Thursday, 6 October 2016

amierikanski sena taki byl ladny, amerikanski

Dlaczego Polacy sa tak glupi? Najswiezszy przyklad to spotkanie ponizej.

Do spotkania Donalda Trumpa z przedstawicielami Polonii w siedzibie KPA doprowadził William "Bill" Ciosek, założyciel i prezydent Foundation to Illuminate America's Heroes, fundacji edukacyjno-badawczej zajmującej się promowaniem zapomnianych bohaterów. Ciosek, który od 1989 roku zaangażowany jest w działalność na rzecz Polski, kraju pochodzenia jego rodziców, i jest także zagorzałym zwolennikiem Donalda Trumpa. Starania o spotkanie republikańskiego kandydata z Polonią rozpoczął w maju pokontrowersyjnej wypowiedzi byłego prezydenta Billa Clintona na temat Polski.

- Polacy to wspaniali ludzie. Jak zostanę prezydentem, to zatroszczymy się o wszystkich naszych przyjaciół. To, co Amerykanie polskiego pochodzenia zrobili dla tego kraju, jest naprawdę niesamowite. A Amerykanie nie zdają sobie sprawy z poświęceń, których musieliście dokonać - mówił Trump.
Obiecał też Polakom zniesienie wiz. - Dajcie mi dwa tygodnie po zaprzysiężeniu. Załatwię to - zapewnił.

NATO? "Nie martwcie się, ja was ochronię"

Rachowac to umisz

Członkowie Polonii mieli obawy co do jego wypowiedzi na temat NATO. Trump wielokrotnie powtarzał, że NATO jest organizacją "przestarzałą", i oświadczył, że pod jego rządami USA przyjdą z pomocą zaatakowanym sojusznikom z NATO, tylko jeśli kraje te wypełnią finansowe "zobowiązania" wobec Ameryki. Chwalił też otwarcie prezydenta Rosji Władimira Putina.
poszedl won, z mojej Ameryki

- Nie martwcie się, ja was ochronię - odpowiedział na wątpliwości Polaków Trump. Pochwalił też Polskę za odpowiednie wydatki na obronność. W 2014 r. NATO uzgodniło, że każdy członek Sojuszu powinien wydawać na ten cel 2 proc. PKB, ale jak dotąd warunek ten spełnia tylko pięć krajów (w tym Polska i oczywiście USA, które wydają prawie 4 proc.).
- Chcemy, żeby NATO było silne, co oznacza, że chcemy, by więcej krajów szło za przykładem Polski. Gdyby wszyscy mieli taki sam wkład jak Polska, wszyscy nasi sojusznicy byliby bezpieczniejsi - oznajmił republikański kandydat. - Jesteśmy zaangażowani na rzecz silnej Polski, bardzo zaangażowani, i na rzecz silnej Europy Wschodniej jako przedmurza wolności i bezpieczeństwa - dodał.

Obraźliwe napisy. "Hitler wrócił. Z gorszymi włosami"

Na zakończenie krótkiego spotkania zebrani odśpiewali kandydatowi Republikanów na prezydenta „Sto lat”.
Dziennik Związkowy Polish Daily News zaznacza jednak, że spotkanie polityka z Polonią "nie przez wszystkich zostało pozytywnie przyjęte". Na ścianach budynku oraz na garażu należącym do posesji w nocy zostało namalowane niepochlebne dla kandydata graffiti ze swastykami i angielskimi napisami porównującymi Trumpa do Hitlera. "Hitler wrócił. Z gorszymi włosami" - głosi jeden z napisów.

no, no to moj ptaszek

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.