Thursday, 22 September 2016

#CzarnyProtest


Czarny protest. Przeciez to jest szalenstwo! Sp. Prezydentowa Maria Kaczynska, zwana Czarownica miala zgola inne zdanie. Czy chcemy drugie irlandzkie Magdalenki? Czechy stawiaja przy granicach nowe kliniki aborcyjne. Zapraszaja Polki na "wycieczi". Nie wspomne o podziemiu w spoko koko kraju. O wyjazdach i blaganiu lekarzy tutejszych. Czym tak Kaczor chce ugrac? Nie bedzie kompromisu miedzy rzadem a KK. To jest handel. Kobiety za poparcie w referendum unijnym. Teraz to rozgrywki wewnatrzpartyjne. Ani pseudolewica nie ma zdania a KOD sie nie odzywa. PO tez obwinia PiSdu o dramat. Bezczelne to i wstretne. Gdzie Tadeusz Mazowiecki, Wislawa Szymborska? A nie, sorry umarli.
Prof Joanna Szynyszyn, z ktorego bloga podebralam tekst tak sie o to wypowiada. Przytomnie. Czy cos sie zadziala? Watpie. Tylko nie moge przytaczac komentarzy pod wpisem pani profesor. To nawet uwlacza zlu a Szatan sie czerwieni od zdan szkalujacych autorke.#CzarnyProtest przeciw dyskryminacji kobiet


Mój protest przeciwko naruszaniu seksualnych i reprodukcyjnych praw kobiet jest coraz czarniejszy, bo podjudzane przez kler oszołomy żądają całkowitego zakazu aborcji.
Najtragiczniejsza jest obłuda wszelkiej maści obrońców zygot. W rzeczywistości są oni zwolennikami aborcji, ale wybiórczej. Wielokrotnie słyszałam, jak ryczeli do mnie: „Szkoda, że ciebie matka nie wyskrobała”.
Jedynym efektem obowiązującej w Polsce od 1993 r. ustawy antyaborcyjnej jest rozwój podziemia, w którym są przerywane ciąże. Możliwe więc, że proliferzy są jedynie lobbystami opłacanymi przez to podziemie. Przecież walczą jedynie z kilkuset legalnymi aborcjami i chcą ich całkowitego zakazu. Nie interesuje ich ponad 100 tysięcy nielegalnych aborcji, które są dokonywane corocznie przez Polki w wyniku braku rzetelnej edukacji seksualnej i taniej, skutecznej antykoncepcji.
Projekt ustawy zakazującej aborcji stanowi konstytucyjnie zakazaną dyskryminację ze względu na poziom zamożności, gdyż dotyczy tylko kobiet biednych. Bogate sobie poradzą. Bez problemu przerwą ciążę w podziemiu aborcyjnym lub zagranicą. Dlatego w #CzarnyProtest mówimy dość dyskryminacji kobiet i obłudy, żądamy przestrzegania seksualnych i reprodukcyjnych praw człowieka.

http://senyszyn.blog.onet.pl/

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.