Thursday, 18 August 2016

koszmary nasze i waszeKat tak napisano na grobowcu Boleslawa Bieruta. Nakazane jest ze, po smierci dupa nie rzadzi. Jestesmy wszyscy rowni a truchlo jest swietoscia. Nie wolno nam niszczyc zarodkow, pomagac w eutanazji a groby przodkow czcic. No nie, jest wyjatek dla Zbyszka Ziobry. Trzeci nadmozg uwolnil wandali, ktorzy zniszczyli grobowiec Bieruta. I co mi zrobicie. No nic!
Zniszczono tablice o wystawie poswieconej plk. Ryszardowi Kuklinskiemu w Warszawie.
Nie ma pieniedzy na pincet ale to nic. Konie sie wyprzedalo pod nazwa aukcja Pride of Poland/ Dumnie brzmialo to kiedys nie dzis. Na wakcaje matki przywoza do spoko koko kraju dzieci o innym kolorze skory. Te, sa wywalane z placow zabaw. Dokonuja tego starzy. Ci, prawdziwi Polacy!
I od prawdziwych piszczy cos chlystek nastepny.
Ksiadz Medlar obwolal sie nowym Jezusem i nie sieje nienawisci. Geje maja przestrane. Nie martwcie sie. Bedzie zakaz strajkowania. Co za tym idzie innych demonstracji. Za to beda rzadzic mlodzi ze zlotymi orderami a nie weterani wojenni.
Historia bedzie ale bez Wiedzy o Spoleczenstwie. 
Jakby zrobic matematyke ale bez ulamkow a jezyk polski bez czasownikow. No po co???

Wojna w Donbasie trwa w najlepsze. Batiuszka Putin grozi Estonii, Gruzji, Ukrainie. Nic to. Syria dalej sie wykrwawia. 
Daesh gwalci sprzedaje kobiety. Sprzedaje rope, sprzedaje narzady ludzkie. I nic.
Glucho. Turcja wypuscila przestepcow z wiezien by posadzic tam puczystow. Chiny truja nadal a na Filipinach beda chowac moprderce Ferdinanda Marcosa. Tak truchlo lezalo na Hawajach w lodowce. Teraz cialo przewiezli i beda urzadzac pogrzeb. Przypominam ze, Marcos zmarl w 1989 roku. Na zdjeciu zona Ferdinanda, Imelda caluje szybe w osma rocznice wystawiania mumii.


 Teraz przeczytajcie sobie o koszamrach, ktore okazuja sie potrzebne.

Sprawiają, że jesteśmy niewyspani, niepewni jutra i mniej skorzy do podejmowania ryzyka. O czym mowa? O koszmarach, które bywają równie dziwne, co przerażające. Dla niektórych nie mają żadnego ukrytego znaczenia, dla innych są zwiastunem jakiegoś nieszczęścia. Alle dla Jima Daviesa spełniają zupełnie inną rolę.

Specjalizujący się w neurobiologii poznawczej naukowiec z Carleton University przekonuje, że złe sny mają na celu przygotowanie mózgu człowieka na nieprzyjemne zdarzenia, do jakich może dojść po przebudzeniu się. Jako przykład podaje koszmar, gdy ktoś na goni. Jak twierdzi, taki sen przyczyni się do tego, że o wiele lepiej zareagujemy, jeśli w świecie rzeczywistym będziemy musieli naprawdę przed kimś uciekać. 

Jest też jeszcze jedna teoria, która pozwala spojrzeć pod innym kątem na nocne mary. Według niej koszmary stanowią swoiste katharshis – uwolnienie się od intensywnych negatywnych emocji, które towarzyszą człowiekowi przez cały dzień. Emocje te, przybierając postać niepokojących marzeń sennych i stając się przez to wspomnieniami, przestają być aż takim obciążeniem dla naszej psychiki.

źródło: NYMag

No comments:

Post a Comment

Note: only a member of this blog may post a comment.