Monday, 24 October 2016

przez sen to gorzkie wyznanie


Natalia Przybysz wydala bardzo osobista piosenke. Nie bylo by tu przyczyny do tego, ze to cholernie trudna melodia. Jeszcze bardziej gorzkie slowa. Nie mowiac o uczuciach towarzyszacych utworowi Przez sen.
Natalia Przybysz okazala sie jedyna, ktora szczerze mowi jak jest. Podzielila sie ze swiatem swoja tajemnica. Przybysz poddala sie zabiegowi aborcji.
Nie ona jedna i nie ostatnia. To nie grypa. Przelezysz i wyjdzie. To nie katarek. Posmarkasz. Nazresz sie czochu, zapijesz cieplym piwem. Nawachasz sie olejkow i w pizdu przejdzie. Przybysz jako jedyna z jajami opowiedziala swoja historie. Usunela zarodek i zyje. Mogla zrobic to w swoim szpitalu w Polsce. Nie musiala sie pierd. przez cala Polske az na Slowacje, by tam dokonac zabiegu. Poczula ulge. A co miala czuc. Nie stac ja na dziecko. Nie jest gotowa. Ani jej partner. Watpie, zeby Natalia pieprzyla sie po katach jak kotka w rui. Po prostu zdarzylo sie i tyle. Wpadla jak miliony innych kobiet. Dziecka nie chciala. I na chuj tu drzec szaty. Gdy podjela decyzje o usunieciu ciazy, najpierw trafila do lekarza w Polsce. Doktor powiedzial, ze nie dokona aborcji, ale polecil tabletki na wrzody, ktore prawdopodobnie doprowadza do poronienia. lekarstwo nie przynioslo skutku.
 Sam se kurwa lekarzu wez srodki na wrzody, jak masz takie posrane pomysly!


Jak wygląda zabieg? Jak czuje się dziewczyna w takiej klinice?
"Jest czysto, miło, ciepło. (...) Kładzie się do łóżka. Przychodzi anestezjolog, ona podaje rękę, zasypia. Po pięciu minutach budzi się na sali, pod kołdrą, jej chłopak jest koło niej. Wszystko trwało pięć minut. Pięć minut. I nagle przychodzi taki wielki oddech. Największy wydech świata.
Czuje ulgę?
No, ta dziewczyna... To znaczy ja. Czuję wielką ulgę. Nagle cieszysz się wszystkim w swoim życiu, tym, co masz. (...) Pięć minut - i masz z powrotem swoje życie" – opowiada Przybysz.
Dlaczego piosenkarka zdecydowała się na tak intymne wyznanie?
"Nie chcę się z tego tłumaczyć, ale chcę o tym opowiedzieć, bo nikt o tym nie mówi. I ta samotność jest straszna. Czułam się, jakbym była jedyną kobietą w Polsce, która kiedykolwiek to zrobiła" – powiedziała Przybysz na łamach "Wysokich Obcasów".
Wokalistka nie wyklucza, że kiedyś będzie miała więcej dzieci. Jednak na razie nie jest na to gotowa.

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.