Wednesday, 9 May 2012

wybuchajace majty


Odstawienie poczty elektronicznej redukuje stres i poprawia koncentrację –dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine.
- Odkryliśmy, że kiedy odstawi się pracowników od poczty elektronicznej, wówczas mniej się rozpraszają i doświadczają mniejszego stresu –opisuje współautorka badań, prof. nauk informatycznych Gloria Mark z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine.
Naukowcy badali pracowników administracji wojskowej. Ochotnikom monitorowano na bieżąco pracę serca. W tym czasie specjalne oprogramowanie śledziło częstotliwość, z jaką przełączali aplikacje na ekranach swoich komputerów.
Pracownicy, którzy mieli w swoich komputerach włączoną pocztę elektroniczną, dwukrotnie częściej przełączali aplikacje (ok. 37 razy na godzinę) w porównaniu z grupą, która była odłączona od e-maili przez pięć dni. Ponadto, ich serca ciągle były w stanie pogotowia, co objawiało się zwiększoną częstotliwością uderzeń.
- Urlop od e-maili w czasie pracy może być dobrym pomysłem –dodaje prof. Mark. Zdaniem naukowców, oprócz zmniejszenia stresu brak poczty elektronicznej może również poprawić wydajność pracy. Badaczka podkreśla, że ochotnicy polubili odstawienie od e-maili w pracy, zwłaszcza, kiedy godził się na to ich kierownik.
Poza tym częściej musieli bezpośrednio kontaktować się z kolegami z pracy, odchodząc od biurek, co również niosło korzyści zdrowotne. Zaobserwowano też u nich spadek poziomu hormonu stresu –kortyzolu.
O wynikach badań można przeczytać na stronie internetowej uniwersytetu. Naukowcy zaprezentują je podczas konferencji Computer-Human Interaction

i juz tu nastawiona pozytywnie maile robie, muzyczka milo gra i jak nie pizgnie jak nie swistnie. Na Boga to apokalipsa leci??? Swist taki, Grzmot taki co sie dzieje, Kierowniczka ooooo b.... f.... w.... wrrrr. Mialam sluchawki wychylam glowe w okno, nic nie widac i raczej ludzi to nie wruszylo tylko 3 osoby u cioci ale u Instytucji Zony rwetes    4 samoloty pasazerskie kochani cwicza na niebie. Ludzie??? ja przezylam manewry w okolicach Rammstaina( Podczas tej roboty mieszkania) tylko ze tam byly mysliwce Bundeswhery i tylko sie ziemia trzesla?
No tak jeszcze teraz na koniec chca mnie przestraszyc manewrami antyterrorystycznymi na wypadek wybuchajacych majtek!!! Foch

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.