Friday, 2 December 2016

nowe nauczenie formalne

Nie bedziemy pracowac jak pracuja Araby czy jakies inne dziwne talibany, bo wejdziemy w jakis taliban portowy tu.
Takimi slowami poslugiwal sie podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Zeglugi Srodladowej, Pawel Brzezicki.
Dziwne, ze reszta swiata nie jest talibanami a pracuja w weekendy? Najgorzej, ze ciocia tez talibanka? Takie efemerydy slowne to nic z nowym slowem dzisiejszym.
Minister Blaszczak od teczowych kredek na chodnikach wymyslil nowe slowo. Nazywa sie dezubekizacja i znaczy straszno-smieszno jak i deratyzacja. Tylko ta jest potrzebna!
Jesli kobieta ma miesiecznice to nie powinna prosic o pomoc nikogo. Zgromadza sie przy niej inne osoby i powstanie nielegalne zgromadzenie, ktore trzeba bedzie rozegnac. Kobieta powinna miesiecznice zglosic co najmniej na 6 dni wczesniej, by moc jeszcze dostac pozwolenie i moc wyrazic swoj poglad na przypadlosc.
Nie ma byc demonstracji, swiat ani pochodow.
Co w takim razie z Bozym Cialem. To i zgromadzenie, demonstarcja i pochod?
Zielone Swiatki bedzie kontrmanifestacja do Matki Boskiej Zielnej. Co z nabozenstwami majowymi? Ba, z sierpniowymi o trzezwosc? To podchodzi pod zakaz o zgromadzeniach spontanicznych. 
Wszystko to nazywa sie kolizja wydarzen! Bo i miesiecznica i aktywisci i przeciwnicy spotykaja sie w jednym miejscu. Powstaje rozpizdziel w glowie Blaszczaka, ktory tworzy debilne slowa i zakazy.
Na slowa zareaguja normalni tacy jak rzecznik-  nierzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.
Talibany zyja szybko, umieraja mlodo. Takie porownanie snuje sie po glowie psychopaty Antoniego Macierewicza. Oglosil, ze Polacy do Wojsk Obrony Terytorialnej wala oknami i drzwiami. Kazdy Polak chce karabinu, by walczyc z wrogiem ojczyzny!!!
Co jesli nie ma sie pojecia jakie Black Hawki sie produkuje? Te hamerykanskie czy z Mielca. Ministerstwo walczylo ze zlogami agentow rosyjskich trafilo na Greya. Tez szpiega. ten sie nie przyznaje, ze jest szpiegiem. No bo jak? Przed Greyem tylko jego 50 twarzy i wstawanie z kolan!
Zaczynamy teraz nowy rozdzaial, divide et impera gimnazjon. Laczenie i dzielenie szkol. Nazywa to sie nowa reforma, likwidacja i nowym kanonem. Kanalem mozna nazwac Rozbudzanie poczucia milosci do Ojczyzny. To uczestnictwo w wydarzniach historycznych, patriotycznych, narodowych. Matematyka robiona jest przez dzialaczke religijna. VIII klasa ma lekture z klasy III. WOS- u nie ma bo i tak nie padnie tam nazwisko Prezydenta RP Lecha Walesy.
Na jezyku polskim uczeń klas I-III zdobywa z kolei takie umiejętności:


 Moralny aspekt antykoncepcji
 Na lekcjach WF pojawiła się umiejętność wykorzystania własnej aktywności ruchowej w różnych sferach działalności człowieka – uwaga – m.in. obronnej. Na wychowaniu w rodzinie uczniowie poznają z kolei religijną funkcję rodziny, a także moralny aspekt antykoncepcji.

Wreszcie matematyka. Podstawa, przygotowywana przezzespół pod kierunkiem Reginy Pruszyńskiej, działaczki religijnej. Z punktu widzenia laika – kuriozum. Nowomowa, może nawet bełkot. Po przeczytaniu zapisów na temat innych przedmiotów tu człowiek jakby wkraczał w inny świat. 

"Przy realizacji podstawy programowej należy zwrócić uwagę na prymat jakości nauczania nad ilością, a więc należy raczej rozwiązywać trudniejsze zadania, wymagające wnioskowania niż wyprzedzać program" – czytamy. Chodzi o to, że "głębokie zrozumienie stosunkowo prostych treści rozwija dojrzałość matematyczną lepiej niż pobieżne wytłumaczenie dużej partii materiału".

Matematyka konkretna i formalna
 Słowa "konkretny" i "formalny" w założeniach podstawy z matematyki występują praktycznie w każdym zdaniu.


Albo: "Dużą pomocą dla ucznia i nauczyciela moga być popularne książki matematyczne. Niektóre przykłady z klasycznych pozycji literatury znakomicie nadają się do budowania intuicji matematycznych zarówno na etapie konkretnym, jak i formalnym". 

Może to wywołać chaos w głowie, ale przy etapie konkretnym autorzy uspokajają: "W stosunku do poprzedniej podstawy programowej nie dokonano istotnych zmian". Drugi etap – upraszczając język – to program gimnazjum dostosowany do szkoły podstawowej, przy czym trzech lat nie "upchnięto" w dwóch – część materiału przeniesiono do szkoły ponadpodstawowej. I takim sposobem w podstawówce nie będzie trygonometrii i funkcji.
Kononowicz tez juz to kiedys zapowiedzial nie bedzie niczego!

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.