Thursday, 25 August 2016

mury runa, runa, Panowie Prezydenci

Wiem, ze lubie Was rozsmieszac. Przez lzy. Naczelny architekt Britexu Faradz stoi u boku naczelnego lisa rudego, prostego chlopaka z samooobrony hamerykanskiej Donalda Trupma. Smieszne? ubogie, gora lodowa gowna!
Zdjec nie podaje bo sie brzydze grzebac w odchodach. Tak jak Wy. Polecamy Bogu narod hamerykanski, by w listopadzie Trump nie wygral. Do  wyborow jeszcze pare miesiecy. Wszystko moze sie zdarzyc. Hilary Clinton masy nie lubia. Co z tego, ze Obama zerznal naprawe sluzy zdrowia. Nazwal ja nawet obamacare. Przeciez to byl program Clinton. To jedno z najwazniejszych ustepow, ze tak powiem. 
Clinton niby burzy szklany sufit ale jest to za malo. Jest nie do mas. Jest dla bogatych. Chudzi sa glupi i wybieraja populistow. Chudych. Takie kanalie jak Orban, Erdorgan, Kaczynski (chos juz otylosc brzuszna widac), Putin(o ten nigdy nie zawiedzie w sprawnosci). No i nasz Faradz! Sliska to kanalia.


Nie wiem czy zaczac uspokajajaco  czy zasadniczo? Pieprze. Toto samo. Pani premier Nicola Sturgeon spotkala sie w Edim z imigrantami. Spotkanie bylo o tyle dziwne, ze nikt o nim nie wiedzial. Tak tlumacza sie polonijne media? Dziwne gdzie ktos zawinil? Czy w ogole pprzesyl informacji byl czy jak to sie mozna domyslic dzialano w imie poczty pantoflowej. Byc moze srodki bezpieczenstwa? Lub dobra nie bede spekulowac. W kazdym badz razie. Pani premier na pytanie czy jestesmy nowymi uchodzcami Europy oswiadczyla ze, zawsze jestesmy tu mile widziani i zaleca right to centainty and peace of mind.
Pani premier zmienila troche ton wypowiedzi. Kiedys zapewniala, ze kto tu mieszka i pracuje nie ma sie czego obawiac. Dzis uspokaja, mowiac, ze nie wydaje sie jej prawdopodobnym, by imigranci mieli zostac wydaleni z UK. Nie moze dac gwarancji na to, czego by oczekiwala. Koniec cytatu.
Ciocia w kropce. Bo wie, ze to prawda.

Teraz to juz petarde bedzie. Rozmawialismy jak prezydent z prezydentem. Takie slowa skierowal do publiki prezydent Slupska Robert Biedron spotykajac sie z prezydentem RR Lechem Walesa. Spotkanie nazywalo sie Lekcja demokracji. Walesa przybyl do Slupska na zaproszenie wladz i KOD-u. Transmisje udzielalo Gazeta Wybiorcza. Przypomne, ze Lecha Walese znielubilam za ataki na homoseksualistow. Skrzyczalam Go, za brak tonu i grozilam nobliscie by jego sasiad byl gejem a sprzedawczyni u ktorej kupuje sprawunki lesbijka. Ale nigdy nie poddalam w watpliwosc, ze Lech Walesa nie jest bohaterem narodowym. Tezy o rzekomym Bolku, uwazam za bzdury. Szarganie pamieci i wymysly, ze blok zburzono i zabito ludzi by zdobyc kwity na Bolka. Przeciez to k. sie dupy nie trzyma.
Lech Walesa ma inne grzechy. Przypomne o slynnych lawkach w parlamencie dla homoseksualistow i tym podobne dyrdymaly.
Jednak cos sie kuzwa drgnelo. Cos sie zmienilo. Mozna zmienic poglady gdy demokracja sie rozp. Mozna zalowac roz jak las plonie. Mozna sie porozumiec i z pedalem! Tym pedalem, kotrego sie wystawialo za drzwi! Musimy sie uczyc demokracji z pokora. Musimy wspoldzialac i wspolistniec.


 Robert Biedroń umieścił na Twitterze zdjęcie z Lechem Wałęsą i podpisem: "Uzgodniliśmy jak prezydent z prezydentem, że od teraz siedzimy zawsze w pierwszym rzędzie. Ostatnie albo za murem nas nie interesują!". Na początku tego roku Robert Biedroń bronił też Wałęsy - gdy Instytut Pamięci Narodowej zapowiedział upublicznienie dokumentów po Czesławie Kiszczaku, sugerujących, że były prezydent był "TW Bolkiem".

- Rozmawialiśmy o Polsce - mówi prezydent Słupska. - Jaka czeka ją przyszłość i co możemy zrobić. 

Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,20562114,lekcja-demokracji-z-lechem-walesa-slupskie-spotkanie-z-bylym.html#ixzz4IM0XsuPC

http://queer.pl/tablica/197907/robert-biedron-spotkal-sie-z-lechem-walesa-slupsk

http://www.telegraph.co.uk/news/2016/08/17/nicola-sturgeon-accused-at-public-meeting-of-double-standards-ov/

Porażająca skala przemocy wobec osób LGBT w Polsce – najnowsze dane

Pobil Was ktos kiedys? Baliscie sie? Dane sa przerazajace. Przedruk z Kampanii Przeciw Homofobii.
24 sierpnia 2016

Porażająca skala przemocy wobec osób LGBT w Polsce – najnowsze dane

Średnio 3 na 10 osób LGBT doświadczyło przemocy fizycznej i/lub psychicznej w ciągu ostatnich pięciu lat. W skali roku osoby LGBT doświadczają przemocy 2 razy częściej od osób heteroseksualnych. Wśród osób LGBT z przemocą najczęściej spotykają się osoby transpłciowe, bo aż połowa z nich. Mimo to aż 57,1% osób LGBT była zniechęcana przez policję do zgłaszania przestępstw motywowanych homo-, bi- lub trans fobią – czytamy w najnowszych raporcie nt. przemocy wobec osób LGBT w Polsce opracowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii i Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego. Raport dostępny TUTAJ
„Wszystko zinfo_wykresy_1aczęło się od poniżającej wiadomości, jaką dostałem na swoją skrzynkę. Bałem się, że niezrozumienie czy strach przerodzą się w agresję. Od tamtej pory, gdy jadę tramwajem do szkoły rozglądam się uważnie. Odczuwam strach, gdy widzę kibiców. Myślę, że zaraz któryś nich mnie uderzy” – mówi Stanisław Orszulak, który należy do grupy najbardziej narażonej na przemoc, jaką są osoby transpłciowe. Agresja fizyczna lub psychiczna to również codzienność w życiu gejów i biseksualnych mężczyzn, wśród których kolejno  37,6% i 33.3% doświadczyło przemocy. Rzadziej, ale nadal bardzo często przemoc wycelowana jest w lesbijki (24,9%), osoby queer, aseksualne i interpłciowe (22,9%) oraz kobiety biseksualne (15,7%).
Jak pokazują wyniki raportu KPH, atak fizyczny, groźby przemocy fizycznej i wyzwiska (kolejno 27,2%, 19,7% i 18,2%) to najpoważniejsze rodzaje przemocy, których najczęściej doświadczają osoby LGBT. Jeżeli chodzi o sprawców przemocy motywowanej homofobią i transfobią to są nimi najczęściej grupy osób (67,7%), mężczyźni (66,5%), nieco rzadziej znajomi ze szkoły lub uczelni (36,4%). Natomiast miejscem, w którym dochodzi do aktów przemocy w stosunku do oinfo_wykresy_2sób LGBT jest przestrzeń publiczna (33,5% – ulica, plac, parking), szkoła i uczelnia (26%), rzadziej dom (9%) i  środki komunikacji publicznej (5,1%).
Jak pokazują wyniki raportu KPH, atak fizyczny, groźby przemocy fizycznej i wyzwiska (kolejno 27,2%, 19,7% i 18,2%) to najpoważniejsze rodzaje przemocy, których najczęściej doświadczają osoby LGBT. Jeżeli chodzi o sprawców przemocy motywowanej homofobią i transfobią to są nimi najczęściej grupy osób (67,7%), mężczyźni (66,5%), nieco rzadziej znajomi ze szkoły lub uczelni (36,4%). Natomiast miejscem, w którym dochodzi do aktów przemocy w stosunku do osób LGBT jest przestrzeń publiczna (33,5% – ulica, plac, parking), szkoła i uczelnia (26%),  rzadziej dom (9%) i  środki komunikacji publicznej (5,1%).
Mimo tego, że osoby LGBT tak często doświadczają przemocy fizycznej i psychicznej, liczba zgłoszeń dotyczących przestępstw z nienawiści jest bardzo niska. Wśród osób LGBT, które doświadczyły przemocy fizycznej, jedynie 8,2% zgłosiło ten fakt na policję. Natomiast w przypadku przemocy psychicznej, tylko 1,2% osób LGBT zdecydowało się poinformować info_wykresy_3zgłosić się na komisariat. Niewykluczone, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt niskiego zaufania do policji wynikający z tego, że co 5 osoba LGBT w kontakcie z funkcjonariuszami policji doświadczyła homofobii lub transfobii, a 57,1% było zniechęcanych przez policję do zgłaszania przestępstw motywowanych nienawiścią.
Badaniu KPH dotyczącemu przemocy wobec osób LGBT towarzyszyła analiza przepisów polskiego prawa oraz praktyki jego stosowania pod kątem standardu ochrony jaki zapewnia osobom pokrzywdzonym przestępstwami motywowanymi homofobią, bifobią oraz transfobią. Moment wykonania analizy nie był przypadkowy – w listopadzie 2015 r. upłynął termin wdrożenia przez Polskę tzw. unijnej Dyrektywy praw ofiar przestępstw. Zdaniem prawnika KPH, adw. Pawła Knutapolskie prawo nie spełnia wymogów nakładanych przez Dyrektywę w celu ochrony pokrzywdzonych przestępstwami z nienawiści motywowanymi orientacją seksualną lub tożsamością płciową. – Polski info_wykresy_4ustawodawca po raz kolejny uniknął nazwania problemu homofobii, bifobii czy transfobii po imieniu i wprowadzenia rozwiązań prawnych umożliwiających skuteczne przeciwdziałanie tym zjawiskom. Niestety ciężar pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwami motywowanymi uprzedzeniami ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową nadal spoczywa wyłącznie na kilku organizacjach pozarządowych. To, co jest szczególnie niepokojące, to okoliczność, że wadliwej zmianie prawa w zakresie implementacji Dyrektywy towarzyszy również brinfo_wykresy_7ak podjęcia niezbędnego wysiłku organizacyjnego, finansowego i informacyjnego ze strony państwa, który pozwoliłby na urzeczywistnienie gwarancji wynikających z Dyrektywy – mówi Knut.
Wyniki ogólnopolskiego badania nt. przemocy wobec osób LGBT zostały opublikowane w publikacji „Raport o Polsce. Homofobiczne i transfobiczne przestępstwa z nienawiści a wymiar sprawiedliwości” dostępnej na stroniewww.kph.org.pl/publikacje_kph/. Badanie powstało w ramach realizowanego przez KPH dwuletniego projektu „Wymiar sprawiedliwości i organy ścigania w służbie ofiar przestępstw z nienawiści” finansowanego ze środków Komisji Europejskiej. Realizatorem badania jest Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego. Nagranie ze Stanisławem Orszulakiem dostępne jest TUTAJ.