Tuesday, 15 March 2016

buch fest i odkad jestes w Londku?


Ludzie z Londku sluchaja Trojki. Konczy relacje redaktor tomasz Zada z tejze rozglosni. Zada byl gosciem na kolejnej edycji Buch Festu w Londynie. Ciocia byla dwa lata temu na koncercie Dzien Kobiet. przypomnijmy wystepowala, maria Peszek, Katarzyna Nosowska i Monika Brodka. ostatniej nikt nie pamieta, bo kazdemu znudzilo sie oczekiwac na gwaizde za to wczesniejsze Panie daly po prostu czadu. Dobra z tym.
Buch fest 2016 goscil krzysztofa Grabaza Grabowskiego. Jak sam muzyk opowiada, ten festiwal to byly koncerty Grabowskiego. Wystepowal Grabaz, Pidzama Porno i Strachy na Lachy.
Oprocz Kasi Nosowskiej, ktora wyrazala sie cieplo o nas, mozna bylo posluchac jeszcze Gabinet l;ooster. Ciocia nie byla i nie sluchala nigdy Gabinetu na zywo. Mlodzi i piekni, po polsku wszyscy. Drugim objawieniem byl Polak- spiewajacy w narzeczu hamerykanskich bagien Alabamy, Mick Chwedziak.
Do ekipy dalaczyli Maciej Malenczuk, Dezerter, Voo Voo i Raz Dwa Trzy. Smietanka muzyki i opoka muzyki polskiej.
W relacji wystepuje takze Slawek Orwat. Dziennikarz znany cioci z Polish Czat oraz Tomasz Likus, zarzadzajacy festiwale i manager zapraszajacy gwiazdy i organizator. Slowem czlowiek na stanowisku. 
Kazdy opowiada swoja historie zwiazana z pobytem na emigracji, znaczy sie muzycy tu grajacy. Natomiast gwiazdy z stamtad o nas tutaj. To znaczy jak sie tu zachowujemy. jest fajnie, zadziornie i muzycznie bardzo dobrze.
Oczywiscie narzekam, ze w tym roku nie bylam. Smutno mnie i zle. Na pocieszenie mam swietne wspomnienia z Dnia Kobiet 2014.
Swietna inicjatywa i jednak sie udaje. Niedosytem pozostaje fakt, ze gwiazdy omijaja Szkocje a jak sami zachwalaja:Dublin i Londyn jest wpisany w trase koncertowa od lat.
Ponizej link w naszymi historiami i nasza emigracja muzyczna.

http://www.polskieradio.pl/9/4158/Artykul/1592506,Gabinet-Looster-polski-rock-z-Londynu

Gabinet Looster: polski rock z Londynu!Prowadzący i opisGrupa Gabinet Looster odtworzyła Buch Festival, który w weekend odbył się w Londynie. - Było świetne przyjęcie publiczności - opowiada Tomasz Żąda.- Zaczęliśmy koncertować w lutym 2012 roku, w ciągu ostatnich dwóch lat działalność koncertowa przyspieszyła. Najczęściej gramy w Londynie, tu mamy najwięcej fanów - mówią członkowie zespołu.Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której można usłyszeć nagrania Gabinetu Looster, historię powstania grupy oraz utwory zespołów goszczących na Buch Festival.***Tytuł audycji: Przed godziną zeroProwadzi: Tomasz ŻądaGoście: Grzegorz Szwałek, Jacek Chrzanowski, Krzysztof Grabowski, Marek Jamroz, Mateusz Augustyniak, Piotr Wróbel, Robert Matera, Sławomir Orwat, Mick Chwedziak (muzycy), Tomasz Likus (menadżer)Data emisji: 8.03.2016Godzina emisji: 23.08

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.