Friday, 30 September 2016

wezownikiem jestem

Tak sie utarlo, ze mamy 12 znakow zodiaka. Ruchy planet i Ksiezyca. One obracaja sie w obrebie waskiego pasa tworzacego na niebie okrag. Tak bylo do tej pory. Ale sie sp.. przybyl 13 znak. Akurat wrabal sie w moj znak zodiaku. Przybyl Wezownik- Ophiuchus. Orbita okolosloneczna Ziemi wyznacza w przestrzeni plaszczyzne, ktora astronomowie nazywaja ekliptyka. Ekliptyka ta zrzutowania na rozgwiezdzone niebo przecina 13 gwiazdozbiorow - 12 dobre znanych gwiazdozbiorow zodiakalnych i konstelacje Wezownika.
No rzez. Gwiazdy sie poprzemieszczaly. Niebo mi spadlo na leb. Pierdolnelo przeciez to wszystko. Wiem, ze w roku Weza ja rodzona, ale wezy nie cierpie! Nawet weza w kieszeni nie mam!
Astronomowie sie pomylili? Slonce 2000 lat temu bylo w Rybach, ale juz nie jest w rybach?
Na wsi sie mowilo. Potrzebne jak ryby w dupie!
Mamy cofnac czas? Daty powinny ulec przesunieciu?
Dopisali zlu to  ponizej! Ze umarlych wskrzesza ten Wezownik. Ze leczy dotykiem. A i owszem- lecze!
Nawet w Epidauros zlo balo sie zasnac, by waz nie ugryzl. I ten potencjal tworczy????Wężownik jest kojarzony z Asklepiosem, synem Apolla i Koronos. Ten grecki bóg odpowiedzialny był za zdrowie i medycynę. Jak głosi mit, był on pierwszym lekarzem na Ziemi, miał nawet moc wskrzeszania zmarłych. To właśnie stało się dla niego przekleństwem. Hades, bóg świata zmarłych, bał się umiejętności mistrza sztuki medycznej. Uważał, że zdolności Asklepiosa są zagrożeniem dla jego podziemnego państwa. Poprosił więc Zeusa o interwencję. Zeus zabił Asklepiosa piorunem, po czym umieścił wielkiego uzdrowiciela pośród gwiazdozbiorów jako Wężownika. 
Asklepios był przedstawiany dwojako - czasami w postaci węża. W jego świątyni w Epidauros trzymano kilka oswojonych węży, symbolizujące odrodzenie. Uznano tak, ponieważ węże zrzucają co roku skórę. Mistrz sztuki medycznej przedstawiany był też z ogromnym wężem towarzyszącym mu w zbieraniu ziół.

Wężownik w gwiazdozbiorze określony został jako wrażliwy samotnik. Ta osoba jest dobrze zorganizowana i doskonale radzi sobie jako przełożony, a nawet gdy pracuje na własny rachunek. Bez trudu jest w stanie zmobilizować się do działania i osiągać sukcesy. Wężownika cechuje duża kreatywność, silna potrzeba poszerzania horyzontów i pogłębiania wiedzy. To również artystyczna dusza o ogromnym potencjale twórczym.Koziorożec: 21 stycznia - 16 lutego
Wodnik: 17 lutego - 11 marca
Ryby: 12 marca - 18 kwietnia
Baran: 19 kwietnia - 13 maja
Byk: 14 maja - 21 czerwca
Bliźnięta: 22 czerwca - 20 lipca
Rak: 21 lipca - 10 sierpnia
Lew: 11 sierpnia - 16 września
Panna: 17 września - 30 października
Waga: 31 października - 23 listopada
Skorpion: 24 listopada - 28 listopada
Wężownik: 29 listopada - 17 grudnia
Strzelec: 18 grudnia - 20 styczniahttp://horoskop.wp.pl/kat,1015981,title,Wezownik-trzynasty-znak-zodiaku,wid,16116636,wiadomosc.html?ticaid=117d24


Jesli juz wszystko sie spierd. To idzmy dalej. Troche swiezego powiewu zlo dostalo. Kolezanka zachwycona nowa twarza w muzyce. Nazywa sie LP. To sprawdz. Ogladam i z tego wszystkiego mowi zlo- ojej ladna dziewuszka tak? Przekonana, ze patrze na chlopca. No, bo to dziewuszka jest. Acha. 
Gwiazdy spadly mi na leb to i myle juz wszystko.
Laura Pergolizzi nadaje ton zlu!

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.