Friday, 2 December 2011

kanadyjka

Kanadyjka (łóżko) – nazwa składanego łóżka stosowanego powszechnie w namiotach typu NS lub "10" (dziesiątka) w wojsku i harcerstwie. Konstrukcja łóżka oparta jest na trzech krzyżakach połączonych czterema podłużnymi elementami na które nawleczona jest derma stanowiąca po rozłożeniu leżysko. Usztywnienie konstrukcji następuje po założeniu u wezgłowia i w nogach zapałek (zwanych też rozpórkami, poprzeczkami czy usypiaczami). Złożona konstrukcja jest zwartym pakunkiem długości około 1 m i waży około 15 kg, jest wykonana najczęściej z płótna, plandeki i drewna. Dwie dołączone zapałki mają około 60 cm szerokości i są z metalu. Istnieją również wersje z drewnianymi rozpórkami. Wersje te nie są wzajemnie zgodne i rozpórki te nie mogą być wymieniane pomiędzy różnymi modelami. Komplet z łóżkiem stanowią wykonane z dermy od dołu i materiału od góry pikowanematerace grubości około 5 cm wypełnione watoliną lub ścinkami materiału.


Nie kochani to nie to. Instytucje zony opetala Canada. Caly tydzien powiela mi informacje, ze trzeba jechac odwiedzic stare katy. Do tego doszlo zmiana paszportu na biometryczny, wziecie pozyczki i witaj Missassauga)))
Najgorsze to w tivi to spoty reklamowe zgrabnie zachecajace a to do szustowania po stokach a to misie a to tamto. Dodatkowo Czarli Borman ma nowy program w telewizornii tez o Canadzie http://www.bigearth.com/extreme-frontiers/
Slowem wystrzelila Instytucja... widzisz, to musi byc przezacznie, musisz tam pojechac,, o widzisz jakie sa jeziora jak morza konca nie widac, hmmm widze, odpowiedzial ciocia cicho zwieszajac glos)

Sprawa nastepna, Wojewodztwo Londynskie opuscila hameryka. Oczywiscie plan, ze tam trzeba jechac i w ogole)) Najlepiej by ciocia chciala sie spotkac na Jackowie lub Roncesvalles Village, zwanej potocznie ronces wolka) przez o kreskowane)
A teraz cos dla wojewodztwa Londynskiego w temacie przyjazdu do stolicy)

Mogę se pomarzyć, a ty się śmiej
Kto ostatni ten się śmieje, więc śmiać się chciej
Czy to jeszcze dzisiaj do państwa nie dotarło
Najlepszy bramkarz to jest Bogusław Wyparło

Plamy na Słońcu, upał na ulicy
Przyjechali z interioru ludzie do stolicy
Tu są możliwości i tu jest kariera
Tutaj musisz spiąć się, bo zaczynasz od zerajak bez wizy do USA?

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.