Thursday, 26 April 2012

do urn ludziska - do urn!


Dwie wazne petycje. Pierwsza to zrownanie malzenstw homo. Co co wczoraj wklejalam to dzis jest petycja. Podpiszcie jesli laska!! http://www.c4em.org.uk/petition/
Druga sprawa to wybory 3 maja. W Londku na burmistrza a w Edim na wybory wladz. http://www.edinburgh.gov.uk/info/799/elections_and_voting 
Wsrod kandydatow sa takze Polacy! Stefan Tymkewycz z SNP i z Zielonych Julita Mazurek
Prosze o glosowanie by potem nie bylo. Ze zle, ze niedobrze, ze miasto rozkopane, ze smieci! Trzeba wziasc  wladze w swoje rece itp! 

Niech sie Londyn raduje - ciocia przybywa. Trzeba pocieszac swe dziatki i jak to gwiazda sie obnosi to do The Globe zajedzie! Festiwal Szekspirowski odbedzie sie dopiero w czercu ale trupy wedrowne wystawiac sie beda jako przedpremierowe. Dlatego tez zakupilysmy juz bilety na Henryka VI po serbsku? Mialysmy wybor pomiedzy teatrem z Albanii lub Macedonii. Wybralysmy Serbski. Myslimy, ze to bedzie pomiedzy rosyjskim i moze cos zrozumiemy. Ale co tam jezyk Szekspira jest ponad czasowy a dziela autora oswiecaja umysl ludzkosci od wiekow. 
Tak na prawde to strasznie sie ciesze na ten wyjazd! I Londek tez! Chyba???
Instytucja Zony stanela na wysokosci zadania i zakupila bilety i to na calonocna podroz busem. Byleby tylko pasazerowie byli umyci a reszta... a reszta jest milczeniem.

To co dzisiaj
Inside Job http://www.imdb.com/title/tt1645089/ ha lubicie dostawac premie.. tak??? a taka premie powiedzmy  hmm 52 mln $ no co? nie pomylila sie ciocia tak tak. Jesli jestes manago spolki ratingowej lub kims z Wall Str. to nie problem? Tylko sie nachapac i tak najwiecej biedni po dupie dostana.
Drugi dokument to:kobiety islamu / women of islam  [Lektor] (2003)w 1995 roku w swieckiej Turcji mialy wystapienia i zamieszki kobiet, ktore nosily hidzre. Bito je i wieziono. Z dnia na dzien pozbawiano je obywatelstwa. Czy to tak sie godzi by z takiej tradycji islamskiej z jakiej wywodzi sie Turcja nagle z dnia na dzien- pozbawiano
 praw i nie uwzgledniano tradycji i poszanowanie dla swoich przekonan?
Trzeci dokument to: 
pearl jam twenty [Napisy] (2011)
Cos jeszcze mam tlumaczyc- chyba nie)))Perlowy Dzem Rzadzi)
Na rozrywke kochani to wieciemotocykle 3d: jazda na krawędzi / tt3d closer to the edge  [Napisy] (2011)- zbliza sie TT racing Isle of Man a tam cud acuda oglaszaja, i nap... az milo  i latanie, smierc w oczach i nie ma zmiluj!!!! 300km/h na prostej 131km/h na zakretach!!!!!!!!!! eh to musi byc cos!!! prom jest tak zaj.. drogi, ze koniec!!!

Zuzanna Celmer (psycholog): Orientacja seksualna człowieka nie świadczy o jego wartości. Kwestia nie polega na tym czy ktoś jest gejem, czy jest heteroseksualny, tylko jakim jest człowiekiem, jak wypełnia swoje obowiązki.
Prasa opisała przypadek Ireneusza M., byłego już pracownika marketu w Słubicach. Pan Ireneusz jest gejem i w związku z tym był szykanowany i wyśmiewany. W końcu zwolniony. Koledzy z pracy podkreślają, że jest dobrym człowiekiem i uczciwym pracownikiem. Sprawa trafiła do sądu pracy w Gorzowie. Pan Ireneusz uważa, że został zwolniony bezprawnie.
Zdaniem Zuzanny Celmer patrzenie tylko pod kątem orientacji seksualnej jest zubażające i robiące ogromną krzywdę ludziom, którzy są nieco od nas odmienni tylko w tej jednej sprawie. Dr Paweł Łuków,etyk, podkreśla, że orientacja to nie jest rzecz, która miałaby wpływ na sposób wykonywania pracy. - Uwzględnianie jej w decyzjach o zatrudnieniu jest przejawem akwizycji własnych poglądów moralnych, przeświadczenia, że zadaniem pracodawcy jest szerzenie jakiegoś światopoglądu czy troska o czystość moralną wedle własnych wyobrażeń - mówi gość Kuby Strzyczkowskiego.
- Ten problem jest dopiero przed nami, z bardzo podstawowego powodu - nadal w Polsce większość gejów i lesbijek żyje w tzw. ukryciu, czyli udając osoby heteroseksualne. Im więcej osób się będzie ujawniało, tym więcej przypadków dyskryminacji będziemy obserwować. Ta fala jest dopiero przed nami - ocenia Krystian Legierski. Gość Trójki przekonuje, że heteroseksualna większość społeczeństwa w dużej części jest oswojona z tematem i tolerancyjna, natomiast w sytuacji gdy zjawisko zacznie być bardziej widoczne, grupa osób homofonicznie nastawionych też się zaktywizuje i ujawni.
- Problem bierze się stąd, że środowiska homoseksualne dały się zaprząc do politycznego kabaretu lewicowego. Uważam, że to rodzice powinni decydować jaki profil ma szkoła i kogo powinna zatrudniać. Lewica zawłaszczyła sprawy seksu i obyczajowości - mówi Marian Kowalski,rzecznik prasowy Obozu Narodowo-Radykalnego.


No tak nie na darmo ciocia chce do kabaretu!!!

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.