restaurants and bars and it is in liberal, tolerant London.
They had changed the words. They were singing
"Rule Britannia
Britannia rules the waves 
First we'll get the Poles out, then the gays"
To those who voted Leave but didn't have the balls to stand up and counter the racism underpinning that campaign I say be careful what you wish for.
First they came for the Socialists, and I did not speak out.
Because I was not a Socialist.
Then they came for the Trade Unionists, and I did not speak out.
Because I was not a Trade Unionist.
Then they came for the Jews, and I did not speak out.
Because I was not a Jew.
Then they came for me—and there was no one left to speak for me.
This has now been reported to the Met Police via their online reporting tool.
Witold Sobkow niestety nie jest juz ambasadorem RP w Londynie. Jego czas dobiegl konca a nowego ambasadora jeszcze nie ma. Czyzby referendum?
Wczoraj zmarl Elie Wiesel, tworca pojecia Holocaust. Ten stary Holocaust, bo modern juz mamy!
Prawdziwe pochodzenie powiedzenia Puszka Pandory tutejsi twardoglowi nawet nie poszukaja w internetach. Teraz wazniejsze jest wyszukiwanie hasla: Co to jest EU?

Holocaust (gr. ὁλόκαυστος holokaustos – „całopalenie, ofiara całopalna”; również:Holokaust[1], Zagłada Żydów[1], Zagłada, Shoah, Szoa– ludobójstwo około 6 milionów europejskich Żydów oraz milionów innych prześladowanych grup dokonane w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę i wspierane w różnym stopniu przez uzależnione od niej państwa sojusznicze.
  • Dlaczego milczymy, gdy Tybetańczycy potrzebują naszego głosu? Tybet nie pragnie ekspansji terytorialnej ani dominacji politycznej. Jedyną ambicją Tybetu jest odzyskanie wolności i suwerenności. Jeśli bycie wolnym jest najważniejszym celem dla nas wszystkich, to dopomożenie komuś w uzyskaniu wolności musi być najwznioślejszym, najwspanialszym czynem człowieka.
  • Jeśli chodzi o Polaków… Nie jest to zwykły przypadek, że obozy największej zagłady powstały u nich, w Polsce, a nie gdzie indziej.
    • Od pierwszego człowieka do końca czasów jest i pozostanie słowo jedynym narzędziem, które pozwala ludziom wymieniać marzenia i tajemnice.

Elie Wiesel, właśc. Eliezer Wiesel (ur. 30 września 1928 w Syhocie Marmaroskim, obecnieSighetu Marmaţiei, zm. 2 lipca 2016 w Nowym Jorku[1]) – amerykański pisarz i dziennikarz pochodzenia węgiersko-żydowskiegolaureat pokojowej Nagrody Nobla z 1986 roku. Był profesorem nauk humanistycznych w Boston University

Życiorys

Urodził się w Rumunii, w ortodoksyjnej rodzinie chasydów. Miał trzy siostry.
W czasie wojny więzień niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz-Birkenau (obóz Monowice) i Buchenwald (w Birkenau zginęły jego matka i siostra, w Buchenwaldzie jego ojciec). Po wojnie wyjechał do Francji, gdzie studiował na Sorbonie i rozpoczął pracę dziennikarską, jako współpracownik czasopism francuskich i izraelskich. W 1956 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie w 1963 otrzymał obywatelstwo amerykańskie.
Był pomysłodawcą terminu Holocaust.
15 marca 2003 w Białym Domu w Waszyngtonie powiedział: „Mamy moralny obowiązek interweniować, gdzie zło ma kontrolę. Dzisiaj to miejsce jest w Iraku”[2].
Był przewodniczącym amerykańskiej Presidential Commission on the Holocaust, później przemianowanej na U.S. Holocaust Memorial Council – a swą działalność społeczno-polityczną i twórczość poświęcił martyrologii Żydów, ofiar zarówno nazizmu, jak i stalinizmu. Był inicjatorem budowy United States Holocaust Memorial Museum.
Napisał ponad 40 utworów, m.in. powieści, Un di Welt Hot Geszwign (A świat pozostał milczący, 1956), La nuit (Noc, 1958) La ville de la chance (1962), Le mendiant de Jerusalem (1968), Le testament d’un poete juif assassine (1980),L’oublie (1989), opowiadania, dramaty, opowieści chasydzkie i talmudyczne, eseje. W 1986 otrzymał pokojową Nagrodę Nobla. W Stanach Zjednoczonych otrzymał w 1986 Congressional Gold Medal of Achievement.
Był aktywnym syjonistą. W 1997 otrzymał odznaczenie Guardian of Zion Award. Prawdopodobnie po wojnie w latach 40. współpracował także z terrorystyczną organizacją Irgun, która dokonała głośnego zamachu na hotel King David w Jerozolimie.
W 2008 fundacja Wiesela straciła ponad 15 milionów dolarów (czyli prawie całe swoje zasoby finansowe) w wyniku działań piramidy Bernarda Madoffa, którego fundusz zarządzał jej majątkiem[3][4].

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.