Friday, 14 September 2012

archiwum i wizyta cioci w CiAjEjKazdy czekal na odtajnienie tych dokumentow i co dupa, nic nie wnioslo! Kuzwa to samo co zawsze, to co juz wiedzilam, Ze Anglia i Francaj wiedziala o Pakcie Ribbentropa i Molotowa. Ze alianci nie zrobili nic w sprawie, nie chciano lamac przymierza, by nie roznic i zyc w dobrych stosunkach?

Z dokumentów wynika między innymi, że już w 1943 roku do administracji Franklina Roosevelta dotarły raporty o zbrodni katyńskiej, ale Biały Dom nie chciał ich ujawniać.
Zdaniem Tomasza Nałęcza, Amerykanie postąpili wówczas zgodnie ze swoim interesem narodowym. Gdyby ujawnili zbrodnię katyńską, mogliby narazić na szwank życie swoich żołnierzy. Jego zdaniem, prezydent Roosevelt wybrał interes państwa, poświęcając interes sojusznika. W opinii Tomasza Nałęcza, skuteczna presja na Józefa Stalina w 1943 roku była "poza zasięgiem możliwości".
Prezydencki doradca nie oczekuje przeprosin od Amerykanów. Jego zdaniem, najlepszą formą przeprosin było właśnie odtajnienie dokumentów na ten temat. Tomasz Nałęcz powiedział, że teraz brakuje jeszcze kluczowej dokumentacji rosyjskiej w tej sprawie. Jego zdaniem, reakcja Moskwy świadczy o tym, że odtajnione materiały nie są bez znaczenia.
Amerykańskie dokumenty zostały odtajnione z inicjatywy amerykańskiej parlamentarzystki, Marcy Kaptur. W poniedziałek minister Radosław Sikorski złożył oficjalne podziękowania dla niej, a ich treść odczytano podczas uroczystości odtajnienia materiałów na Kapitolu.
Dziekuje Marcy Kaptur http://www.kaptur.house.gov/ Kongresmence z Ohio.

Kochani, kazdy mysli nikt nie powie. Film jaki czy ksiazka opiera sie na pomysle, ze Hitler przezywa wojne. Jest III Rzesza w Europie.Prymat z Chinami i dla nich tez  Indie. Japonia w porozumieniu dzielona na pol. Afryka podzielona ze USA i pokoj wieczysty z nimi zawarty. Rosja niemiecka plus wklad USA. Ta ksiazka szczegolnie mnie zainteresowala.
Autor książki "Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Radziecki" przekonywał w "Klubie Trójki”, że przystąpienie do wojny z Niemcami, w sojuszu z Francją i Wielka Brytanią, było katastrofalnym błędem.
W opinii Piotra Zychowicza należało przyjąć ofertę Hitlera i uderzyć z nim na ZSRS. Następnie zaś odwrócić sojusze i przyłączyć się do koalicji antyhitlerowskiej. Jego zdaniem ta decyzja oszczędziłaby nam straszliwych ofiar, które ponieśliśmy w czasie II wojny światowej. Zychowicz przekonuje, że problemem polskiej dyplomacji były poglądy jej szefa, Józefa Becka, który nie wierzył w możliwość sojuszu Sowietów z Niemcami. Gość "Klubu Trójki" wytłumaczył też, że polskie siły zbrojne były przygotowywane i kształtowane po to, by obronić granice wschodnie kraju. Jego zdaniem lepiej poradziłyby sobie z Sowietami niż z Niemcami.
Zdaniem Zychowicza zwycięstwo Niemiec, w sojuszu z Polską i innymi krajami, nad Związkiem Sowieckim nie zakończyłoby II wojny światowej. Adolf Hitler planował przejście przez Kaukaz na Bliski Wschód i zainicjowanie antybrytyjskiego powstania Arabów. Marzył też o uderzeniu na Indie.
Według gością Trójki można założyć, że na okupowanych terenach przywódca III Rzeszy prowadziłby "fatalną, rasistowską, ludobójczą politykę”. Z tego powodu narastałby sowiecki ruch partyzancki. W tym samym czasie walka z Anglosasami angażowałaby coraz większą liczbę dywizji niemieckich. W tej sytuacji wejście USA do wojny oznaczałoby przegraną Hitlera. - I tak spełniłby się najwspanialszy dla nas scenariusz (…) Najpierw Niemcy pobiłyby Związek Sowiecki, a potem same przegrałyby na froncie zachodnim (…) Jedynym sposobem na zwycięskie wyjście Polski z II wojny światowej była likwidacja obu naszych tradycyjnych przeciwników - przekonywał gość "Klubu Trójki". Dodał, że wszyscy niemieccy sojusznicy stawali się nimi z musu, a pod koniec wojny robili wszystko, by się z tego sojuszu "wyplątać”. Nasz rząd też poszedłby tym tropem i w odpowiednim momencie zerwał z Hitlerem. Piotr Zychowicz podkreślił, że Polska przed wybuchem II wojny światowej znalazła się w sytuacji tragicznej i dobrego wyboru nie było. W jego opinii Józef Bek dokonał wyboru najgorszego z możliwych, co spowodowało realizację fatalnego dla nas scenariusza: sojuszu Niemiec ze Związkiem Sowieckim. Drugi gość "Klubu Trójki”, historyk dr Tymoteusz Pawłowski powiedział, że wybór, którego Polska dokonała w 1939 roku, mógł przynieść dużo lepsze rezultaty; przyznał jednak, że nasz kraj znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. W jego opinii możliwy był scenariusz, w którym Adolf Hitler nie wywołałby wojny, gdyż nie zgodziliby się na to niektórzy wpływowi politycy niemieccy. Dr Pawłowski tłumaczył, że z drugiej strony wojna mogła się zakończyć dla naszego kraju dużo gorzej: wejście Armii Czerwonej do Polski oznaczałoby zsowietyzowanie Rzeczpospolitej. Jego zdaniem taka sytuacja byłaby najtragiczniejsza.
Autora książki "Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Radziecki” ripostuje, że, owszem, mielibyśmy PRL już w roku 1939, jednak oszczędzono by Polske.

Zdradzono Polske tak, i smiech Zolnierzy Wermahtu jak  moj dziadek opowiadal. Gdzie mota Becka, gdzie???
Czy myslice, jak by z nami teraz postapiono. Do czego im jestesmy potrzebni? Czy do wzrostu PKB czy by zerowac na ich piersiach wzrazu ze maja nas jako zlo konieczne bo glupio tak. bo w UE sa.
Tarcza antyrakietowa smiech. Zarzucaja czapkami ruskie i chinole! Nie ludzmy sie, ze wyspom czy europie ktos pomoze. Na pewno nie bedzie to Hameryka.
W sprawie niepodleglosci Szkocji (przy okazji sprawy niepodleglosci Katalonii) rzad szkocki wypowiedzial sie ,ze przylaczy sie z automatu do UE. Tak ale do uzyskania niepodleglosci potrzebne jest referendum. Ludnosc powie tak w wiekszosci i do pozostania/przylaczenia sie do UE tez bedzie referendum. Zdania sa podzielone. Czy zostana czy nie. Moje zdanie. Nie daja sobie rady. Zloza ropy starcza na  ok 20 lat. Wegiel zasypany i to jest rezerwa. Zdrowie i szkolnictwo moze sie samo wyzywic ale sluzba spoleczna juz nie. Gdzie by sprzedawali swoje produkty I kto urzymywal by patologie?
Kochani tak w gwoli scislosci. Podwojne obywatelstwo chyba nie zaszkodzi? Trzeba kase zbierac na egzaminy, dokumenty, no i do szkoly sie wybrac!
I co mowil sp. Marszalek Jozef Pilsudski, Nigdy nie ustawiaj sie z Moskalem, nadzieja w Niemcach.
a moj ulubiony cyctat Marszalka. Prawda jest jak dupa, kazdy swoja ma!

tutaj dokumenty z archiwum USA i mozna przejsc do reading room CIA!! a tam niezle pozycje do pracy! LOL
http://www.archives.gov/research/foreign-policy/katyn-massacre/
http://www.archives.gov/research/foreign-policy/katyn-massacre/selected-records.pdf

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.