Thursday, 8 December 2016

kartele bankowo-koscielne

3111 3d59 500
25 lat temu odbyla sie smuta na Kremlu. Najwieksza katastrofa geopolityczna XX wieku zdaniem batiuszki Putina. Prezydent- Premier Rosji dzis powtarza, ze Rosja nie ma granic. 25 lat to duzo i malo. Zwiazek Radziecki musial upasc pod naporem wojny w Afganistanie. Zapasci gospodarczej i wojskowej. Dzis Rosja znow miesza sie w gospodarki swiata ale nie potrafi przyciagnac swoich sasiadow. Rosja korumpuje ma prawo do rozkradania i naklaniania oligarchow ukrainskich do zlodziejstwa.
Rosja zrobila sobie poligon w Syrii i skads musi tez czerpac bron. Kto tam handluje bronia ano bank HSBC miedzy innymi. Nie jest sama ta jednostka. Obok wspomnianego gunbanku Credit Agricole i JPMorgan Chase. Trzy giganty dostaly kare w wysokosci 485 mln euro za sprzeczne z prawem UE wymiane poufnych informacji i zmowe ws. poziomu miedzybankowej stopy procentowej strefy euro EURIBOR. Dzieki temu instytucje te mogly manipulowac cenami instrumentow pochodnych czyli produktami finansowymi, ktore pomagaja firmom w zarzadzaniu ryzykiem dotyczacym zmian stop procentowych.
7 bankow bylo w zmowie. Kartel psia jucha!

7439 1f02Barclays, Deutsche Bank, Societe generale i RBS poddaly sie karze same. Reszta w zaparte nie przyznawala sie do zlamania prawa. Zmieniono pawo ws.nadzoru nad wskaznikami rynkowymi. Zadajmy sobie pytanie co zrobil Londek? Oprocz skandalu??? Skandalu z dojenia ludzi nic tak jak i procesem o odkrecenie britexu czyli wielkie G.
W temacie broni. Papiez Franciszek w srode apelowal o tym, ze mowimy -nigdy wiecej wojny, ale produkujemy bron i ja sprzedajemy. Chyba nei pojedyncza ciocia tylko cos chyba wiekszego niz banku. panie Papiezu??? Radio Watykan informuje dalej, ze bron sprzedajemy tym, ktorzy walcza powolujac sie na teorie ekonomiczne, zgodnie z ktora kraj pograzony w klopotach gospodarczych wszczyna wojne i poprawia w ten sposob swoje finanse. To jest najprostszy sposob wytwarzania bogactwa, oczywiscie za bardzo wysoka cene- krwi. 

Wyraził również opinię, że wielkie szkody przynosi dezinformacja wmediach, czyli - jak zauważył - "mówienie tylko jednej częściprawdy". - Słuchaczowi czy widzowi przedstawia się tylko półprawdę, a zatem nie może wydać on poważnego osądu. Dezinformacja to prawdopodobnie największa szkoda, którą może wyrządzić środek przekazu, bo nakierowuje opinię w jedną stronę pomijając drugą część prawdy - oświadczył papież.Pytany o to, co powinno być najważniejsze dla księdza, Franciszek odparł - "czułość". - Niech księża nie wstydzą się czułości - zaapelował. Zdaniem papieża potrzebna jest "rewolucja czułości" na świecie, który cierpi na "kardiosklerozę".

- Uważam, że media muszą być bardzo przejrzyste, bardzo transparentne i nie popadać – proszę, bez urazy - w chorobę koprofilii, czyli chcieć zawsze informować o skandalu, o rzeczach brzydkich, nawet jeśli są prawdziwe - powiedział Franciszek, którego wypowiedzi przytoczyło watykańskie biuro prasowe.


Tymczasem w spokojnej Norwegii. Dzieki latajacym do kosciolow Polakow tamtejsze diecezje zawyzaly rejestry dzieki czemu kasa z panstwa szla na kosciol. Imigranci z krajow katolickich...czyli jednego kartoflanego tak nabili statystyki, ze nasze majowe to pestka. Zwiekszali koszty poslug KK, co nie znalazlo odbicia we wzroscie subwencji panstwowej. Calosc uznano za niefortunna pomylke i nieudanymi praktykami. Tu pada kwota wydojona z rzadu w Oslo na 40,6 mln NOK.
Banki jak i kosciol ma te swoje ...pomylki!
2761 38b2 500No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.