Monday, 14 November 2016

Witos w grobie sie przewraca

 "KURWA" 
-ancient polish proverb
 


Polska polityczna, wsteczna i postępowa, magnacka i demokratyczna, zawstydziła się swojej chwilowej słabości powołania chama na premiera i dała mi to odczuć w sposób jak najbardziej widoczny - pisał Wincenty Witos w pamiętnikach. 

Za pincet srebrnikow lud wybral sobie mesjasza narodow. Potomka Boleslawa Chrobrego. Niekoronowanego krola Polski. Nowego Naczelnika Panstwa. 
Zlo to lata, napierdziela po swiecie, a tu przespalo moment wybrania pomazanca bozego. Konusa, primabalerine z teatru Balszoj. Cezara bo niski wzrostem za to duchem. Oj Swieta Helene to nowy mesjasz by sprzedal nie raz.

9143 1da6
Czy wariatom placi sie za wygadywanie takich bzdur!
Stalo sie to pod pomnikiem nielubianego przez zlo Romana Dmowskiego.
Nowy niekoronowany krolpolskiej polityki stal sie nowym Wincentym Witosem.
Co zrobil Witos a czego nie Kaczynski? Witos to chlop z krwi i kosci. Zjednoczyl polska wies. Kaczynski ja dzieli. Tak jak i cale panstwo.
Witosa jedynego szanuje z politykow PSL. Reszta to warcholstwo i niestabilnosc. Witos mial szacunek. Wchodzil na salony na boso. Nazywal sie chamem i niegodnym urzedu Premiera RP.
Witos probowal stworzyc koalicje w polskim sejmie. Gral roznie i w cyfrowej ruletce. Jednak znal gre parlamentarna. Jako chlop byl samoukiem. Przestal byc msciwym chlopem stal sie patriota.
Byl premierem w czasach hiperinflacji. Kaczynski ja tworzy. Mimo, ze ruch ludowy sie rozbil. jednak Witosa mozna uznac za polityka czynnego"Uczcie się, czytajcie, zdobywajcie wiedzę za wszelką cenę. Człowiek ciemny może być tylko popychadłem i niewolnikiem".Witosa nie lubil kosciol. Dlaczego namawial chlopow derał mu kontrolę nad wsią. Kościół chciał chłopów utrzymać w posłuszeństwie i pokorze, Witos przeciwnie - namawiał do nauki, do walki z przesądami, do twardego upominania się o swoje. Kosciol trzymal pospolstwo za morde. 
Po 25 latach wolnosci, przychodzi nowy *naczelni* a lud go samego nazywa swoim bogiem. Czys to nie jest szalenstwo?
Witos nie przyjal stanowiska marszalka Sejmu Ustawodawczego. Kaczynski az slini sie na lase i puste pochlebstwa. 
Wincentego nazywali endecy demagogiem! Witos nigdy nie uzywal populistycznych hasel. Nie byl demagogiem. Mial poczucie wstydu. 
Tak, panie Kaczynski. Prostego chlopskiego wstydu!

7977 d205 500No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.