Friday, 8 July 2016

"Shoot the Dog! i co teraz premierze?
Aj, byl rok 2008. Moj pierwszy tutaj duzy koncert i moj ukochany. Moj material genetyczny. Moja milosci. ON! Dzordz Majkel!
Dzordz spiewal, podniecal. Bylo goraco. Przepieknie, bo marzenia sie spelniaja.
Dzordz- no dobra, juz koncze w polowie koncertu przebral sie w mundur policyjny. Nawiazujac do aresztowania go w hameryce za postawy niemoralne.
Majkel. Nie, no spiewal takze a raczej peonowal pewna piesn. Nazywa sie  Shoot the Dog. Hmm, klip stylizowany na Simpsonow. Taki kolorowy, z premierami, z Buszami i pierwszymi damami. 
Ale juz nie zabawnym tekstem. Ta piosenka! 
To krytyka polityki George`a Busha. Wywolanie wojny i wplatanie w nia calego swiata.
Tony Blair owczesny premier Wielkiej Brytfanny przystapil do sojuszu majacego rozgromic os zla. 
Dzis Tony Blair przeprasza swoj narod. Jak sam podkresla, byla to najgorsza decyzja jaka podjal w zyciu. Doskonale to rozumiem ale czy bylo tak wiernie sluzyc hameryce?
Dalej Blair wyraza ubolewanie i przeprosiny. Przeprosiny za Bliski Wschod. Tja.
Bierze takze  na siebie calkowita wine! Teraz premierze. Teraz gdy lud jest taki zly. Swiat sie sypie.  Demonstracje i flustracje widac na ulicach a Pan utwierdza nas, ze wladza oszukuje ale chce dla nas dobrze?

Jak sam przyznaje oceny wywiadu wykonane we momencie rozpoczecia wojny okazaly sie bledne.
Skutki okazały się bardziej (...) przewlekłe i krwawe niż kiedykolwiek można było sobie wyobrazić - dodał.
Zaznaczył jednak, że nie można mówić o preparowaniu danych wywiadowczych, rząd ani parlament nie został oszukany, a decyzja, by Wielka Brytania zaangażowała się w wojnę, została podjęta w dobrej wierze.
- Wiedziałem, że to nie jest decyzja popularna. Podjąłem ją, ponieważ myślałem, że tak właśnie należy postąpić - dodał Blair.
Wyraził zdanie, że świat bez obalonego na skutek inwazji irackiego dyktatora Saddama Husajna stał się lepszy, bowiem mógłby on nadal stanowić zagrożenia dla pokoju na świecie. Jego zdaniem nieprawdziwe jest twierdzenie, że wojna w Iraku doprowadziła do wzrostu terroryzmu.
Raport sir Johna Chilcota, który jest efektem trwającego od 2009 roku dochodzenia, głosi, że podstawy prawne decyzji o przystąpieniu W. Brytanii do inwazji na Irak w 2003 roku były "dalekie od satysfakcjonujących", a informacje wywiadowcze o domniemanej broni masowej zagłady w Iraku były wadliwe.W zaprezentowanym dokumencie podkreślono, że w marcu 2003 roku nie było nieuchronnego zagrożenia ze strony irackiego dyktatora Saddama Husajna, a chaos, jaki zapanował następnie w Iraku i regionie, powinien był zostać przewidziany.

(...)

Bushowie posiadali psa o imieniu Barney. Prasa i opinia publiczna zmieniala imie na Blair. 
Blair tzn Barney pogryzl dziennikarza agencji Reutera. Psa, zastapiono innym pupilkiem Barakow. 
Barney jak to pies szczerzy kly, gryzie czasem ale jak glodny to kuli ogon i piskliwie prosi o zainteresowanie. My wiemy, ze zwierze jest niebezpiecze. Nie wierzymy ale tolerujemy skorwiela. No, bo co? Zabijesz?


No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.