Wednesday, 25 April 2012

piosenka Lily Allen na czasie!


Trzy dokumenty dzis ciocie wbily w fotel. Pierwszy to; Ksiezyc to Zyd; http://www.seans-online.eu/film-9c04573ef4-ksiezyc-to-zyd.html
,Budująca historia człowieka, który odnalazł siebie i zmienił życie o 180 stopni.
Mając 20 lat, Paweł Bramson był zagorzałym kibicem piłkarskiej Legii, a dopingowanie ukochanej drużyny nieodłącznie łączyło się ze stadionowymi burdami. – Do Żydów, Cyganów, Murzynów była wielka nienawiść. Wszystkich się nienawidziło – łącznie z bezdomnymi – wspomina.
Cezurą w jego życiu był dzień, w którym dowiedział się, że ma żydowskie korzenie, choć rodzice wychowali go po katolicku. – Czarna dziura. Świat mi się zawalił – przypomina sobie te chwile.
Jednak nie załamał się, ale zaczął zgłębiać przeszłość i poszukiwać swojej tożsamości. Zaczął chodzić do synagogi, rozmawiać z rabinem i zmieniać się. W religii odnalazł poczucie sensu życia. W synagodze wziął ślub, przeprowadził się z rodziną bliżej bożego domu, by móc bez przeszkód świętować szabat i chodzić na modły. Pracuje jako pomocnik rabina w sprawach koszerności. Chcecie zobaczyc jak wygladala kuchnia w Marriott Hotel w Warszawie przed Kongresem Zydowskim to ogladajcie.
Drugi dokument to SICKO 

Jedzcie owoce I warzywa, duzo spacerujcie
Robcie cos! To haslo M. Moor`a przesmiewcy USA przestrzega Amerykanow przed chorowaniem.
 SICKO Chora Ameryka wbila mnie w fotel. Obnaza system kapitalistyczny jako zbawczy pomijajac ze robi z ludzm glupcow. Glupcow to malo powiedziane! Sprawne porownanie USA do chocby Kanady nie mowiac juz o Europie bezcenne. Sprawdza takze NHS! Uwagi bezcenne!


Trzeci fakt to Armadilo- wojna jest w nas i fragment z Duzego Formatu,
 Od rozpoczęcia wojny zginęło ok. 40 Duńczyków, dwa razy więcej niż Polaków. A w Afganistanie służy ok. 800 Duńczyków, trzy razy mniej niż Polaków.

- Duńczycy operują w jednym z najtrudniejszych regionów. Jednym z głównych powodów jest to, że rządowi duńskiemu bardzo zależy, by zaprezentować się jako dobry sojusznik Stanów i zaangażowany kraj NATO.

Od zakończenia II wojny światowej Dania jest postrzegana jako państewko, które kolaborowało z nazistami. Są więc w Danii głosy nawołujące do czynów heroicznych, wzięcia odpowiedzialności na scenie globalnej. Nie będę się wdawał w analizę polskiej tożsamości narodowej, ale jestem pewien, że wasza przeszłość nie jest dla was wstydem, nie macie takiej potrzeby, by udowadniać swoje męstwo.

Według pana ci Duńczycy, którzy lecą walczyć w Afganistanie, odkupują grzechy dziadków z czasów II wojny?

- Mówię tylko, że to może być jeden z powodów. Moi bohaterowie mają dość romantyczne pojęcie o wojnie. Przeraża ich, ale i podnieca.

Baza Armadillo została zlikwidowana z powodu pana filmu? A może było tam zbyt niebezpiecznie?

- Oficjalna wersja jest taka, że ze względu na zmiany w strategii baza straciła znaczenie, a wojska przeniosły się w inny rejon. Armadillo leży dokładnie na tym obszarze, gdzie wiele lat temu bitwę o Afganistan przegrali Rosjanie. Jest to więc trudne miejsce do utrzymania. Teraz Armadillo jest w rękach talibów.

Ilu Duńczyków obejrzało pana film?

- Myślę, że jedna piąta społeczeństwa. To był jeden z najbardziej oczekiwanych filmów w historii duńskiego kina.  


Więcej... http://wyborcza.pl/1,75480,9580304,_Armadillo___wojna_jest_w_nas___Sfilmowalem_budzace.html?as=3&startsz=x#ixzz1t4zgOM3u

Co tam piszczy w sieci.
Nowa strona piratki ciotki some evil http://www.seans-online.eu/ warto zapamietac, bo chodzi nawet w pracy!!!
 Nowa wypozyczalnia filmowa dla branzy polskiej. Dosyc latwa i mozna ja ogladac i wzbogacac swoimi zbiorami.
http://www.outfilm.pl/

Clip na rzecz koalicji zrownania malzenstw tej samej plci w Walii i Anglii http://www.youtube.com/watch?v=a54UBWFXsF4&feature=player_embedded
a to dla rozrywki http://www.youtube.com/watch?v=ZkSVtnp_vBM&feature=related dla ciezkich chorob, smierci i przygnebiajacych wiadomosci.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.