Wednesday, 9 May 2012

Pijackie tango esta noche me emborracho
 Jacek Bończyk "Mój Staszewski", czyli repertuar Stanisława Staszewskiego w interpretacji jednego z najlepszych polskich aktorów śpiewających znakomitego tria muzycznego.
 :Mój Staszewski” to płyta, na której Jacek Bończyk, jeden z najlepszych polskich aktorów śpiewających, sięga po repertuar Stanisława Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat 60-tych. Płyta jest hołdem złożonym porównywanemu do Georgesa Brassensa polskiemu bardowi.  Artyści prezentują twórczość „ostatniego emigranta romantycznego” w nowych, akustycznych aranŜacjach – nawiązujących do klimatu warszawskiej i paryskiej rzeczywistości z połowy ubiegłego stulecia. Dzięki wielkiej dbałości o brzmienie oraz wydźwięk literacki tego niezwykłego materiału, pokazują w powszechnie znanych utworach ich inne kolory i znaczenie. Po 45 latach od emigracji Staszewskiego do Paryża na nowo przedstawiają jego historię – Ŝycie w szaro-burym PRL-u i niespełnione miłości. Płyta wyjątkowa na polskich rynku muzycznym, godna szczególnej uwagi.
 No i wlasnie ciocie to tak zaintrygowalo i przekonalo, ze to co wyla przez mlodosc to nie bylo to co Stary Staszewski cchcial wyrazic. Mlody Kazik nie do konca wymawial wyrazy i powstawala papka. Dopiero dzis moglam delektowac sie prawdziwym znaczeniem tekstow barda Taty Kazika. A jest czym.


Chór Juranda, Chór Dana, czy Cztery Asy tak tak ciocia mala to mila w spadku te plyty czarne, chroboczace trzeszczace na UNITRZE i jakis sentyment pozostal. Do Panow w smokingach. Pan leniwie ocierajacych sie o ich ramiona. Ehhhh


http://www.youtube.com/watch?v=Ec6Xzu6HQx8 Zatanczy jeszcze ten raz to nowy singel Voice Band & Anita Lipnicka. Tutaj stylowa, widocznie odchudzona(po jej marzeniem o byciu P. Smith) cudne wykonanie i w dali maniera akordeonu z wg cioci Gotan Projekt. Oj tak Oj tak. Przyjemnosc druga dnia dzisiejszego))) tw tango walczyka krecmy) cudne meskie glossy) jak to dla cioci juz starej w sam raz)

.Piosenka Marysiu mrr. Zlota Pantera wrrr, to akurat z J. Potterem)
 J. Tuwim, M. Hemar, H. Wars na nowo. Polecccam)
 a moze whisky?
kto mowi, ze nie whisky?
i coz pijackie pyski?
co teraz bedziem pic?
to fragment swietnej piosenki pt. Pijackie tango esta noche me emborracho. Kochani, zem zakochana w pijackich songach to fakt ale ta wygrywa wszystko))

Pytanie do czytelnikow czy ktos moze kojarzy te plyte. Nigdzie jej nie ma kurde? i sie niecierpliwie no? Poszukuje Wykonawcy Michaela Andrewsa - nie nie filmowa? chodzi mi tylko o te plyte. Tam jest utwor No poetry. nie ma poezji miedzy nami, jest tylko miedzy karta a piorem. Takie niby odkrywcze a zachwyca)Donnie Darko (Original Soundtrack and Score)
Czasem takie glupoty jak Britain`s got talent przynosza oswiecenie. Niby nie slyszlam ale nie pozwolilo mi to zasnac.. tak tak to Adam Lambert kiedys spiewal... ale ale... ten teledysk to nie Lambert. O swita Lukrecjo toz to Donnie Darko  a aa To Tear for Fears??? nie nie o to.. To Michael Andrew a spiewa Gary Jules?? ten klip, te slowa, ja pierdole???http://www.youtube.com/watch?v=4N3N1MlvVc4
 Kochani wczoraj uslyszalam druga najsmutniejsza piosenke swiata i chyba jedna z  najwazniejszych. Tj. Mad World. Jesli ktos ma dola albo smuteczek na bank sie rozplacze! To mistrzostwo!


ps. nb wg rankingu cioci na najsmutniejsze piosenki to>
1. Lou Reed Perfect World
2. Sinead o`Connor Nothing compares 2U 
3. INXS Never tear us apart
4. Mad world Gary Jules
5. Metalica Nothing else matters
6. Piosenka ksiezycowa Anita Lipnicka

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.