Wednesday, 7 December 2016

uciekac od dziadostwa

Dlaczego nie ma Cie na fb? Nie moge cioci znalezc? Dlaczego Goodbye ciociu? Czy moze przez prace?
Ano tak! od 3 mcy nie korzystalo zlo i swietnie sie czulo. Oczywiscie zasobow fb nie da sie usunac ale przynajmniej wygasic.
Nie chodzi o poczucie wspolnoty tylko ludzi interesowalo czy wyrzucilam sie z  zycia. Milczac, nikt nie podal pytania. Gdy pozegnalo sie z dniem swoich urodzin nagle inni zdali sobie sprawe, ze mnie nie bedzie. To straszne. Strata niepowetowana. Rozczarowanie, pustka i sromota. Rzeczy straszne i nie do pomyslenia. jednej cioci mniej. Coz za zgroza!!!! Aaaaa wrrr i tragedia narodowa. Epopeja narodowa. Zal i strata. Biedna ja!
Zapodaje glupie strony, ktore nadal mozecie znalezc na fb.


"Facebook się kończy" - ludzie kochają to powtarzać. Wśród wielu uchodzi za forum dla emocjonalnych ekshibicjonistów, targowisko próżności, które najlepiej podsumowuje popularny w internecie komentarz "Aha no ok w ten sposob" autorstwa idolki nastolatek, Honoraty Skarbek. A gdyby tak okazało się, że na Facebooku można poczytać dziennik z zaświatów samego Fryderyka Chopina...? Gdybyś, droga czytelniczko, znalazła na Facebooku profil, którego autorka czyta w twoich myślach? Gdybyś ty, drogi czytelniku, dostrzegł na swym wall'u sentencję tak mądrą, że Paulo Coelho by nie zrozumiał? Dałbyś się przekonać na mały research najlepszych fanpage'ów w sieci?

Facecje

Jeśli, drogi czytelniku, nie znasz jeszcze Facecji, bardzo ci zazdrościmy! Przed tobą lektura pełna intelektualnych uniesień i regularnych wybuchów śmiechu. To profil, który przepędza chmury w najsmutniejszy dzień, a przy okazji zostawia w głowie sporą dawkę wiedzy. W końcu hasło przewodnie Facecji brzmi #HistoriaCoachemŻycia.
Facecje to wizja jak wyglądałby Facebook, gdyby korzystał z niego Witold Gombrowicz, Józef Piłsudski czy Jan Paweł II. Tutaj Eliza Orzeszkowa mówi "zajebiście", postaci z "Gwiezdnych Wojen" ustalają na forum szczegóły wspólnej Wigilii, Maria Skłodowska-Curie i Napoleon Bonaparte komentują mecze piłki nożnej, a Maria Antonina jest ekspertką od lifestyle'u. Ten świat to jednak nie zawsze fikcja. Bohaterowie Facecji komentują bieżące wydarzenia polityczne, czasem odwołują się do historii i co najważniejsze – pozostają sobą. Chopin cierpi na suchoty (w swoich postach pisze "khy, khy" ), Słowacki z zazdrością reaguje na fragmenty "Pana Tadeusza" publikowane przez Mickiewicza na swoim wall'u, a Pan Wołodyjowski grozi Bohdanowi Chmielnickiemu, że "mu utnie kutas".
Fakt, by zrozumieć sens tych rozmów, trzeba trochę o historii i literaturze wiedzieć. Jak widać nie jest z nami-Polakami aż tak źle, bo Facecje nie dość, że mają prawie 55 tys. fanów to jeszcze doczekały się wydania książkowego, które poleca m.in. Robinson Crusoe.

Wycinki w termosie

Formuła jest bardzo prosta – autorka Wycinków, Małgorzata Konieczna, układa z wyrazów, fraz i zdań sentencje, które dają do myślenia. Nie znajdziecie tu jednak pustego patosu, czy przerostu formy nad treścią. Te krótkie "wrzutki" są pełne sensu, mają niejedno dno. To gorzkie podsumowania, życiowe porady, czasem głos pocieszenia. Jak mówi o Wycinkach autorka, to "recykling słów, recykling sensu".
Dlaczego warto polubić Wycinki? Bo mają w sobie alternatywne spojrzenie na rzeczywistość i emocjonalną szczerość. Są ładne, mądre i skromne. Trudno nie pokochać takiego zestawienia...

Brief - co znosi psychika grafika

Brief, czyli śmiech przez łzy grafików, którzy codziennie zmagają się z abstrakcyjnymi wymaganiami swoich klientów. Bawi nie tylko "branżunię", bo każdy kto w pracy ma do czynienia z ludźmi znajdzie tu pocieszenie. Jeśli w potyczkach komunikacyjnych czujesz się samotny, jeśli masz wrażenie, że wszyscy zmówili się przeciwko tobie, wejdź na Brief, a zrozumiesz, że nie jesteś sam!
Przy okazji Brief tworzy kompletny, choć karykaturalny obraz Polaka-klienta, potwierdzając teorię, że nasi rodacy znają się na wszystkim najlepiej. Twórcy Briefa jak kawę na ławę wykładają wszystkie nasze absurdalne oczekiwania. Z przymrużeniem oka, lekko, zabawnie... bezlitośnie.

Porysunki

A oto lustro kobiecych myśli i uczuć ujęte na sympatycznych rysunkach, których bohaterką jest ciemnowłosa "zwykła dziewczyna". Magda Danaj, autorka Porysunków, potrafi w jednym zdaniu komentarza do konkretnej prozaicznej sytuacji ująć wszystkie babskie kompleksy, oczekiwania wobec mężczyzn i miłości. Jest refleksyjna i szczera, bywa zgorzkniała i lekko depresyjna, ale zawsze trafia w sedno i potrafi nieźle rozbawić.
Jeśli ty, droga czytelniczko, przejrzysz się w Porysunkach choć raz, już nigdy się od nich nie uwolnisz! Z kolei mężczyznom polecamy zaznajomić się z contenem Magdy Danaj, bo to prawdziwy elementarz kobiecej natury.

Chujowe mieszkania do wynajęcia

Ten, kto chociaż raz szukał mieszkania do wynajęcia na popularnych portalach typu Gumtree wie, jak zaskakujące okazują się wnętrza niektórych domostw. Ale to, co pokazują twórcy Chujowych mieszkań do wynajęcia to absolutne perełki. Każde kolejne zdjęcie to aranżacyjny absurd do tego stopnia, że prezentowane wnętrza zdają się być dziełami sztuki. Pralka zawieszona nad wanną, muszla klozetowa (sprawna!) obok kuchenki gazowej, grzejnik w roli kominka, czy tapczan w stylu barokowym na tle tapety w delfiny to standard i początek historii o architektonicznych ambicjach Polaków.
Jeśli nigdy nie odwiedziliście Chujowych mieszkań do wynajęcia, wasze pierwsze spotkanie zaplanujecie na inny termin niż "godziny pracy". Pierwsza wizyta na tym profilu nie kończy się po kwadransie scrollowania... Poza tym zakwasy mięśni mimicznych (od śmiechu) gwarantowane!

Zgorzkniały copywriter

Zgorzkniały copywriter jest bezlitosny. Ma umysł ostry jak brzytwa, cięty dowcip, a jego oko dostrzeże wszystkie niewygodne interpretacje każdego niefortunnie sformułowanego słowa pisanego. Bacznie przygląda się podpisom sklepowych półek...
... z uwagą czyta hasła reklamowe...
... i nagłówki gazet.
Zgorzkniały Copywriter doprowadza do łez. Czy trzeba dodawać, że ze śmiechu?

Marta Frej

Na koniec poważny głos kobiecej siły, mądrości i odwagi. Marta Frej to rysowniczka, feministka i działaczka społeczna. Komentuje rzeczywistość boleśnie szczerymi grafikami. Wszystko, co mówi jest polityczne, bezpośrednie i trafne. Otwarcie i bez kompleksów obnaża kobiece potrzeby, zabiera głos w każdej ważnej sprawie, potrafi nazwać po imieniu to, co niezauważalne.
Czaruje wdziękiem małej dziewczynki, przyciąga mądrością dojrzałej kobiety. Ma dystans, poczucie humoru i swoje zdanie - wszystko, czego dziś potrzeba polskim internetom.
http://natemat.pl/195889,bez-tych-profili-facebook-nie-bylby-soba-7-swietnych-fanpage-ow-ktore-warto-obserwowac

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.