Thursday, 3 November 2016

jak przepijac plasterki szczescia?

8432 6a44
Nie ma recepty na bycie szczesliwym! Byly pracownik Googla Chad Meng Tan, uwaza, ze ma przepis na stanie sie najszczesliwszym czlowiekiem. Wszystko w 3 sekundy. Cienkie plasterki sprawdzaja sie jako zakaska i koniecznie szklanka wody na noc, Panie Tan.
3803 05c4


Chade-Meng Tan w 2000 roku dołączył do załogi Google'a jako pracownik nr 107. Mimo że z wykształcenia był inżynierem i na tym zarabiał, to w firmie dał się zapamiętać z innego powodu. Prowadząc lekcje mindfulnessdla kolegów, doszedł do etapu w którym zrozumiał, jak osiągać błogie szczęście. 

Zdaniem Tana, aby być szczęśliwym człowiekiem niepotrzebne są wieloletnie terapie, ale regularne ćwiczenia umysłowe. Ich efektem ma być dostrzeżenie "cienkich plasterków radości". – Kiedy czujesz się spragniony, sięgnij po szklankę wody. To, czego doświadczysz po jej wypiciu, to krótkotrwałe pozytywne uczucie. Nie będzie skakać z radości, ale będziesz zadowolony – wyjaśnia. Plasterek do plasterka i szczęście gwarantowane.
8239 d44b

Chade-Meng tłumaczy, że to, co proponuje jest proste jak drut. W koncepcie "plasterków" chodzi o powtarzalność pewnych czynności. O zapisywanie ich na "twardym dysku" umysłu i tworzenie "dobrych" przyzwyczajeń. Aby kilkusekundowe ćwiczenie zadziało, niezbędne są trzy elementy - cyngiel, rutyna i nagroda. Pierwszy to po prostu chwila przyjemności, drugim będzie dostrzeżenie jej, ostatni punkt polega na przeżywaniu towarzyszących wtedy uczuć. 
2995 f998
Koncepcja "guru szczęścia" wydaje się trochę skomplikowana i lekko naciągana, ale rzeczywiście została udowodniona - badaniami neurologicznymi i długą praktyką. Jeśli chwilę nad nią pomyśleć, sprowadza się do doceniania miłych rzeczy dnia codziennego. Wypicia filiżanki kawy czy przypadkowego uśmiechu. Chade-Meng Tan przekonuje, że jest żywym dowodem swojej koncepcji.

Nie znam tych plasterkow panie Tan. Zlo jak pojdzie w tango to przez chwile jest szczesliwe. 
9168 c603 500
Przez chwile i jest zlo szczesliwe, gdy widzi rozwoj Moniki Brodki i zachwyt swiata nad jej tworczoscia. Kiedys zlo pisalo o byciu szczesliwym gdy slucha sie zespolu Queen. Monika Brodka tez jest zafascynowana tym zespolem. Do tego dochodzi fascynacja Wielkim bratem i wielkim okiem. Jak mowi artystka. Chodzi o spojrzenie wewnatrz siebie i ludzkie pasje. Up In The Hill to nowy clip Brodki. Zapewniam, ze sluchacze nawet szkoccy zwrocili na piosenke swoja uwage.No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.