Monday, 15 June 2015

widzialam atak ..amoku?
Kojarzycie film Falling Down- Upadek z Michaelem Douglasem. Nasz bohater stoi w porannym korku. Nie wytrzymuje i ...radzi sobie inaczej z problemem. Nerwy w korku doczekaly sie juz nazwy encyklopedycznej i powstal syndrom korka porannego. Jednak co zrobic jesli sie ma juz wszystkiego dosyc i chce sie pierdolnac tym wszystkim. Nie siedzi sie w aucie a przy biurku? Czlowiek rzuca czym popadnie, biegnie przed siebie. Czasem rozbija samochody. Rusza z impetem przed siebie i jeb.  Szesc aut do naprawy. Wszystko pod okiem oczywiscie departamentu zdrowia. Ale czy psychicznego?


Kobieta, ktora na parkingu We Dworze, zrobila spustoszenie wsrod aut miala chyba wszystkiego dosyc albo moze i pijana, nacpana lub po prostu byla niedoswiadczonym kierowca. Wsiadla, odpalila, wsadzila bieg i ziuu. Jeden samochod z przodu. Ten przepchnela. Potem z impetem przeciagnela dwa na boki i kolejne obskrobala karoserie. Doprawdy silna zawodniczka. 
Dopuszczam te atak szalenstwa. Amok, czytamy w encyklopedii to; 

Amok – szał, stan niekontrolowanej emocji połączonej z żądzą morduOkreślenie to pochodzi od malajskiego/indonezyjskiego/filipińskiego słowa amuk, oznaczającego „oszalały z gniewu”.
Słowo to było używane także w Indiach, w czasach panowania Imperium Brytyjskiego. Określano nim zachowanie słoniaoddzielonego od swojego stada. Gdy wpadał w szał, pędził na oślep niszcząc wszystko na swojej drodze. Określenie to zyskało popularność dzięki opowiadaniom Rudyarda Kiplinga o czasach kolonialnych.
Choć zwykle używane w mniej gwałtownym i kolokwialnym sensie, słowo amok jest częściowo związane z socjopatycznym zachowaniem występującym w kulturze malezyjskiej. W typowym przypadku w amok wpada mężczyzna, który nie okazywał wcześniej oznak złości ani nie miał żadnych skłonności do przemocy. Po zdobyciu broni usiłuje zabić bądź poważnie zranić każdego, kogo napotka. Przypadki amoku zwykle kończą się dopiero, gdy napastnik zostanie zabity przez przechodniów bądź popełni samobójstwo.
Przyczyny: Osoby, które zetknęły się z przypadkami amoku podawały wiele wytłumaczeń. Sugerowały m.in., że jest to fizyczna konsekwencja alkoholizmuuzależnienia od narkotyków, przegrzania organizmu bądź występowania w nim pasożytów wewnętrznych. XIX i XX-wieczni badacze nie znaleźli dowodów na potwierdzenie tych spekulacji.
Potwierdzeniem tego jest to, ze amok u kobiet praktycznie nie występuje?
Ciocia, jak kazdy wystawiony jest na probe amoku. Zwlaszcza, ze kolezanka nie moze zrozumiec liczbe 18- stu miesiecy ile to jest czasu? Pyta sie czy Francja jest blisko Polski? 
Zapewnia nas takze, ze wczoraj widziala . ..bobra?. Innej kobicie poleca co zrobic jak wybuchnie pralka? By na koniec upierac sie, ze apricot to jest zasuszona  brzoskwinia! 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amok

wycisz swoj intelekt ciociu!

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.