Tuesday, 21 July 2015

od goszczenia Syryjki nie staniemy sie brazowi
Jas Kapela reaguje. Na modle Mazurka Dabrowskiego, dorobil nowe slowa. Wszystko to na obecne oburzenie z powodu przyjmowania imigrantow. Zapraszam do sluchania i czytania.

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy,
Nasza bieda już minęła,
Migrantów przyjmiemy.

Marsz, marsz, uchodźcy,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za naszym przewodem,
Łączcie się z narodem.

Przejdźcie Wisłę, przejdźcie Wartę ,
Bądźcie Polakami ,
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak obcych kochamy.

Marsz, marsz, uchodźcy,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za naszym przewodem,
Łączcie się z narodem.

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Przypłyńcie przez morze 

Marsz, marsz, uchodźcy,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za naszym przewodem,
Łączcie się z narodem.

Już tam ojciec do swej Basi
mówi zapłakany:
-Słuchaj dziecko dzisiaj naszych
uchodźców witamy!

Marsz, marsz, uchodźcy,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za naszym przewodem,
Łączcie się z narodem.

słowa: Józef Wybicki feat. Jaś Kapela
muzyka: melodia ludowa


Iran przyjal 116 tysiecy uchodzcow polskich w 1942 roku. Palestyna 14.5 tysiaca osob. Przypomnie gdzie rodzila sie armia generala Andersa. Indie przyjely 10 tysiecy polskich uchodzcow. Meksyk, USA, Nowa Zelandia, Argentyna. Z wspolczesnosci Niemcy, Francja, Wielka Brytania. A co z Sybirakami?
I niech mi ktos nie wciska, ze nam nie pomagano. Bo wszyscy jestesmy na lasce innych panstw i dlatego spoko koko kraj powinien przyjac uchodzcow.
Swoje zdanie juz rzucilam. Rzuccie okiem na ponizszy.

Dlaczego Polska ma psi obowiązek, by przyjmować imigrantów

lipiec 10, 2015Polscy emigranci przybywający do Stanów, via spuścizna.org.
http://www.vice.com/pl/read/dlaczego-polska-ma-psi-obowiazek-by-przyjmowac-imigrantow

Hej, jeżeli to czytasz, to istnieją spore szanse, że wkurzył cię tytuł. Mam złą wiadomość – to nie jest jeden z tych tekstów, które ciągle widzisz w internecie, gdzie tytuł średnio ma się do treści. Ja naprawdę uważam, że Polska ma psi obowiązek przyjąć imigrantów zarówno z Bliskiego Wschodu, jak i tego jeszcze bliższego: Ukrainy i Białorusi. Nie wynika to z tego, że jakąś szczególną miłością darzę Arabów, Ukraińców i Białorusinów (choć z pewnością wielu wśród nich klawych typów) – po prostu państwo z orłem w godle pięknie sobie na to zapracowało.
No dobrze, każdy może sobie rzucać takie hasełka, czas na konkrety. Podróżując sobie poodmętach internetu, gdzie Prawdziwi Patrioci z bielą i czerwienią w profilówkach popełniają najordynarniejsze błędy językowe, natrafiam co rusz na jeden argument: Polska nie uczestniczyła w kolonizacji, więc nie ma żadnych zobowiązań względem mieszkańców Afryki. To piękny przykład wybiórczego traktowania rzeczywistości. Mniejsza już o to, żegdyby Polska mogła, toby kolonizowała, tyle że mogła sobie na to pozwolić dopiero w momencie, kiedy kolonializm zaczynał być passe.

Co o Polsce myśli imigrant ze Stanów? Przeczytaj jego spostrzeżenia.

Ważne jest to, że Polska nie funkcjonuje w próżni. Przypominam, że Polska jestnajwiększym biorcą funduszy z Unii Europejskiej – bierzemy o 6,119 mld euro więcej, niż do jej budżetu wkładamy. Skąd te pieniądze? Tak się składa, że w pierwsze piątce budżetowych dawców znajdziemy trzy kolonialne mocarstwa: Wlk. Brytanię, Francję i Holandię. Wiadomo, fajnie dostawać hajsy, ale trzeba przestać myśleć o naszym uczestnictwie w Unii w kontekście sławetnego „dojenia Brukselki" – jesteśmy częścią Unii (może się to nam oczywiście podobać lub nie, część z was pewnie wolałby przytulać się z Putinem albo żyje w przekonaniu o samowystarczalnej potędze RP – ale to temat na osobną dyskusję) i musimy zrozumieć, że sprawy Unii to sprawy Polaków. W dorosłym życiu to się nazywa odpowiedzialność.


na czerwono zaznaczona polska daspora
Zresztą, po co gadać o zamierzchłej przeszłości? Wiecie, co zdestabilizowało Blisko Wschód na tyle, że mogło tam w końcu powstać Państwo Islamskie – którego obecność przyczynia się do faktu, że z regionu uciekają setki tysięcy cywilów? Jakieś pomysły? Tak, to właśnie inwazja na Irak w 2003 r. A wiecie, kto – jako jeden z zaledwie czterech koalicjantów – pomagał Jankesom w (nieudanym) poszukiwaniu broni masowego rażenia, (niezbyt udanej) walce z terroryzmem i (udanym) zdobywaniu złóż ropy? Brawo, znowu dobra odpowiedź! Była to Polska, biało-czerwoni! Polskich żołnierzy była tam ilość symboliczna, co nie zmienia faktu, że symbolicznie odpowiedzialni jesteśmy za bliskowschodni koszmar. Podziękujcie Leszkowi Millerowi i Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, politykom – podobno – lewicy.
Nie tylko na Bliskim wschodzie toczy się wojna i nie tylko w tamtą wojnę polskie państwo było zamieszane. Jak przewiduje Międzynarodowy Fundusz Walutowy, gospodarka Ukrainyskurczy się w tym roku o 9%, a przecież nigdy nie było tam zbyt różowo – nic dziwnego, że ludzie chcą stamtąd wyjechać do lepszego świata (tak, dla niektórych ludzi Polska naprawdę jest lepszym światem). Poparcie dla ukraińskiej rewolucji, które nasi dygnitarzespołeczeństwo deklarują od 2013 r. nie może się skończyć na pięknych słowach i planach wysłania tam Balcerowicza. To ludzie potrzebują naszej pomocy – ludzie, którzy doświadczyli przemocy, utracili dorobek życia, podlegają represjom ze strony państwa (to ostatnie to przypadek bardziej Białorusi, niż Ukrainy).
Przypomina wam to coś? Z podobnych powodów emigrowali Polacy mniej więcej od połowy XIX – kulminacyjnymi momentami przypadały na upadki powstań narodowych, II wojnę światową i lata po niej oraz gospodarczo-polityczne załamanie lat 80. Wgoficjalnych danych, Polaków za granicą żyje 18 mln, czyli prawie połowa ludności polskiej macierzy, a rocznie wyjeżdża ok. 70 kolejnych tysięcy. Stany Zjednoczone, Kanada, Wlk. Brytania czy kraje Ameryki Płd. były wyjątkowo hojne w przyjmowaniu naszych rodaków w czasach kryzysów (choć oczywiście miały też w tym swoje interesy). Polacy są mistrzami w produkowaniu emigrantów i spotykają się w kwestii z dużą sympatią na obczyźnie (może dlatego, że w sumie jesteśmy całkiem fajni), a jednak wg badania CBOS86% z nas nie chce, aby przyjeżdżali do nas pracownicy z zagranicy. Podwójne standardy, siema.
Zresztą, takie kategorie jak „u nas" nie są wcale takie jednoznaczne. Piękne pałace Warszawy, kamienice Krakowa czy lubelskie kościoły zostały zbudowane dzięki pracy Ukraińców i Białorusinów. Stawiały je magnackie rody, które mogły sobie na nie pozwolić dzięki olbrzymim majątkom, które znajdowały się na wschodzie Rzeczpospolitej. Dziś wiele z tych budynków nazywamy „narodową spuścizną", umieszczamy w nich Bibliotekę Narodową (Pałac Krasińskich) czy Muzeum Narodowe (Królikarnia). Pozostaje tylko zapytać, czy na pewno chodzi tu tylko i wyłącznie o naród polski, i tylko Polaków o jasnych, krągłych twarzach i prostych włosach.

Dziewczyny z Brytyjskiej Partii Narodowej lubią się rozbierać, ale nie lubią imigrantów.

I jasne, możesz teraz napisać błyskotliwy komentarz o tym, że ja albo redakcja VICE ma zapewnić im lokum i utrzymanie (robimy to, płacimy podatki). Możesz też wstawić mem mówiący o tym, że imigranci są upośledzeni umysłowo, albo że po osiedleniu wprowadzą w Polsce szariat. Wiadomo, w memy trzeba wierzyć, nie wzięły się znikąd. Mam tylko nadzieję, że wierzysz również w to, że Polscy emigranci mordują i gwałcą, nie chcą pracować tylko ciągnąć socjal, przejadają pieniądze europejskich podatników żeby emigrować łatwiej, przejmują całe miastarozmnażają się na potęgę(przyjeżdża ich najpierw kilku, a już po chwili tworzą polskie getto), nie mówiąc już o tym, że przyczyniają się upadku publicznej opieki zdrowotnej, no i przede wszystkimzabierają pracę rodowitym mieszkańcom. Rozumiesz wtedy bardzo dobrze, że Polacy z pradziada i chcący do Polski przyjechać imigranci tak naprawdę wiele się od siebie nie różnią.http://www.vice.com/pl/read/dlaczego-polska-ma-psi-obowiazek-by-przyjmowac-imigrantow

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.